asistente medicale (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor cam rarut ne intalnim noi pe aici....oricum va urez CRACIUN FERICIT(chiar daca e cu intarziere...), SARBATORI FERICITE. Sa intrati in noul an cu bine si sa fiti sanatoase .

PUFYMIC aici asistenta de sala face urmatoarele lucruri: primeste pacientul, ii prinde vena, pregateste totul pentru anestezie, ajuta anestezistul, monitorizeaza pacientul, ajuta instrumentista la facut campul operator, asista instrumesntista in timpul operatiei, ajuta la intubarea pacientilor, la trezirea lor, preda pacientul la asistenta de sectie, pregateste sala pentru urmatoarea operatie, pregateste instrumentele si tot ce trebuie pentru operatia viitoare, sterilizeaza instrumentele, face foaia Salii Operatorii cu tot ce s-a facut pacientului..........hmmm.....oare am uitat ceva? SARBATORI FERICITE!!

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Craciun fericit si de la noi!Danangie vad ca asistenta de sala la voi face cam ce face as. de anestezie la noi(cel putin la clinica unde am lucrat eu) si ceva din treaba instrumentarei....

Avem poze noi de la Craciun, cu nameti!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

PUFYMIC ce de zapada!!!! Abia acum am vazut si eu pozele tale, si mi-a placut mult poza cand micutul tau papa globul.



Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teofia spune:


Buna fetelor sper ca ati petrecut bine,si noi
aici am facut revelionul la o sala unde comunitatea
romaneasca au reuist sa ne adune si stam impreuna de
revelion, a fost frumos.
Va doresc LA MULTI ANI si cat mai multa sanatea in
noul an care avenit.
Cu drag
Lily

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

LA MULTI ANI!!!!!Sa aveti un an plin de sanatate, bucurii si impliniri pe toate planurile, plin de dragoste si intelegere!!!!

Avem poze noi dc vreti sa ne vedeti!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

LA MULTI ANI!
multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor...
avem si noi poze de la prima serbare de craciun de la gradinitza..
pupici multi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teofia spune:


Buna fetelor vad ca sunte ti ocupate
Am si o intrebare pentru fetele din Canada
este cineva din Iasi?
La noi vremea este calda,nu ninge,speram sa
ninga si la noi,ce va mai fac cei mici?
Eu am reusit sa cumpar abonament la pro tv international,asa
ca ma mai uit si eu .
Sper sa ne mai auzim.

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna fetelor.

Ce rau imi pare ca nu prea intrati....cred ca este unul din subiectele in care nu prea vad activitate. Despre mai nou e ca m-am mutat la Milano. Si acum lucrez in cardiologie. Deci, daca pueti schimbati acolo pe prima pagina.

TEOFIA si eu sunt din Iasi. Mai exact din Pacurari. Tu? Cum e vremea pe la voi? Aici cam de 3 zile s-a incalzit. Ca era tare frig. Nu stiu daca ai auzit ca la noi in Iasi s-a atins si minus 25 de grade? A fost f. frig. In rest, eu aici reusesc sa vad toate programele romanesti. Si e foarte fain. Ma uit foarte des la telenovele. Cum e viata la voi? Aici e asa si asa. Cam mult rasism. Ciao



Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teofia spune:


Buna si eu sunt din Pacurari,la noi a fost cald toata iarna,azi
parca a fost primavara. La noi viata e ok,muncesti mult si astepti sa
te odihnesti,pe coasta de est unde stau nu prea simti rasism,sunt prea
multi imigranti, aici nu conteza ce esti ,vorbeste doar banul.
E altfel decat in Europa nu au valori totul e ban si iar ban,ca te saturi de bani,mai vrei si sa te relaxezi.
Mie imi liseste tara mult,mai tarziu vrem sa ne intoarcem dupa ce imi
iau pasaport american.
Eu prind protv international pe intenet,si imi place.
Ce sa ti spun poti sa razi dar as da bani buni sa manac si eu o
varza murata adevarata ca la noi acasa.
Sper sa ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Chiar asa fetelor se vede ca lucrati multe dintre voi ca tare slaba activitate la subiectul asta....!
Eu inca nu ma intorc la servici ca vine bb 2 la noi.....asa ca inca cel putin 1 an daca nu mai mult de pauza.....
.....dar mi-e asa dor de servici cateodata.....

Pupici!


Ioana(8+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput