La ce varsta te-ai maritat?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

vad ca multe dintre voi v-ati maritat de tinere si la fel si barbatii vostri. foarte bine! totusi eu am observat ca (unii )barbati din zilele noastre, care au sub 25-26 de ani, se tem de raspundere. multi zic ca is prea tineri de insuratoare si ca o vor face dupa 30 de ani, incolo. oare sa fie numai o scuza? sau ce motiv au sa fie asa?


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

24 de ani amandoi



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Ramoniko mai ai vreme berechet de maritis.Ce te-a apucat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

"...ca is prea tineri de insuratoare si ca o vor face dupa 30 de ani, incolo"

exact asa si este...multi vor sa se insoare dupa 30 ani incolo dar cu fete de 21-22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu 19,sotul 24.Nu consider ca a fost prea devreme si chiar ma deranjeaza cand oamenii ma judeca pe chestia asta-cei care nu ne cunosc si-mi aud chestii de genu' nu a fost prea devreme?da ce-a fost in capu tau?da avea bani,nu? si tot asa..E treaba mea!Si nu regret nimic.Il iubeam,ma iubea,ne intelegeam bine,eram de 1 an impreuna si am simtit amandoi ca ne-am gasit jumatatile.Prin urmare nu ne imaginam viata unul fara celalalt.Asa ca ne-am casatorit.Din pacate am facut doar cununia civila,iar pe cea religioasa ne chinuim s-o facem de 5 ani.Da' nu-i bai c-o facem noi si pe aia.
Varsta optima..pai eu zic ca nu exista asa ceva..dar cred ca optim e atunci cand iubesti si esti iubit,cand crezi ca ti-ai gasit jumatatea,cand simti ca nu poti trai decat cu acea persoana,cand nu-ti inchipui viata decat alaturi de acea persoana.
Pupici cu lipici.


Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Cand am avut cununia civila eu aveam 23 de ani si o zi iar sotul meu nu implinise 22(i-a implinit la doua luni dupa cununie).
La 24 de ani ai mei si 23 ai lui am avut-o pe Ioana....iar la 35 ai mei si 34 ai lui l-am avut pe Rares...

Cand il intreb pe sotul meu de ce m-a luat imi raspunde ca i s-a pus un val pe creier si nu a stiut de el(si face o fatza haioasa)...Saracutzul de el...ma iubeste!

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

quote:
Originally posted by Mirunaa
Cand il intreb pe sotul meu de ce m-a luat imi raspunde ca i s-a pus un val pe creier si nu a stiut de el(si face o fatza haioasa)...Saracutzul de el...ma iubeste!



"Saracutzul de el"?


Some people stay in our lives and quickly go. Some stay for a while and leave footprints on our heart. And we are never, ever the same.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Eu aveam 25 el 34. Asta se intampla anul trecut in 14 august si pana prin ianuarie daca ma intrebai cand ma marit ziceam ca mai e pana atunci si la sfarsitul lui aprilie ne-am hotarat GATA facem nunta (eram de 3 ani jumate impreuna - din care 2 locuind impreuna) si uite asa in august am facut nunta. Asa ca nu se stie niciodata cum va fi. Totul se poate intampla in doar cateva luni.


pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Eu m-am maritat la 9 zile dupa ce am implinit 25 de ani iar sotul avea 23 de ani si 8 luni si am fost prieteni 7 ani .Daca era dupa mine ma maritat la 22 de ani si vroiam sa am un copil la 24 , dar n-a fost sa fie.Acum am aproape 32 de ani, aproape 7 ani de casnicie si nici un copil.Daca-mi spunea cineva la 20 de ani ca eu o sa ajung sa ma marit la 25 si ca la 32 de ani nu o sa am copil il faceam nebun.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu 27 si el 23 (suntem casatoriti de 8 luni dar impreuna de 4 ani si ...)

Mergi la inceput