asistente medicale (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

Pufymic suntem asa cum ne stii, tot asa de agitata este Alexandra , nu s-a mai cumintit , din contra a inceput sa se catare peste tot , nu mai are stare , ca sa nu mai spun ca nu ne mai lasa deloc sa respiram , dar tu stii mai bine , ca Alesio este mai mare , ati trecut voi prin astea.

Fetelor pe mine ma cuprins un dor de servici , nu vreau sa mai stau acasa dar nu am cu cine sa o las pe Alexandra si nici sotul meu nu ar fi de acord sa o las cu o bona , iar financiar , ce sa mai spun daca m-as intorce la servici ar fi *tandea pe mandea* si nu am facut nimik .Nu mai vreau sa stau acasa , cu toate ca sunt constienta ca asa cum o ingrijesc eu pe Alexandra nu o va ingriji nimeni niciodata, iar la cresa nu vrem sa o dam .Ce ma fac euuuuu?????????????


ELENA si ALEXANDRA

http://pg.photos.yahoo.com/ph/iluca_me/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor!
Nu am mai intrat nici eu demult pe-aici,abia am gasit subiectul.

Gabi,cum e la lucru,ti-ai intrat in ritm? Cu cine sta Stefan cand esti la lucru?

Mary,nastere usoara iti doresc si un bb sanatos si frumos!

Donia,ce mai faci?

Elena,tu cand trebuie sa te intorci la lucru? Cat timp are Alexandra?

Bea,ce-ti face baietelul? Sper ca nu mai e bolnavior.A fost rubeola sau varicela pana la urma?

Ioana,pe tine nu te mai intreb nimic ca noi ne "intalnim la "mamici din Arad".






Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

sa-mi fie rusine 5 minute....ca nu am mai scris de mult pe aici.
eu am inceput serviciul de 2 luni...e nasol..sper sa plec cat mai repede de acolo...
stefan merge la gradi. azi incepe a 2-a saptamana...lui ii place, dar plange cand il las acolo. dupa care se ia cu joaca si ii trece..doamna zice ca e cuminte si receptiv. sa vedem in continuare cum se comporta!
pupici tuturor.
mary - nastere usoara si bb sanatos si voios. asteptam vestea cea mare!

cgaby si stefan nazdravan

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna fetelor!

Hoinaream si eu pe aici si v-am gasit. Cum mai zicea cineva mai sus nu stiam ca exista acest subiect. Deci, sa scriu ceva despre mine. Am 28 de ani. Sunt asistenta de un an jumate. Nu am lucrat niciodata in Ro. Acum lucrez intr-un spital de ortopedie , recuperare si chirurgie plastica. Cariera mi-am inceput-o in sala de operatii. Pe urma am coborat in salon si acum de 4 zile m-am intors in sala. Imi place mult in sala de op.Este o experienta frumoasa. Am invatat multe si pe zi ce trece descopar lucruri noi. Din ianuarie ma voi muta la un spital de cardiologie in sala. Nu am mai lucrat niciodata in cardiologie, dar stiu ca voi invata repede si nu-mi va fi greu.
Cat despre mine, incerc sa fac un bb de un an si o luna. Nu am facut prea multe analize........Am facut clamidya si e negativa . Monitorizari nu pot face pentru ca aici o eco costa 62 de euro. Intr-o luna am facut o monitorizare , plus clamidya, plus progesteronul.......ma costase cam 300 de euro. Ma ruineaza. Cu TB am abandonat, din cauza turelor de noapte, trezirilor la ora 5,00........Teste de ovulatie....aici 5 teste costa 39 de euro....la fel cam mult.Si-n luna care le facusem nici un test nu a fost pozitiv. Deci, sunt in asteptare........

Scuzati-ma ca m-am lungit.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna din nou!

Tot eu sunt. Dar vad ca nu prea se trece pe aici. Se vede ca eu nu am bb. Numai munca si casa. Oricum abia astept sa intre cineva si sa ne cunoastem. Va doresc o Duminica frumoasa si o saptamana pe masura.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bea75 spune:

buna tuturor.
danangie bine ai venit printre noi si succes in incercarea de a avea un bb.
baietelul meu s-a facut bine,evident,a avut varicela;am tras ceva: 6 zile de febra peste 38.7.acum mergem la homeopat,sper sa ajute , facem si imunizare.intre timp merge bine,vorbeste,face o multime de prostii si nu ma asculta deloc.un sfat:nu ziceti copiilor vostri NU , acolo se duce din nou si tot ce-i interzici face,m-a disperat.in rest e un dulce.daspre mine...am facut 30 ani pe 7.10 ,deja ma simt mai in varsta...si-mi lipseste serviciul.va pup pe toate si multa sanatate la bebici.

poze cu noi:http://community.webshots.com/user/beatricemb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Danangie bine ai venit! lasa ca vine si bebe cand nici nu te astepti!Oricum tinem pumnii sa vina repede!
Si eu tot in sala am lucrat 2 ani, pana am intrat in concediu de ingrijire a copilului, insa pe chirurgie generala si vasculara.

Bea ma bucur ca v-a trecut varicela! A ramas cu ceva semne?Sper ca nu!

Mary cred ca esti ocupata cu bb!

Restul fetelor ce mai faceti?

Noi atomici ca de obicei! Am implinit un anishor de cand n-am mai dat pe aici, si avem si poze de la eveniment!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un bazuc la un anishor
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Danangie bine ai venit printre noi!
Fetelor puneti-o pe listuta.
Mary cum e cu bb?Cum stai cu noptile:dormite sau nedormite?
Donia ce mai faci?
Emily mai da-ne un semn de viata!
Andreea, Beatrice,Mony mai veniti si pe aici.
Eu sunt in ultima saptamana de concediu si de duminica intru o saptamana de noapte.
pupici la toate

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buna dana! te-am trecut pe listutza! e bine cum am scris???
bea - ce bine ca i-a trecut! ati scapat!
eu nu am mai scris de mult...am fost ocupata... pe stef l-am mutat la alta gradi...
mary - ce face bb? abia astept sa mai poti intra sa ne povestesti! pupici si sanatate! asteptem invitatie la botez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor!

Va multumesc de primire.
BEA . Asa sunt copiii. Cu cat le ziceti sa nu puna mana , cu atat ei sunt mai curiosi sa vada ce-i acolo. Mai bine, sa nu le zici nimic si sa incerci sa-i distragi atentia de acolo cu altceva. Eu nu am copii, dar am cresut-o pe nepotica mea pana la 10 luni si stiu cat de poznasa era.

PUFYMIC . Asa-i ca e frumos in sala? Cel putin eu am ramas placut impresionata. Sa-ti traiasca !![pu

MAGGDA, multumesc si tie de primire.O saptamana de noapte!!Cum rezisti? Eu aici am facut odata 2 nopti una dupa alta( de nevoie), si vreau sa va spun ca in acele zile parca eram teleghidata.

CGABY multumesc ca m-ai trecut pe listutza. Da e bine cum ai scris.

In rest, fetelor daca luna aceasta nu raman pana in ianuarie trebuie sa astept. Pentru ca la sfarsitul anului, ma mut in alt oras si deci la alt spital(cum scriam si la inceputul mesajului meu). Si aici cand pleci de la un loc de munca trebuie sa dai un preaviz de 45 de zile , timp in care spitalul va gasi pe altcineva care sa ma inlocuiasca. Si cum eu vreau ca de pe 15 decembrie sa nu mai lucrez(mutatul, sarbatorile acasa), trebuie sa dau preavizul pe 1 noiembrie. Si aici daca eu raman , in aceasta perioada de preaviz, maternitatea mea nu mi-o considera nimeni. Si asa risc sa stau acasa 2 ani fara sa fiu platita. Deci, azi sunt in ziua a 18-a. Peste cam 11 zile ar trebui sa am raspunsul. Ori e da , ori e nu.

Oseara placuta.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput