Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

diaconmaria buna. eu am inceput deja sa ma d-au cu gel pe burtica,din ziua in care am inceput stimularea z3-z7,sper sa nu fie prea devreme dar ma gandesc ca nu strica,iar tabletele vreau sa spun ca e prima data cand i-au 2/zi si simt ovarele de numa,ca-mi explodeaza.
asa e si la voi fetele care faceti IA cu stimulare clomifen?

daca nu va fi luna aceasta ma voi duce la sibiu,sigur cei de acolo imi vor da injectabile si sigur voi reusi acolo.sper din tot sufletul.
haideti fetelor cu reusite ca eu deja vin dupa voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

de la ce era senzatia aceea la ovare? o am si eu in zilele 12-15 si nu stiu de ce. este a doua luna de stimulare. trebuie sa ma opresc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Si eu incep luna viitoare stimulare cu Clostilbegyt. In noiembrie 2008 am facuta laparoscopie si acum astept sa incep tratamentul. Simonia iti doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moanecorina spune:

Buna fetelor!!!
Eu am facut stimulare ovariana cu clostylbegist nu mi-a zis medicul sa ac pregnyl si sunt in ziua a 13 si nimik nimik
nu imi arata ca sunt la ovulatie oare de ce?
dati-mi si mie un raspuns va rog!!!!!!!!!!!11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moanecorina

Buna fetelor!!!
Eu am facut stimulare ovariana cu clostylbegist nu mi-a zis medicul sa ac pregnyl si sunt in ziua a 13 si nimik nimik
nu imi arata ca sunt la ovulatie oare de ce?
dati-mi si mie un raspuns va rog!!!!!!!!!!!11


Ai facut echo si nu ai nici un folicul? Daca e asa, nu te impacienta, poate data viitoare iti va da o doza ceva mai mare sau iti va schimba tratamentul
Cate zile ai luat closty si ce doza?
Ref la pregnyl, acesta se face dc foliculii cresc peste 20 mm (de obicei -mi-a zis medicul meu) pt a se controla spargerea lor (la cca 36 de ore de la injectie) si a se estima mai bine momentul ovulatiei - in caz de inseminare sau contact sexual dirijat

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

moanecorina, cine nu iti arata nimic? faci monitorizare? este cel mai sigur control. daca te bazezi pe testele de ovulatie, nu sunt sigura ca ti-ai ales un bun reper. testul meu de ovulatie "my test" indica ovulatie, " may be baby" nimic(nu stiu daca am scris corect), si la eco era un folicul de 10 mm. asa ca te sfatuiesc sa faci eco pentru a fi sigura de marimea foliculului si grosimea endometrului. de pregnyl, asa stiu si eu, se da cand foliculul a ajuns la maturatie in timp util, pentru a se cunoaste momentul ovularii. noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moanecorina spune:

mersi acum m-am lanurit am gasit un medic fff bun si calm asa cum imi place mie dr. toma adrian de la cantacuzino. voi ce stiti de dansul?astept mesaje pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

fete dragi, clomidul (clomiphene) a functionat la mine....doza magica a fost de 100 mg

astept nereabdatoare ziua de luni sa vedem daca beta creste cum trebuie

va pup

www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">" Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." – Elizabeth Stone

Mergi la inceput