Ce masina de cusut sa-mi cumpar?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

qsar, m-ai dat pe spate cu tipurile de cusaturi n-am inteles nici unul din tipurile expuse :)
exista manuale pentru invatat tipurilede cusaturi? nu de alta dar eu m-am apucat de "broderie" adica de cusut o fata de masa, in punct cruciulita, pe material tip matador. nu stiu cum ii zice exact la tipul asta de lucru manual. dar asa, in perspectiva,ma gandeam sa imi iau o masina care sa stie sa brodeze de advaratelea, finut, sa imi fac si eu lucruri frumoase... asta asa, de perspectiva, cand o sa am ceva economii la buzunare... am vazut pe net ca sunt programe care exporta modele de broderii pentru masini dinastea. e doar o idee deocamdata, dar daca tot e deschis subiectul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Fetelor imi cer scuze ca ma bag si eu ca musca. Sunt diperata cu croitoria, in sensul ca habar n-am, vreau sa invat si nu am de unde. Ideea e ca vine un bb mic, as vrea sa ii fac macar lenjerii de patut sau aparatori. Am o masina de cusut electrica Iulia, am mai avut eu diverse tentative, unele au iesit, altele nu, cu riscul de a fi off topic, indrumati-ma si pe mine, unde as putea sa citesc niste ponturi despre croit, cusut etc.


Ioana si 26+
Pozicile mele
Samburelul

"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput