lista gradinite si crese

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

quote:
Originally posted by lala

pe mine m-ar interesa gradinitele din sectorul 6 (mai precis drumul taberei; drumul sarii). Ma puteti ajuta cu info? multumesc mult



daca afli ceva de gradinitele din drumul sarii,informeaza-ma si pe mine,te rog;stau pe 13 septembrie;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:



Gradinitze din sectorul 4 (mai exact zona Tineretului-Sincai-Eroii Revolutiei-Brancoveanu):

1. CANDIANA - str. Candiano Popescu nr. 79,
8,00 - 13,30 - 135 USD/luna
8,00 - 18,00 - 180 USD/luna
2. MELBA - str. Lanarieie nr. 117
8,00 - 18,00 - 150 Euro/luna
8,00 - 13,00
8,00 - 14,00
3. ARIEL - 8,00 - 20,00 - 150 USD/luna

Stie cineva ceva despre grazdinitza catolica Sf.Iosif (de la Biserica catolica de linga Bellu)?

Va pup.
Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adicris spune:

Incearca la gradinita "To & Jerry", au un sediu nou la o casa are cu curte, loc de joaca, aenajata super, au progra prelungit, preturi foarte bune si se poarta f.fruos cu copiii.Merita sa te duci sa vezi.Tel.0723 185432

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Care e adresa gradinitei Ariel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by Miguelle

Care e adresa gradinitei Ariel?




gradi Ariel este pe strada Drumea Radulescu nr.? (oricum e o straduta mica, mica)stii zona (metrou Tineretului)? au si site (cauta pe google). sotul meu are o colega care are copiii acolo, pretul este de 150 USD/ luna, program 8-19, e multumita.
voi citi anisori aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karla spune:

Doresc si eu o lista cu gradinite de stat in Tineretului (Sincai).
Si daca cineva imi poate da recomandari cum se poate "intra" acolo.
Astept raspunsurile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Fetelor, la care din gradinite (Ariel, Melba) primesc copii de la 2 ani? Stie cineva?
terry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

[quote]Originally posted by terry

Fetelor, la care din gradinite (Ariel, Melba) primesc copii de la 2 ani? Stie cineva?
terry
[/quote

draga terry,

am sunat acolo (melba, candiana) chiar acum vreo doua zile si am intrebat si eu acelasi lucru. mi s-a spus ca nu conteaza virsta (al meu are tot 2 ani) ci felul cum se adapteaza la gradi, in colectivitate. nu trebuie neaparat sa stie (sa ceara) PP si KK sau sa faca la olita, trebuie doar sa aiba pampers. d-na de la candiana a fost f. draguta , mi-a zis chiar ca multi copii care se duceau neinvatati acolo reuseau f. repede sa ajunga sa ceara la olita. in plus, mi-a zis ca nu-i nici obligatori sa vorbeasca (al meu nu vorbeste deloc) ca-si va da drumul acolo.
problemele astea le-am ridicat eu. preturile cred ca le-ai mai vazut.
de ariel am primit recomandari de la o prietena, nu stiu de la ce virsta ii primesc, dar in general (am mai sunat si la gradi din alte zone) toate particularele ii primesc la 2 ani, chiar si in lipsa celor scrise de mine mai sus.
teodora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by adicris

Incearca la gradinita "Tom & Jerry", au un sediu nou la o casa mare cu curte, loc de joaca, amenajata super, au program prelungit, preturi foarte bune si se poarta f.frumos cu copiii.Merita sa te duci sa vezi.Tel.0723 185432

m



draga adicris,

am sunat la numarul asta de telefon, dar gradinita este in Timisoara!

multumesc oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Multumesc, Teo.
Bubu are 3 ani si 9 luni si la toamna vom merge la gradinita.
Salut la toata lumea!

Mergi la inceput