Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

salutari!!!

ILEANA-sa te auda d-zeu sa ne alaturam si noi fetelor gravidute!!!!!

MIHAELA-draga mea chiar azi vroiam sa intreb fetele daca stiu ceva de tine......ufff...bine ca te-am gasit....parca te pierdusem...nici o veste de la tine..nimic....ai fost la medic?ce ai facut???vreau sa stiu tot!!!!! nu am primit nici un mesaj de la tine.....poate ai trimis la altcineva.....eu am fost 2 sapt plecata cu sotul meu in olanda si franta ....m-am intors inainte de ziua mea dar nu am intrat ca eram cu moralul la pamant.....iar aseara mi-au venit rushii aia urati....dupa 43 de zile speram ca am ramas ...dar n-a fost safie nici acum...eh...asta e !!!!incerc sa ma tin pe sistem cu moralul....e greu dar n-am de ales.....
astept sa vb

pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna fetele.
Claudia, sunt bine aici in Romania, ti-am trimis mesaj de ziua ta(pe 17), si daca nu l-ai primit iti zic acum din toata inima : La multi ani!!!!!!!!!!!, si tot ce-ti doresti,sa dea D-zeu sa reusesti sa-ti indeplinesti visul, si sa fii fericita.Nu prea intru la calculator ca nu prea am acces ca ba este frate-miu, ba un var de-al meu, ba Ilie............si tot asa. Eu intru cand am pot.
Nu am facut nimic aici.Trebuia sa merg maine la Timisoara la dc. Munteanu , dar am luat alta hotarare.Mi-am facut programare pe 2 noiembrie la Medsana(Denisa Protopopescu).O sa ma intorc atunci in tara si o sa stau cat o sa fie nevoie si sper din tot sufletul ca va fi bine.
Am renuntat la Timisoara deoarece..............
Am inteles ca dc. Protopopescu este extraordinara si te trateaza ff bine.
Sambata ma duc totusi la Timisoara ca o sa botez un baietel(al unor prieteni din Spania ce au venit acasa).Sunt ff incantata si abia astept.Dupa aia ma gandesc ca trebuie sa mai suport 2 luni de Spania si revin aici.In rest cam asta e.E frumos acasa dar ploua prea mult.E dezastru cu vremea.Dar e bine.
Ileana_marius sa stii ca o sa te urmam la mamici, o sa vezi.Am mare incredere ca asa va fi.
Va pup pe toate, si in special pe micutul Ilenei_marius.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Ingeras, capul sus.!!!Cum ai zis si tu :SPERANTA MOARE ULTIMA.
Poate data viitoare va fi.
Pupici.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Multumesc Mihaela. Cu siguranta ne vom intalni si la mamici.
Pe mine m-au ajutat enorm mesajele voastre, am invatat multe de aici. Chiar nu stiu ce m-as fi facut fara voi. Poate l-as fi stresat pe sotul meu cu vaicareli si intrebari...si relatia s-ar fi deteriorat...Ajuta mult sa vorbesti cu cineva care intelege situatia.
Pt. asta va iubesc si vreau sa reusiti si voi, sa continuam la mamici. Oricum nu va parasesc pana atunci.
Va pup.


Ileana
DPN
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Ileana_marius , .

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Am ajuns la aproape 11 sapt. si pana acum totul este bine. Este adevart ca imi este f.rau si am dureri de cap groaznice, dar asta e... Maine (sper) ar trebui sa merg dupa rezultatul analizelor si sper sa nu am probleme, desi de curand am facut alte analize pt. serviciu la care mi-a iesit anemie si niste valori mari la VSH si PLT. Va mai scriu dupa ce primesc rezultatul analizelor...
Va pup
la toata lumea

Ileana
DPN
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Am ajuns la 3 luni de sarcina. Se pare ca va fi fetita si este sanatoasa. Eu mai am niste probleme, inclusiv durerile de cap care sunt tot mai dese, dar nimeni nu imi poate face nimic, nu pot lua nici un tratament. Este bine ca BB este sanatos si sper sa nu fie nici o problema pana la nastere.
Va doresc si voua tuturor care faceti stimulare sau altele sa reusiti pt. ca se poate...
Va pup

Ileana 12+
Ghindoaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Ileana,
felicitari, ma bucur foarte mult ca ai reusit si sa-ti dea Dumnezeu o sarcina usoara. Oricum, cred ca de acum o sa te mai lase si starile de rau, eu stiu ca tin pana pe la 3-4 luni, dar nu e o regula.
Sa inteleg ca tu nu ai facut decat stimulare si atat? Cu ce ai facut?
Oricum, e super ca ne-ai mai dat si noua o speranta, sper sa ramanem si noi odata insarcinate sa avem si noi bebeii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Multumesc mult dariana. Si eu sper ca o sa ma lase starile de rau si o sa ma pot bucura de sarcina. Eu am facut laparo prin februarie, dar nu cred ca asta m-a ajutat prea mult in a ramane (problemele erau minore). Dupa alte cateva luni de nereusita dr. a ajuns la concluzia ca nu am ovulatie si mi-a dat clostilbegyt pt. stimularea ovarelor (2 luni). A 2-a luna de stimulare am ramas. Asta e tot ce am luat.
Va doresc sa reusiti si voi. De asta am continuat sa scriu aici, sa va incurajez pt. ca se poate...

Ileana 12+
Ghindoaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Felicitari,Ileana si sa iti dea Dumnezeu sanatate!Am citit ca ai luat pastilele in per.5-9,iar alti medici recomanda in zilele3-7.Tu aveai un ciclu regulat de 28 de zile?

Mergi la inceput