Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Scoli, gradinite, crese, bone...

lista gradinite si crese

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 10
danaflam
danaflam

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danaflam un Mesaj Privat
Sunt Dana. Eu am avut copilul la cresa Ciobanasului vreo patru luni, dar a fost mai mult bolnav decat sanatos. Am auzit ca ar fi o infectie cu nu stiu ce streptococ.Ganditi-va bine inainte de a-l da la cresa. Poate un vaccin antigripal ar fi bun in prealabil (ceea ce eu n-am incercat) Acum baietelul meu este mai mare si caut o gradinita, as vrea una particulara, dar nu foarte scumpa. Aveti vreo sugestie?

Dflam
Mergi la inceput
diana-maria
diana-maria

12 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite diana-maria un Mesaj Privat
Poate cineva sa imi dea mai multe detalii despre gradinitele nr.168 de pe Viilor si 30 de la Budapesta. Va multumesc din suflet
Mergi la inceput
Elly1977
Elly1977

286 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiElly1977 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elly1977 un Mesaj Privat
Draga Iulia,
Te rog din suflet sa-mi trimiti s mie lista cu crese mai ales, deoarece Dariutza face 1 an pe 30 ianuarie si as vrea din primavara sa o dau la cresa.
AJUTOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cine stie o cresa buna in zona Militari si nu foarte scumpa sa-mi spuna si mie! VA ROG!
Mergi la inceput
Tink
Tink

98 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tink un Mesaj Privat
Hello mamicilor si taticilor! Ma ajuta cineva cu informatii despre o gradinita (de stat sau particulara)cu predare in limba germana!?
PLEASE!!!
Mergi la inceput
gcornelia
gcornelia

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gcornelia un Mesaj Privat
Draga Iulia esti mana cereasca, de ce nu ti-ai facut un site?
Multumesc am aflat ca pot sa-mi duc fetita (1an si 11 luni) la gradi ca pana acum a fost la cresa dar ne-am mutat si in zona sunt numai gradinite.

Sa fim foarte fericite dragelor!
Ai cumva si lista din Iasi? ce am gasit nu este edificator.
Mergi la inceput
anama
anama

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anama un Mesaj Privat
Buna!
Am un baietel de un an si 10 luni care momentan sta bunica dar la toamna as vrea sa-l duc la gradinita. Am inceput sa adun date dar n-am reusit mare lucru.Locuiesc in zona Primariei Sect.1 si as prefera ceva cat mai aproape de casa dar va multumesc anticipat pentru orice informatii despre acest subiect; foarte importante sunt impresiile.

multumesc
Mergi la inceput
adamea
adamea

10 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adamea un Mesaj Privat
Pls
Referintze despre gradinitzele din Militari, cele cu program prelungit
Sau cele doua gradinitze particulare de langa Botanica
Merci
Adamea
Mergi la inceput

ariel_7000

7235 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ariel_7000  Trimite mesaj yahoo luiariel_7000 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ariel_7000 un Mesaj Privat
sunt educatoare la o gradinita particulara, situata pe langa stirbei voda. sunt cursuri de engleza si mullllte altele. pe cine intereseaza o oferta, imi poate trimite pm sau e-mail.

ariel
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3
http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4

Mergi la inceput
miha
miha

238 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miha un Mesaj Privat
Fetele , va rog care aveti copiii la o gradinita aflata intre zona Sebastian si Margeanului, si sunteti multumite, da-ti-mi si mie cateva detalii, ca de la toamna vreau sa o aduc si eu pe fetita mea (are 4 ani).
Ea este deocamdata la o gradinita din alt oras (la parintii mei)cu program normal 8-16.00, cu 3 mese pe zi, si as vrea sa gasesc ceva pana la ora 6 cand venim noi de la servici.
Eu m-am mutat de curand in zona si chiar nu stiu nici o gradinita si detalii nici atat.

Va multumesc anticipat,

Miha, o mamica fericita
Mergi la inceput
issabbella
issabbella

55 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiissabbella Adauga semn de carte la raspuns Trimite issabbella un Mesaj Privat
Buna...
Caut si eu o cresa in Militari dar sa fie cat de cat ok...chiar daca nu e de stat..Zona e Pta Veteranilor...Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat
Mergi la inceput
Pag. din 10 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com