Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Scoli, gradinite, crese, bone...

lista gradinite si crese

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 10
Rechinuta
Rechinuta

131 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Rechinuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rechinuta un Mesaj Privat
www.menssana.ro - gradinita in sectorul 1

rechinuta
Mergi la inceput
iuliacm
iuliacm

568 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iuliacm un Mesaj Privat
Lumi draga, cu cea mai mare placere ti-o dau, dar trebuie sa-mi comunici o adresa de mail. Adresa de pe site nu este in clar iar prin site nu pot trimite mail cu fisiere atasate

Nici o gradinita nu primeste copii mai mici de 18 luni. Tu ai nevoie de o cresa. Lista mea contine numai gradinite particulare si cateva de stat care mi s-au parut mie mai interesante.
Lista creselor din Bucuresti o gasesti la:
http://www.paginialbe.ro/crese/index.php3
Iulia

quote:
Originally posted by Lumi Manon

Buna Iulia,
sunt si eu o viitoare mamica, faptul se va implini prin august, sunt interesata de lista de care scrii mai jos. eu nu sunt in Ro si nu ma pot interesa decat pin intermediul ordinatoului despre crese in Ro...
astfel, daca ma poti ajuta cu o selectie de crese care admit bebelusi de 3 luni ( in bucuresti), iti multumesc anticipat!
numai bine!
Lumi

Mergi la inceput
Bobita
Bobita

1708 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bobita  Trimite mesaj yahoo luiBobita Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bobita un Mesaj Privat
PITI, cresa nu are mobilier vechi, poate doar patutzurile dar nici acelea foarte vechi. La grupa Mariutzei au masutze si bancutze de plastic de la Chicco, au si mobilier de bucatarie tot de acolo, si 2 mashinutze mari cu care se pot plimba (una e cu pedale), un gen de balansoar de plastic.
La alta grupa am vazut scaunele de plastic si masute patrate tot de la Chicco.
In hol au tobogan tot de plastic cum se gaseste pe la ToyZone.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229
Mergi la inceput
ENYA
ENYA

533 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ENYA un Mesaj Privat
Dragele mele mamici,
Fiti bune si recomandati-mi si mie - cele care aveti copilasi la o gradintita - sect.2 (zona Iancului, Vatra Luminoasa), un loc bun, ma intereseaza mai mult impresiile voastre despre cum sint ingrijiti copiii,educatoare,etc. Eventual spuneti-mi si unde e mai bine sa NU ma duc. Vladi al meu face in iulie 3 ani si vreau sa incep prospectarea...
Va multumesc mult, mult de tot.
Amalia si Vladi

P.S. Veniturile mele sint modeste (mamica singura)
Mergi la inceput
lala
lala

726 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lala un Mesaj Privat
pe mine m-ar interesa gradinitele din sectorul 6 (mai precis drumul taberei; drumul sarii). Ma puteti ajuta cu info? multumesc mult
Mergi la inceput
andrus
andrus

21 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andrus un Mesaj Privat
Pentru Iuliacm:
Trimite-mi si mie te rog lista cu crese la adresa: cristina.fabian@tnt.com

Multumesc tare mult si toate cele bune.
Cristina
Mergi la inceput
alexandra b
alexandra b

8 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexandra b un Mesaj Privat
Buna,
Iuliacm, imi poti trimite lista la alexandrab_a@hotmail.com
Te rog mult, fetita mea are 2 ani si 3 luni si cred ca trebuie sa incep sa ma interesez.
Multumesc anticipat.
Alexandra
Mergi la inceput
Catalina
Catalina

2411 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Catalina un Mesaj Privat
Buna ziua dragii mei si dragele mele,
imi fac si eu datoria de angajat si postez, pentru cei posibil interesati, numele institutiei la care lucrez

Scoala Americana Internationala din Bucuresti ( 3 ani - 18 ani)
Sos. Pipera Tunari 196
Comuna Voluntari, Judetul Ilfov
www.aisb.ro

Daca mai vreti informatii va stau la dispozitie la catalina@aisb.ro

Va pup si mult succes in cautarile voastre.

Catalina, o viitoare mamica
Mergi la inceput
bia
bia

776 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibia Adauga semn de carte la raspuns Trimite bia un Mesaj Privat
De gradinita 160 din sectorul 3,stie cineva?Astept pareri pro si contra,daca sunt copii care merg acolo.

dori
Mergi la inceput
miruna28
miruna28

410 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miruna28 un Mesaj Privat
As vrea si eu daca se poate,lista cu gradinite particulare din bucuresti;ma intereseaza in mod special sectorul 5;am gasit si eu pe net destule dar toate sunt foarte scumpe pentre mine in acest moment;o astept si pe a voastra poate-poate scap de gradinitele de stat,ieftine e adevarat dar fara un pic de dotare.
Mergi la inceput
Pag. din 10 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com