lista gradinite si crese

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rechinuta spune:

www.menssana.ro - gradinita in sectorul 1

rechinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Lumi draga, cu cea mai mare placere ti-o dau, dar trebuie sa-mi comunici o adresa de mail. Adresa de pe site nu este in clar iar prin site nu pot trimite mail cu fisiere atasate

Nici o gradinita nu primeste copii mai mici de 18 luni. Tu ai nevoie de o cresa. Lista mea contine numai gradinite particulare si cateva de stat care mi s-au parut mie mai interesante.
Lista creselor din Bucuresti o gasesti la:
http://www.paginialbe.ro/crese/index.php3
Iulia



quote:
Originally posted by Lumi Manon

Buna Iulia,
sunt si eu o viitoare mamica, faptul se va implini prin august, sunt interesata de lista de care scrii mai jos. eu nu sunt in Ro si nu ma pot interesa decat pin intermediul ordinatoului despre crese in Ro...
astfel, daca ma poti ajuta cu o selectie de crese care admit bebelusi de 3 luni ( in bucuresti), iti multumesc anticipat!
numai bine!
Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

PITI, cresa nu are mobilier vechi, poate doar patutzurile dar nici acelea foarte vechi. La grupa Mariutzei au masutze si bancutze de plastic de la Chicco, au si mobilier de bucatarie tot de acolo, si 2 mashinutze mari cu care se pot plimba (una e cu pedale), un gen de balansoar de plastic.
La alta grupa am vazut scaunele de plastic si masute patrate tot de la Chicco.
In hol au tobogan tot de plastic cum se gaseste pe la ToyZone.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

Dragele mele mamici,
Fiti bune si recomandati-mi si mie - cele care aveti copilasi la o gradintita - sect.2 (zona Iancului, Vatra Luminoasa), un loc bun, ma intereseaza mai mult impresiile voastre despre cum sint ingrijiti copiii,educatoare,etc. Eventual spuneti-mi si unde e mai bine sa NU ma duc. Vladi al meu face in iulie 3 ani si vreau sa incep prospectarea...
Va multumesc mult, mult de tot.
Amalia si Vladi

P.S. Veniturile mele sint modeste (mamica singura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

pe mine m-ar interesa gradinitele din sectorul 6 (mai precis drumul taberei; drumul sarii). Ma puteti ajuta cu info? multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrus spune:

Pentru Iuliacm:
Trimite-mi si mie te rog lista cu crese la adresa: cristina.fabian@tnt.com

Multumesc tare mult si toate cele bune.
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra b spune:

Buna,
Iuliacm, imi poti trimite lista la alexandrab_a@hotmail.com
Te rog mult, fetita mea are 2 ani si 3 luni si cred ca trebuie sa incep sa ma interesez.
Multumesc anticipat.
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Buna ziua dragii mei si dragele mele,
imi fac si eu datoria de angajat si postez, pentru cei posibil interesati, numele institutiei la care lucrez

Scoala Americana Internationala din Bucuresti ( 3 ani - 18 ani)
Sos. Pipera Tunari 196
Comuna Voluntari, Judetul Ilfov
www.aisb.ro

Daca mai vreti informatii va stau la dispozitie la catalina@aisb.ro

Va pup si mult succes in cautarile voastre.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

De gradinita 160 din sectorul 3,stie cineva?Astept pareri pro si contra,daca sunt copii care merg acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

As vrea si eu daca se poate,lista cu gradinite particulare din bucuresti;ma intereseaza in mod special sectorul 5;am gasit si eu pe net destule dar toate sunt foarte scumpe pentre mine in acest moment;o astept si pe a voastra poate-poate scap de gradinitele de stat,ieftine e adevarat dar fara un pic de dotare.

Mergi la inceput