Bebelusi de septembrie-octombrie (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut! se vede treaba ca ploua si e vreme urata cam peste tot
Stefan e foarte marait pentru ca nu putem iesi afara, am mai stat in fata usii dar e tare urat vantul asta si acum ploua
Eu sper sa nu mai dureze mult vremea asta!
Elena, eu daca e vant care sufla tare nu mai ies cu Stefan ca iara ne umplem de muci!Daca ploua...cam la fel asa ca sa stii ca si noi am iesit asa cate 10 min daca prindeam cate un pic de timp fara ploaie si fara rafale de vant.
Si copii vostrii sunt maraiti peste masura?Eu pun pe seama timpului pentru ca nu ma mai inteleg cu el, de mancat a mancat, de baut a baut, schimbat e schimbat!cu gel l-am dat pe gingii...nu mai stiu ce sa-i mai fac...ne jucam, dar e disperat!vrea numai catarat pe mine si asta nu ar fi nici o problema, sunt obijnuita, dar plange....

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

georgiana, felicitari ca ati castigat scaunul!chiar zilele trecute am vazut reclama in revinsta Copilul meu

Cat despre kg in plus...si eu am cateva, habar nu am cate, nu m-am mai cantarit de mult, oricum se vede tot asa pe spate, fund, coapse...
Eu hainele care le-am avut inainte de sarcina le-am facut pachet si le-am dat!Erau atat de mici pe fund, coapse, piept incat nu aveam cum sa mai incap in ele chiar daca slabesc cele sa zic 5 kg care le am in plus.Eu in toata sarcina am pus 12 kg, dupa ce am nascut am dat jos vreo 6 imediat, apoi alte cateva, dar, fundul si coapsele nu mi-au mai revenit si sanii in schimb mi-s mai mari, sutienele nu ma mai cuprind nici pe mine nici la spate nici la cupe sanii mai mult sau lungit..asta este!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Salutare!
Bravo, Georgiana! Probabil ca ti-ai scos banii pe papica pentru multa vreme!

Apropos de combinatii pe care le mananca bbii: al meu azi a papat borcanel cu peste(de la nutriben) si cand nu a mai vrut i-am dat o prajiturica cu branza, mai mult blat. Am incercat sa-i mai dau peste si a vrut...si uite asa a papat toata portia de peste...dar numai combinat cu prajitura (o gura d'aia una d'ailalta). Eu ii dadeam sa manance si ma prapadeam de ras...si la un moment dat a inceput si el sa rada....Tura viitoare incerc prajitura cu ficatel (Eliana, daca merge iti spun si tie).

Cu kg..... nu ca as vrea sa va sperii... dar cel putin in cazul meu, chiar daca am dat tot jos(chiar vreo 2 kg mai mult, adica acum am 1.71 si 53 kg)sunt total nemultumita de cum arat.
Tzatze nu (mult mai putin ca inainte! desi u era deloc cazul), burtica da, fund urat, si...celulita...asa ca marea.....trebuie sa imi leg o chestie peste fund ca nu-mi place deloc ce vad.



Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Tot eu!
Bre, noi am iesit pe fiecare zi afara....cum statea ploaia, cum hop afara (macar o ora). Chiar si pe vantul de azi l-a scos bunica-sa. Era aproape adormit si a stat intins un pic si apoi a adormit pentru 2 ore. Oricum eu vad ca ii prieste afara. Noi, Doamne ajuta si de acum inainte, nu am avut chiar nici o problema de sanatate.

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

E clar, sunt dependenta de DC! Musafirii mai au un pic si sosesc iar eu stau cu PC-ul deschis si mai trag cate un ochi pe forum .

elyanne scuze ca nu ti-am raspuns, concursul s-a terminat pe 31 mai.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Georgiana.david felicitari pentru scaunel.

Fetelor... nu stiu cum am uitat sa dau si eu o veste mare... si foarte importanta pentru noi.
Azi bebelina a implinit atatea zile de stat "afara" cat a stat si in burtica. Sunt sigura ca nici una nu a calculat asa ceva... am eu unele numai ale mele . Ceea ce m-a fascinat e ca a cazut aceeasi zi cu cea a Inaltarii :)

LiliaToma sanatate si putere va doresc la amandoua. Cand am durere de gat imi trece cu lapte fierbinte, galbenus de ou nefiert si miere de albine, in combinatie. E super bun la gust (cel putin mie imi place mult, si-l beau si fara durere de gat). Felicitari Ameliei pentru dintisori.

Cat despre kg :((( si eu am peste normal... adica vreo 58, la 1.60 ai mei, vergeturi, ca sa nu zic ca am si celulita... si in partea de sus, mai nimic, ce mai... scary :(( Cand is imbracata nu pare nimic anormal cu mine, mi se pare ca am mai crescut oleaca... nu par nici grasa, dar cantarul nu minte :(. As incerca o crema de vergeturi, sau anticelulitica de la L'oreal... credeti ca merge?

Am uitat Aissa felicitari pentru ca ati trecut-o pe Alexandra pe numele vostru. Sa va traiasca si sa fiti fericiti.
Danyce felicitari pentru performantele micutei Alma. Tare mult imi place cum scrii tu

Kittie La Multi Ani! pe maine.

La noi aici e foarte cald, de fapt e umezeala mare afara... dar si asa, o dau cu crema protectoare si stam cam 3-4 ore pe zi afara.

Cred ca v-am zis ca ne-am mutat la 4 camere, e MUULT mai bine, e spatiu, fata se plimba prin toata casa, se catara peste tot, mai cade, mai plange, dar in rest is cu ochii pe ea cand se apropie de un pericol mai mare. Acum a invatat sa coboare singura din picioare, nu mai cade in fundulet, ci coboara incetisor, si apoi bate din palme, iar ue trebuie sa-i zic "bravo" :)

La Multi Ani! copilasilor sarbatoriti zilele astea, sa creasca mari si sanatosi.

Promit ca pun si eu poze noi, numai sa-mi mearga calculatorul asta mai repede.
si sanatate!!!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

Minunea noastra, Nathalie www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea nasterii www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

si noi am iesit afara, imediat ce a stat ploaia sa oprit si vantul...dar nu a durat mai mult de 20 de min si a inceput din nou sa ploaie.
Angela, mie imi este frica de vant...desi pana sa racim amandoi nu mi-am facut probleme, acum parca imi este frica sa mai ies cand bate vantul tare....


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Am iesit si noi printre picaturi zilele acestea dar Alexia nu prea mai sta in carutz. De-abia am convins-o azi cu jumatate de punga de pufuleti sa stam afara o ora. Pana la urma am luat-o in bratze dar n-am rezistat mai mult de 10 minute.


Iar in casa scot cablu de la tastatura calculatorului, o tin in brate si ea butoneaza de zor, eu ma folosesc de mouse. Dar nici asta nu tine pentru mult timp - cel mult 10 minute apoi incepe sa arunce tot de pe birou.

De jucarii s-a plictisit de mult, o mai amagim cu cate un balon.
Ai vostri bb-i cu ce isi mai umplu ziua?


Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Georgiana, felicitari!!!
Poti sa-mi spui unde a gasit sotul tau rezultatele? ca si eu am trimis dar nu mai stiu unde ziceau ca le publica....

Si eu am iesit azi afara, dimineata am sta mai putin, dar acum am stat 2 ore jumate. Si desi era gros imbracata, am ajuns cu ea sloi de gheata. Sper sa nu fi facut o boacana, mai ales acum cu plecarea la munte....



Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

mcm Stefan a primit cadou o masina mare cu telecomanda, desi e pentru copil de la 3 ani in sus...si am crezut ca nu va fi interesanta, a devenit jucaria preferata!Stie ca daca apasa pe cele 2 butoane se invart rotileSi sta asa si se joaca cam o jumate de ora legata!daca are chef!O rastoarna cu rotile in sus si se chinuie sa opreasca rotile care se miscaIn rest, i-am dat o tastatura pe care noi nu o mai folosim, o butoneaza, dar daca o pun pe birou si pe a mea o mut mai sus...stie ca nu ma incurca si nu o vrea tot la a mea se intinde....asa ca butonez si eu la a lui sa nu se prinda


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput