Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

DARIANA-ai rabdare fetito ...nu e neaparat necesar sa te doara ovarele ca sa stii daca merge bine tratamentul......s-ar putea sa inceapa sa te doara cand vei fii la ovulatie....stai linistita!


LUCIA-eu te incurajez sa mergi spre fIV....pupici

ILEANA-iti doresc tot binele din lume si o sarcina fara probleme pana la sfarsit!!!pupici pe burtik!!

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Ileana_marius multa sanatate
Si eu ca si tine fac stimulare cu clostibegyt din a 5-9 zi cate 1 pastila/ zi. Acum fac monitorizare. Am fost la doctor in ziua a 11 -a si doctorul a constatat ca organismul meu raspunde bine la stimulare, endometru bun si au aparut 7 foliculi 3 pe stanga si patru dreapta.
Poate reusesc sa te urmez. Astazi fiind in a 13 zi ma duc iar la monitorizare sa vad cat au crescut in 2 zile, iar in functie de asta sa
Multa bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna,

Si eu am facut stimulare 2 luni, prima data cu 1 pastiluta, a doua oara cu 2/zi, z2-6 CM. La monitorizare (eco trans) totul a fost ok, mi-a facut pregnyl, dar nu am ramas insarcunata. Urmari: m-am ingrasat 2 kg, pe care nu reusesc sa le mai dau jos :(( chisturi si alte complicatii - NU, pt ca mi-a dat si Flamexin (antibiotic, antiinflamator, f puternic) in zilele cu stimularea.

Luna asta (fara stimulare de nici un fel) am fost la eco trans in z15, iar rez a fost dezastruos: endo 7-8 mm, foliculi de max 12 mm, in cond in care cu stimulare am avut in aceeasi zi endo 11-13 si foliculi de >30mm...
Concluzia: intru iar pe stimulare de luna viitoare: Clostilbegyt 2p/zi, z2-6 CM, Flamexin 1/zi z2-6, poate si polidin (care am inteles ca e ff bun) 2 injectii in acelasi timp / zi, z 1-5 CM. Urmeaza monitorizare inc cu z 13 si pregnyl daca va fi cazul (sper).
Ieri am fost extrem de dezamagita cand am vazut ca luna asta nu am cum sa raman, ca n-am cu ce, asa ca am zis ca nu mai aman stimularea.

Pupicei si multa bafta, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Ingeras imi pare rau ca ai probleme si ca trebuie sa iei atatea medicamente. Fi optimista, sunt sigura ca o sa reusesti.
slavmih mult, mult succes cu stimularea!
Merci mult kla78 sper sa mi te alaturi curand.
Sper sa reusiti toate.
Mult succes!
pupici


Ileana 16+
Ghindoaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Buna azi sunt in a 16 zi, si tocmai am venit de la doctor.
Vestile sunt: endometrul de 12.4 iar pe dreapta este un folicul de 24 mm, in schimb nu este spart. trebuie sa vin si miercuri.
Acum imi este teama ca nu se va sparge!
Ce se intampla daca nu se sparge?

O zi buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

buna,

SLAVMIH-nu ti-a dat sa faci o injectie de PREGNYL sau ceva pt. ruperea folicului???de obicei se da asa ceva...cu endomentrul stau bine si dimensiunea foliculului e super buna!!!succes

ILEANA pupici pe burtick!!!!

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Buna, kla78 am facut injectia de PREGNYL ieri dimineata la ora 8.30.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

buna MIHAELA,daca ai facut injectia atunci stai linistita....foliculul se va sparge intre 24-48 de ore!!eu n-am facut niciodata pregnyl...am facut HCG LEPORI dar banuiesc ca sunt asemanatoare.

deci la treabasucces

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Mersi pentru incurajari! Dar nici luna asta nu am ramas.
Deci voi continua!
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna fetele,

Stiti ca urma sa intru si eu iar pe stimulare de luna aceasta, dupa rez dezastruoase de la monitorizare de luna trecuta:(. M-am rugat sa-mi vina in ziua 28, ca sa incep tratamentul cat mai repede, mai ales ca mi s-a spus ca am ciclu anovulator.
Astazi sunt in z34, nu am nici un semn de rushi sau de sarcina (decat marirea sanilor:)) si am facut un test in z32, care a iesit negativ. Era Ozone (??) si nu l-am facut dim. Astept pana vineri, cand ar fi z37 (adica 9z intarziere) si daca da Domnul sa nu vina (sper sa fie bb), ma duc la un Beta Hsg sa vedem.
Cred in minuni si traiesc plina de speranta :))

Pupicei multi si bafta, Ingeras

Mergi la inceput