Prietenii omului (13)

Prietenii omului (13) | Autor: louisea

Link direct la acest mesaj

annie-xtreme - catelusul Jazz

aysha - papagalul Guevara, 1 an

louisea - motanul Bandit

viorela-hoff - catelusa Smolita

conchita - catelul Kengi

Ramonika - trei minuni de pisici : Vladutz Tigrutz , Alina Bubulina si Maritza si Bebelusii

Sanca - pisicile Mishu si Sasha (<1 an) si catelul Oreo

Ciuf - catelul Cezar

Victoria - 3 pisici si 3 catei

Motanik - catelul Pufi si papagalii

missiday - motanelul Benny

maruta - motanul Arristotel Zamisars, catelusa Dolly si papagalul Perusita

orchid - www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Rocco&mid=12622&cid=12991" target="_blank">papagalul Rocco

Danna - www.mioriticromanesc.home.ro/" target="_blank">catelusa Azara, fetitza Ambra si mamica ei Mura

lilanda - catelul Ilie

anamariame - motanelul Sticky

laureta - motanul Pufi

papadie - pisica wilde Marina

scarmanus - pisicile: Suzi si Lili

blue13 - pisica Tzuka si motanul Cookie


flori76 - catelusa Lisa

corneliaa - www.kroko.dan-cornelia.com/" target="_blank">pisoiul Kroko

energy - catelusa Sonia si motanul Oliver


cinta - pisicuta Zuze

firicel - motanelul Tzetze

cafelutza - pisica Tzutzulica


loredanap - motanul Tantza

ionella3003 - pisica Gambuta si motanelul Capone

Jazz - pisoiul Sighi, un beagle - Chomsky, un elkound norvegian - Angel si un Brittney Spaniel - Bently

Giana - chow-chow Sam

Simonitza - motanelul Piki

tumpi - motanul D'artagnian si pisicuta Negruta

Daisy - catelusa Thea - printesa, catelul Pury - Giga - Conte de Savoya si testoasa Mamuc

slakje - catelul corcitura de maltez cu yorkshire terrier Tom

roxy79ro - catelul Nero

carmita_baby - motanelul Mello

gazella - catelul Puffo si feciorul Felix

sinzi_ana - Cora o dalmatianca nebuna

liana30 - catelusa Hera

adusca - catelusa lup alsacian Negruta

anangel_lexi - pisica Matuca, cainele (lup ciobanesc canadian) Nero si pestisorii Cleopatra, Sticky, Cleo, Orange si Silver 2

mishulina - motanul Mishu

------------------------
Louisea si Bandit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Ramonika, multumesc mult pentru raspuns. Intr-adevar e virgin si necastrat. Si eu ma gandeam f. serios sa il castrez, mai ales ca in curand o sa vina si bebeii mici si cred ca e mai bine sa fie si el mai linistit, sa nu mai intre in calduri (face cam urat, miauna ... e mai agresiv ca de obicei). Nu vreau sa-l dau, chiar daca am fost sfatuita in acest sens de mai multe persoane. Mi-e prea drag... sper sa se inteleaga cu cei mici, sa nu faca crize de gelozie. O sa fie mai greu sa ii impun niste reguli, ca pana acum cam facea ce vroia. Se urca pe unde avea chef, dormea cu noi ...
Eh ... o scoatem noi la capat si cu asta ... o sa imi fie in schimb mila de el peste un an-doi cand o sa inceapa cei mici sa-l fugaresca si sa-l traga de coada.



Laura 34+ si Shtrumfii +
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Motanul e un sufletel si eul, nu poti sa renunti la el de indata ce te-ai plictisit sau crezi ca nu-l mai poti tine. nu e un lucru. eu zic sa-l pastrezi si sa-l castrezi. e mai bine asa, mi-a zis mie doctorul.

azi am luat-o pe Maritza de la vet. a cusut-o la picior si e binisor, arata bine. s-a bucurat ca m-a vazut mititica, se gudura pe langa mine. am dus-o acasa si i-am pus iar gulerul... tre sa stea cu el vreo 2-3 zile, ca ea se cam linge si nu e bine. o duc peste 10 zile sa-i scoata firele. oricum va fi bine, sper sa se cuminteasca de acuma...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Off, Ramonika, ce de aventuri cu Maritza ta...Sper sa se faca bine cat mai curand.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by anamariame

Off, Ramonika, ce de aventuri cu Maritza ta...Sper sa se faca bine cat mai curand.



asa e am mai spus eu, cand ai cpii multi ai si bucurii multe, dar si necazuri...
oricum pisicutele imi insenineaza viata. ce m-as face eu fara sufletelele mele...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

louisea, te rog schimba in listuta la mine. scrie trei minuni de pisici cu numele lor si mai da si linkul la Belelushi. mersi!


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

mey fetelor ... io m-am tot gandit ... si ce zic io ... fetele istea tot raman gravide la Sovata ... ashe ca mi-am schimbat planul de concediu .... tot inainte catre Sovata si mi-l ieu si pe Ariss ca si el are probleme de procreiere ... hi hi hi ... sa vedeti ci di copii o sa facem .... xerox

ashe ca ... care din voi fuse la Sovata ?

Laura - bine ai venit - si pisoiul meu face de vreo 3-4 ori pipi pe zi ... din cate stiu eu trebuie urmarit sa nu faca cu taraita ... cica atunci e periculos ... dar cel mai bine e sa intrebi vet-ul

in rest ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

iti dorim distractie placuta si spor la facut bebei...
io n-a fost la Sovata, dar cred ca e fain, de ce nu?


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue13 spune:

Sovata ? am fost acolo acum 3 ani si m-am plictisit de m-a luat naiba...
Tot ce se poate face este plaja si baie in lacul ultra-extra-sarat.
(Stiu ca se trateaza diverse boli acolo, printre care si unele afectiuni ginecologice. Despre cresterea fertilitatii nu stiu )

Mincarea la restaurante mi s-a parut destul de proasta (ciulamaua de ciuperci cu nisip imi vine in minte...), iar serviciile si mai proaste...
Cazare se gaseste usor - mai toate casele au una-doua camere de inchiriat.
Daca vreti sa mergeti ca sa faceti copii, e un loc ideal - ca altceva nici nu este de facut toata ziua !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

ramonika.. nu am inteles exact ce vrei tu sa-ti scriu.. tu da-mi exact ce sa scriu in dreptul numelui tau si eu scriu..



------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

quote:
Originally posted by blue13

Sovata ? am fost acolo acum 3 ani si m-am plictisit de m-a luat naiba...
Tot ce se poate face este plaja si baie in lacul ultra-extra-sarat.
Daca vreti sa mergeti ca sa faceti copii, e un loc ideal - ca altceva nici nu este de facut toata ziua !



Si eu sant de aceiasi parere. Dar, Blue, cum s-a terminat vacanta? Ceva copiluti?
Eu am fost acolo in tabara cu scoala, pare un veac de atunci. Am stat la villa Ana.

Vacanta plcuta, si sa va intoarce-ti mai multi de acolo. . .


copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput