Constanta la apel!! (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Corneli, si Alexandra mea a dormit azi noapte de la 23.30 pana la 5!! O fi ceva in aer! Si mai dormea mititica, dc nu o trezeam eu, ca ma dureau sanii de plini ce erau.
Ma oftic rau ca e asa urat afara. Ieri ne-a sosit si noua carutzul din America, e super, exact ca'n poze, zici ca e nava spatiala. Am iesit aseara putin prin cartier, am zdruncinat bine copilul, care abia mancase, de am crezut ca-i facem lapte batut in burtica. Se pare ca ei i-a placut cu zdruncinaturi, ca a dormit tot drumul. Insa acasa...de la 19.30 pana la 23, a tinut-o numai intr-un vaiet, tipete, plansete...ne era asa mila de ea...azi pana la ora asta a fost linistita, cu papa si somnic.

De acum in colo, cand mai iesiti in parc, spuneti-ne si noua, ca avem cu ce sa ne plimbam.

Mygirl si Alexandra (18 mai 2005)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Jone sper sa ne mai intalnim...e tare dulce fetita ta!!!
Si pe balcon e bine, daca tot vrei sa te odihnesti!!!Hihi...

Tatiana...ce bine...noi mai avem mult de lungit urechile pana vine tati...hihi...dar si cand vine...haha...
Mai ce plaja sa mai faci acum?
Si noi am iesit si ne-a prins ploaia si DAvid a inceput sa tzipe ca de ce vreau sa intram in casa cand afara ploua asa frumos!!!

Cornelia..bravo Mariei si lui Stefan ca s-au hotarat sa te lase un pic sa te odihnesti...Altfel vezi lumea dupa 2 ore de somn la pranz!!! E mai roz!!!

DAvid dupa ce s-a trezit a cerut ciocolata, apoi dupa ce a muscat de 2 ori in ea si m-a vazut ca spal capsuni a aruncat ciocolata ca vrea capsuni...oare e normal? Un copil, si mai ales copilul meu, sa dea ciocolata pt o capsuna??????? O fi bolnav???? Oare nu e copilul meu??? Hihi...nu credeam ca o sa o vad si pe asta!!!

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Cornelia si mygirl la cat mai multe nopti din astea.

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Noi pana la urma ne-am facut curaj si am iesit afara...Am baricadat junioara in carucior si am mers sa iau senioara de la scoala.A inceput ploaia cand am ajuns acasa.Am dat o fuga si pe la Mc' ,asta ca se saturase Bianca de tocana,iar eu nu mai vreau sa experimentez arta gatitului cu o mana,in cealalta avand plodu'...Nemernici aia de la locul de joaca din Tomis sa ia taxa 30.000 pe ora de joaca...

Maine avem zi de gratar...poate o fi vremea mai buna...

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005
http://community.webshots.com/user/loreen31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi asa mama, trezeste-ne la realitate! ce mai face Alisia?
Dana....mai au si ei zile din astea....sa vezi cind o pica doborit de somn pe la 6...si nu se mai trezeste nici cu tunu'!
Sinzi, nu e normal, da e al tau!!!
Tatiana, tie urekile ti s-au lungit, precis?????????? unde e expo,ca nu mi-ai zis. azi mergem sa vedem daca gasim si noi patutul no. 2, sa il instalam la buni.
grasunu meu se admira intr-o poza...sau nu stiu ce face, ca tzipa si cinta.
Oana, asa le place lor, pe macadam...si eu ma miram cum de poate dormi Patrick la zdruncinaturi...da el era super fericit.
Cornelia, wow! imi aduc si eu aminte de prima noapte dormita pina la 5....credeam ca am dormit 3 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Tatiana e dragalasa foc Bia. Ii trimitem un

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana, chiar ca e dulce Bia...si ce mare s-a facut...o adevarata domnisoara...de abia astept sa o mai vad!!!
David zbiara in camera lui de juma de ora sa ii repar nu stiu ce jucarie...nici nu stiam ca avem atatea jucarii stricate...si mami le repara ..ducandu-le la gunoi...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mi-am adus aminte...Tatiana ai scos pozele pe care lea-m facut cand ne-am intalnit atunci in parc? Ca nu mi le-ai trimis si mie...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Abia am reusit sa citesc capitolul trecut si acum nu mai imi amintesc mai nimic.E o valmaseala in capul meu...nu stiu cand o sa-mi revin...mai ales ca se pare ca iar o luam de la capat cu Bucurestiul.Luni o duce Costin pe mama( si cu sora mea) la spital pt. ca supureaza la plaga de pe burta, iar la unul din drenuri a facut serum, daca am inteles bine de la dr. ca am vb. azi cu el. Ne-a invitat la spital s-o vada , de parca eram la doi pasi de Bucuresti.I-am si zis surorii mele sa-i ceara o scrisoare medicala sa incercam sa-i rezolvam si aici pb-le ca nu mai putem tot mereu pe drumuri.Plus ca La Costin la serviciu sunt probleme si nu mai poate pleca.
Sunt suparata in plus, ca se pare ca am calcat si pe bec...Si-s disperata tare, ca n-am facut niciodata avort. Daca ma puteti ajuta cu vreun remediu...mai ortodox...accept orice.Please!
Gata ...m-am plans destul, cred ca incerc sa evit sa va mai povestesc numai lucruri triste...va pup si numai bine....

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Poze MAI!
Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tania, nu stiu nici un remediu si nici nu cred ca ar fi cazul sa faci asa ceva...cel mai bine e la dr... DAr cred ca nu e rau nici cu 3 copii!!!! Te ajut eu!!!
Sanatate multa mamei tale...sper sa se rezolve repede fara pb!!!

TAtiana,scuze...abia acum am vazut pozele si le-am salvat!!!!

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoara

Mergi la inceput