Clubul Devoratorilor de Oua Kinder

Clubul Devoratorilor de Oua Kinder | Autor: stoichitescu cristina

Link direct la acest mesaj

De aproape un an am inceput sa-i dau baietzelului meu ou Kinder cu Surprise, fiind singurul "dulce" acceptat pe lista deserturilor preambalate.

Usor-usor, a devenit dependenta. Mai ales ca Robert, printre primele cuvinte pe care le-a rostit a fost:" ou Ki". Cred ca am spus totul. Intre timp, pasiunea pt. jucarie sau pt. ciocolata crema ,a devenit o obsesie.Cind vin de la servici, cind plec undeva, cind mergem la piata,micutul meu imi aminteste mereu"Mami- ou Ki".

Din consumator a devenit si un pasionat colectionar: a strins un cos de marimea unuia de piine, plin cu virf cu jucarii.Fiecare jucarie noua pe care o are este o bucurie, si le insira, le admira, dupa care le pune la loc in cos si mi le da sa le punem "bine", pina data viitoare.Sa nu ma intrebati cite "cirtitze- Misiunea cirtiza-" are, cite masinutze si mai stiu ce alte jucarioare. Adevarul este ca sunt dragutze si ne jucam impreuna cu ele. Inca nu am gasit pe cineva pt. schimb fiindca avem si foarte multe dubluri.


Va provoc sa subscrietzi la subiect. Si pustii vostri sunt tot atit de devoratori de oua Kinder si colectionari de jucarii aferente?

Mi-a venit ideea sa va intreb azi, cind i-am dat un ou , fiind foarte cuminte azi. Cum l-a vazut a exclamat cu atita mirare si bucurie incit mi-a venit sa rid" Maaaaamaaaa!"

Va pup !


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

gand la gand,cu bucurie,cristina,caci si mandra mea cand intra intr-un magazin,incepe sa-mi pupe mana(nu am invata-o asa ceva) si stiu deja ca vrea un ou kinder.ar face orice pt el,o pot santaja lejer.taica-su,cand lipseste de-acasa,neaparat tb sa-i aduca un ou.deja e disperat,caci de banii ai ar putea sa-i ia altceva mult mai bun.interesul pt jucarie dureaza max 5 min,pana o construim.mananca ciocolata pe nerasuflate si gata 30 mii.avem si noi o gramada de cartite cu nume ciudate,cai ,masini,sperietori,capete,dar din pacate,sunt descompletate si aruncate in cosul imens cu jucarii.
stai sa-ti spun faza periculoasa.acelasi hobby l-a avut si nepotica mea,care are acum 9 ani.a trecut prin perioada barbie (mandra mea e la inceput),si acum e la cea cu mew-mew.mi-e groaza.si de scooby nu mai vb.dispeeeeeeeeeeeer.

Ema

A venit vara!!!!Poze noi

Ziua copiilor
Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Si noi intram in club....acum avem 4,5 ani dar de pe la 1 an jumate vrea kinder joy...asa ca si noi avem o multime de jucarii insa s-au mai pierdut..am dat si la copii care n-au jucarii...si-a mai pierdut interesul..cred ca mai mult ii place ciocolata..Le-am pastrat pe cele de suflet..eu am chiar unele pe birou din vremea cand nu-kl aveam pe andrei din colectii mai vechi si frumoase: "leutii"(cu umbrle, faraoni, la plimbare etc..)
si mie imi plac si era o vreme inainte sa il am pe Andrei cand cumparam doar pentru mine.
Monica

Pozele noastre http://community.webshots.com/user/dmonicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Mariuca cred ca ar putea fi un membru de baza al acestui club.Are o adevarata colectie.Bucuria mea este ca nu exagereaza cu ciocolata.Noi nu cumparam doar kinder mai sunt si alte modele dar mariuca tot kinder le spune.
Daca ati sti ce multe a rezolvat acest ou minune!!!!Jucariile le piteam in perioada cand avea obiceiul sa le bage in gura.Acum am depasit momentul si se joaca cu ele.
Cand era mai mica cine venea la noi era intrebat imediat "Ou?Ou?"Si cand pleca ii spunea ferm "Ou!Ou!"Adica data viitoare sa nu care cumva sa vina fara.

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


1 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

quote:
Originally posted by emma27

gand la gand,cu bucurie,cristina,caci si mandra mea cand intra intr-un magazin,incepe sa-mi pupe mana(nu am invata-o asa ceva) si stiu deja ca vrea un ou kinder.ar face orice pt el,o pot santaja lejer.taica-su,cand lipseste de-acasa,neaparat tb sa-i aduca un ou.deja e disperat,caci de banii ai ar putea sa-i ia altceva mult mai bun.interesul pt jucarie dureaza max 5 min,pana o construim.mananca ciocolata pe nerasuflate si gata 30 mii.avem si noi o gramada de cartite cu nume ciudate,cai ,masini,sperietori,capete,dar din pacate,sunt descompletate si aruncate in cosul imens cu jucarii.
stai sa-ti spun faza periculoasa.acelasi hobby l-a avut si nepotica mea,care are acum 9 ani.a trecut prin perioada barbie (mandra mea e la inceput),si acum e la cea cu mew-mew.mi-e groaza.si de scooby nu mai vb.dispeeeeeeeeeeeer.

Ema

A venit vara!!!!Poze noi

Ziua copiilor
Calatorie


Ema noi am rugat o prietena din Franta sa ne trimita un Scooby-Doo.Abia astept sa-i fac o surpriza Mariucai.Asta ca sa stiti ca pe langa oua kinder mai avem un fix Scooby-Doo.Si daca stau sa ma gandesc ar mai fi cateva.


Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


1 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

cristina(crig72), cum e scooby?eu nu am incercat sa-i iau asa ceva.dc nu cere,de ce sa ma leg la cap?!!asa m-am ambalat cu barbie,pana m-am prins ca nu face diferenta intre o barbie adev si o imitatie grosolana.

Ema

A venit vara!!!!Poze noi

Ziua copiilor
Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Ema daca ne gaseste o sa ti-l arat.Eu pe la noi am cautat peste tot dar nu am gasit.Deocamdata Pluto ii tine locul.
Cristina deja sunt 4 devoratori.Sunt sigura ca se vor mai inscrie si altii.
pupici


Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


1 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Ce ma bucur fetelor ca nu suntem singurii.Robert foloseste cirtitele si omuletii albi ca soferi pt.masinutze. Este o preocupare pt. el ca fiecare masina sa aiba sofer iar eu nu mai stiam de unde sa-i gasesc omuleti asa mici sa incapa in masinutele de fier. Asta este joacalui preferata.
Monica, simie imi placeau jucariile din oua de pe cind erau chiar oua de ciocolata si am si eu citiva leii de atunci.
Dupa cum v-am spus Robert le pastreaza cu grije.

Uitasem sa va spun ca eu cumpar din supermarket oua Kinder la preturi mai mici 21.000 lei, si iau mai multe pt. o saptamina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Hihi Cristina si Mariuca l-a plimbat ieri pe Barney intr-o masinuta care merge singura.Chiar daca e fetita e atrasa si ea de masinute.
Monica aveam doi colegi in facultate care aveau o colectie super.imi aduc si eu aminte cu drag cand mai cumparam si noi din cand in cand.
Cris am fost de curand la Timisoara si i-am luat si eu 5 oua ( numai cu cioco) Mariucai pentru acasa(erau surprize cu Incredibilii)..Aici in Constanta nu se gasesc din astea numai cu cioco,iar in Italia numai asa se gaseau.
pentru kinderi

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


1 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Primul meu Kinder dateaza din 1993, de atunci am adunat o multime, le pastrez pe toate pentru ziua cand voi avea bb-ul meu... Pe vremea aia erau mult mai frumoase, dar pasiunea a ramas!

Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zebruca spune:

Desi nu am inca bebel (he-hei, mai e pana atunci, deocamdata planuim cununia si nunta mai incolo, ce bebel?!), sunt o devoratoare de kinder. Atunci cand vreau sa ma rasfat sau sa ma recompensez pentru ceva (gasesc eu un motiv!), imi cumpar un ou sau ii sugerez subtil logodnicului meu sa cumpere, mai ales ca e si el fan (nu asa de inrait). Avem o cutie de pantofi plina si, din fericire, niste prieteni cu care mai facem schimb cand dam de o dublura. In ultima vreme am cam luat o pauza, e cazul sa iau masuri, de mult nu s-a mai adaugat nimic nou la cutie. De abia astept sa pasez colectia generatiei urmatoare (dupa ce va fi implinit o varsta la care sa-si asume responsabilitatea ingrijirii unei colectii, nu sa mi le roada pe toate!).
somn usor si serii complete!
ps: de la ciocolata ma abtin!

Mergi la inceput