SE CAUTA GRADINITA! (oferim recompensa...)

SE CAUTA GRADINITA! (oferim recompensa...) | Autor: Vistiana

Link direct la acest mesaj

Am si eu nevoie de ajutor.Nu gasesc gradinite particulare aproape de Drumul Taberei.Mie cel mai mult mi-a placut American Kindergarten de langa gradina zoologica,desi e foarte scumpa.Dar e atat de departe...Pe-aici nu gasesc,voi stiti vreuna? Multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lala spune:

o gradinita particulara buna gasesti pe drumul sarii (cam la jumatatea distantei dintre Razoare si 13 Septembrie). Insa si aceasta este cam scumpa (180 USD pentru 8 ore daca nu ma insel).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vistiana spune:

Multumesc mult pentru raspuns,dar ºtii cumva ºi cum se cheamã gradinita?Eu am vazut Olga Gudyn de pe Panduri(de asta spuneai tu?) ,singurul cusur a fost ca nu are curte si la Rainbow mi-a placut mult curtea dar aveau in total numai sapte copii de varste foarte diferite.Daca tu stii despre alta,te rog spune-mi mai exact unde este.Vreau foarte tare sa-l dau la gradi dar ...sunt cam pretentioasa Pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

gradinita se numeste happy kids; are predare in engleza si germana; are curte, dormitoarele am inteles ca sunt separate de sala de joaca, la subsol au sali de gimnastica unde cand este frig afara fetele fac balet iar baietii ceva arte martiale, mobilierul am inteles ca este nou

din pacate nu stiu adresa exacta (colega care are copilul acolo este plecata din tara cateva saptamani)dar incerc sa-ti dau cateva repere:
-drumul sarii este intre drumul taberei - razoare si 13 septembrie
-gradinita este pozitionata pe partea dreapta la intersectia drumul sarii cu strada marinescu

poti ajunge cu autobuz 226 sau troleu 96 (a doua statie de la academia militara)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Pe astea le-ai vizitat? Sunt in apropierea zonei tale.

KINDERTRÄUME
Gradinita cu predarea intensiva a limbii germane, calculator, gimnastica, arte plastice, muzica, teatru de papusi
Splaiul Independentei nr. 195 (parter vila, linga Pod Cotroceni, curte, aproape Gradina Botanica), sector 6
Tel. 410.91.22; 0744.507.988
Orar L–V: 8,30–12,30 sau 8,30–18 (discutabil)

ALEXANDRA’ S CHILDREN KINDERGARTEN & SCHOOL
Program normal si prelungit; predare intensiva a limbii engleze; indrumarea si supravegherea copiilor de catre cadre didactice specializate pentru scoala; programul include pregatirea temelor, activitati instructiv-educative conform programei, precum si activitati pe computer, dansuri moderne, gimnastica aerobica
Str. Petre Ispirescu nr. 69, sector 5
Tel. 420.69.27; 0722.200.120
Orar L–V: 8–18
( vwezi si http://www.alexkids.go.ro/despre_noi.html )

Gradinia „Maria Bambina” (Asociatia „Ajuta;-ti aproapele tau” )
Bd. Drumul Taberei, nr. 38-42, sector 6
Tel: 413.65.72

Gradinita Happy Univers
Dr. Nicolae Tomescu nr. 18 (langa Arenele BNR)
tel 0722/323663 0722/924622
Cu predare in limba engleza; optional franceza, germana, spaniola,computer,dansuri, arte martiale, pictura, pian;
Asigura transportul, excursii, circ, muzee, spectacole; program pentru scolari (clasele I-IV)
vezi si http://www.happyunivers.ro/


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vistiana spune:

Draga Lala si draga Iulia,mi-ati facut o bucurie mare cu informatiile pe care mi le-ati dat.Doar de Kindertraume(traume pt.copii?!(glumesc)) am auzit dar predau germana iar David vorbeste romana,chineza si ceva engleza si mi-e ca-l incurc,vreau sa continuam cu engleza.De celelalte nu stiam si ma voi duce sa le vad cat pot de curand.Aveti si ceva referinte despre ele,cunoasteti parinti multumiti sau nemultumiti? Multumesc mult,pe curand!

Mergi la inceput