Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Scoli, gradinite, crese, bone...

lista gradinite si crese

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 10

katty

3934 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikatty Adauga semn de carte la raspuns Trimite katty un Mesaj Privat
Stie cineva de la ce varsta pot fi dati copiii la gradinita???
Al meu are 1 an. Cit mai am de asteptat???
Oricum as fi dorit si eu lista (ev. cu crese, daca o are cineva)
Numai bine,

Catalina+Andrei(1 an)
Mergi la inceput
grati.ela
grati.ela

4897 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite grati.ela un Mesaj Privat
Fetita mea Ozana ( 4 ani ) merge la gradi nr.192 din Regina Maria sect.4 si eu zic ca e destul de dragut: e foarte curat ( si bine aranjat: centrala termica proprie, sobe noi, tamplarie aluminiu +termopan, jaluzele verticale, calculatoare noi cu monitoare cu protectie f. buna ...cam totul este nou ), mancarea este buna si intotdeauna sunt consultati parintii si copiii asupra meniului; jocurile de curte nu sunt periculoase, in general sunt de la Chicco. Fiecare grupa are 3 educatoare ( grupa Ozanei are 45 de inscrisi dar vin doar 30 din care 18 raman sa doarma la pranz in gradi ). Ozi s-a adaptat foarte repede si le indrageste mult pe doamne. Fata a evoluat frumos de cand e la gradi dar eu tot astept mai mult de la educatoare ( evident ca fiecare copil are limitele lui dar cred ca pot lucra mai mult cu copiii ).
Mergi la inceput
amela
amela

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite amela un Mesaj Privat
As dori si eu lista cu gradinite. Are si ceva comentarii? M-ar interesa informatii despre gradinitele cu program prelungit din Militari (sect. 6)(daca stie cineve ceva). Adresa mea este udubasam@yahoo.com
Mergi la inceput
laura palmer
laura palmer

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite laura palmer un Mesaj Privat
Stie cineva gradinite bune si frumoase īn sectorul 4 ?(Brāncoveanu,Metalurgiei,Oltenitei,Luica,Resita)
Cāte educatoare si īngrijitoare trebuie sa aiba o grupa mijlocie care are si copii de 3 ani ?
MULTUMESC anticipat

laura
Mergi la inceput

tora97

1176 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luitora97  Trimite mesaj yahoo luitora97 Adauga semn de carte la raspuns Trimite tora97 un Mesaj Privat
fetelor, si la voi s a scumpit norma de hrana?
l;a gradinita unde este Thea a "sarit" de la 32,33 cit era la 50 mii lei pe zi...
Mergi la inceput
oana123
oana123

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana123 un Mesaj Privat

Buna! Numele meu este Oana si am un baietel de 3 ani si jumatate care merge la o gradinita de stat din Drumul Taberei, gradinita de care nu sunt multumita (dotari, sali de clasa, medicamente, etc.). As dori daca puteti sa-mi trimiteti si mie lista cu gradinitele particulare din Drumul Taberei, la adresa de mail ionitaoana@hotmailcom..Va multumesc mult.

Oana
Mergi la inceput
LORELEY
LORELEY

28 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite LORELEY un Mesaj Privat
A auzit cineva de gradinita particulara Amaretto . Ce parere aveti de gradinitele particulare ? Stie cineva o gradinita buna in zona Ambrozie, Salajan ?
Mergi la inceput
melinav
melinav

327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite melinav un Mesaj Privat
O lista cu gradinitele de stat puteti consulta si pe site-ul primariei, selectand meniul Cultura/Agrement/Reteaua Scolara (adresa este http://www4.pmb.ro/wwwt/wwwcs/licee/retea_scolara.htm.

Melina
Mergi la inceput
luizica
luizica

44 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luizica un Mesaj Privat
Cine imi poate da ceva detalii (liste, orice) despre crese? Eu am o fetita de 2 luni dar ma gandesc cam la 8 luni sa mearga la cresa. Trebuie sa merg la servici si nu cred ca firma la care lucrez imi poate pastra locul mai mult timp. Cand ma gandesc sa o dau la cresa ... uf, nu prea imi convine. Ma gandesc si la o bona. Poate ma ajuta cineva cu niste sugestii. Este greau sa gasesti si o bona care sa o lasi singura cu copilul in casa.
Mergi la inceput
Rodica Purcarea
Rodica Purcarea

5 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rodica Purcarea un Mesaj Privat
Va rog cine ma poate ajuta cu o lista de gradinite bune in zona Domenii, Dorobanti (particulare, de stat). Daca exista si vreo gradinita ce a-ti si recomanda-o ar fi mai mult decat extraordinar.
Multumesc anticipat.
Mergi la inceput
Pag. din 10 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com