lista gradinite si crese

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melinav spune:

Ma poate ajuta cineva cu informatii despre gradinitele de stat sau particulare din Pantelimon (Delfinului, Chisinau, Stadionul National) si Iancului? Impartasiti-mi experintele voastre la aceste gradinite!
Dar despre gradinita de la Maica Domnului (peste drum de statia de tramvai 16) ce stiti?
Baietelul meu Andrei are 2 ani si jumatate si trebuie sa incep sa prospectez gradinitele.

Multumesc.
Melina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

O gradinita buna este la Iancului, in spatele biserici Balaneanu, pe M.Bravu

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

quote:
Originally posted by Bobita

O gradinita buna este la Iancului, in spatele biserici Balaneanu, pe M.Bravu

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229




Bobita, ce stii de gradinita asta ? Tu pe Mariutza o dai din toamna acolo? Eu stau pe Iancului si m-ar interesa si pe mine gradinitele (de stat) din zona. Chiar vis-a-vis de mine este si Grad.201.
Imi poti spune mai multe ?

Amalia si Vladi (2 ani si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyCM spune:

Pentru nbb

Gradinitza de la Macaralei e posibil sa iti satisfaca nevoile, insa... trebuie verificat, pentru ca eu o stiu de cam de multi ani (vre-o 10); exista, dar... nu mai stiu realitatea...

Succes!

Corina si bb Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

quote:
Originally posted by ENYA

quote:
Originally posted by Bobita

O gradinita buna este la Iancului, in spatele biserici Balaneanu, pe M.Bravu

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229




Bobita, ce stii de gradinita asta ? Tu pe Mariutza o dai din toamna acolo? Eu stau pe Iancului si m-ar interesa si pe mine gradinitele (de stat) din zona. Chiar vis-a-vis de mine este si Grad.201.
Imi poti spune mai multe ?

Amalia si Vladi (2 ani si 11 luni)




Enya,
Nu stiu multe de acesta gradinita, eu pe Maria o sa o dau tot la cresa, dar despre aceasta gradinita am aflat de la asistenta grupei unde e Mariutza, ea are fetitza cea mare acolo, si foarte multumita.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mandy spune:

Buna ziua tuturor ...
As vrea si eu sa stiu care sint gradinitele din Bucuresti cu program saptaminal ...
Ma poate ajuta cineva?
Imi puteti scrie la adresa artemys24@yahoo.com
Multumesc mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns george_rc spune:

As vrea si eu lista cu gradinitele, la adresa george_rc@yahoo.com

In afara de asta, stie cineva detalii despre gradinitele de stat din Dr. Taberei (zona 1 mai-Sibiu-Ghencea)??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Gradinita 248: 2224120, str. Mr. Artur Vartejeanu nr. 15. zona Titulescu, strada se face din Titulescu, este langa scoala nr. 3. Silvia mea merge acolo de anul trecut, sunt foarte multumita. Cladirea este realativ noua(anii 75-80 cred), proaspat reamenajata in interior, gresie, faianta, mobilier, o curte foarte mare pe care o vor amenaja vara aceasta. Centrala proprie montata anul acesta. Se plateste contributia de hrana aproximativ (700.000) + optionalele pe care le vor parintii: engleza, calculator, muzica, germana. Mancarea este foarte buna, fii-mea mananca cate 2 portii!! De 2 ori/saptamana lapte (ca atare sau cu cereale, gris, orez) si de 3 ori/saptamana ceai (numai din lamaie fruct + bucatelele de lamaie si sandvisuri). La pranz ciorba, felul 2, + desert + limonada. Daca ciorba e cu carne felul 2 va fi fara, si viceversa. La ora 4 gustarea - de obicei iaurt Danone sau prajituri facute acolo, biscuiti, napolitane, banane, etc.
Au bodyguard

vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renate73 spune:

Am auzit de o gradinita foarte buna in Colentina, am inteles ca e inr-o zona plina de verdeata, cu o curte mare, si nu foarte scumpa, dar nu stiu cum se numeste. A auzit cineva de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns janib spune:

Raspund si eu la subiect.
Noi am inscris-o pe Alexandra la gradinita 218 din Dr. Taberei. Nu stiu deocamdata cum este dar din ceea ce am auzit de la cunostinte prieteni este destul de buna. Ceea ce m-a incantat pe mine cel mai mult a fost faptul ca au primit-o (in septembrie face 2 ani si 8 luni). Nu am dat spaga doar taxa de 500.000lei. Pe zi este o taxa de 33.000. Pentru cursuri engleza, calculator etc. se plateste 100.000 separat.

Mergi la inceput