Mamici de iulie-august 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Kulta, ai grija de tine, stai pur si simplu in pat, cate 10 minute.
Si eu am destul de des contractii, si incerc sa ma odihnesc cat pot, mai rau e cand ma apuca pe strada si nu gasesc nici o banca.
Fetelor cum sa fac sa imi apara linkul pentru poze la fiecare mesaj. Sorry, nu cred ca e comlicat dar eu nu reusesc.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, AMR 50 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Irina, multumesc pentru aprecieri, eu ma tot uit la pozele tale cu marea si nu ma mai satur

Dede AMR 50 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

fetelor, aveti AMR-uri care chiar ridica moralul...la mine dupa DPN , AMR 80 de zile...groaznic!si chiar daca stiu ca va fi mai inainte( fiind cezariana programata),maxim 7-8 zile mai putin...tot e mult. am deja o burta imensa!si cit s-o mai face...
Dede, ai burtica frumoasa, e micuta si compacta! eu nu mai vad nimic de burta mea!
M28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Seara buna fetelor!

Irina, Anda, Adriana, multumesc pentru complimente. Singurul meu of e ca nu sunt mai slaba sa se vada mai bine. Ma gandesc ca de-abia acum incepe sa creasca burta si eu pe langa ea. Sper sa n-ajung la 100 kg.
Irina, in privinta parului n-am avut de ales. As fi vrut sa il las scurt dar nu ma vrea sa stea. "Sturlubaticii" astia de hormoni sunt de vina. Vad ca nici spuma nu mai are nici un efect. Dupa ce ma spal sta intr-un fel. Dupa vreo cateva ore e plouat. Dupa ce nasc ma tund scurt iar. Imi place mai mult cum imi sta.

Va las ca de-abia am venit de la servici si mi-e cam foame. In plus trebuie sa invat ca vineri am examen si n-am nici un chef. Ce sa fac daca m-apuca studentia tocmai acum?

Pupici
aucusor 27 sapt+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/eavoicu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Dede, ai si flacaul si burtica mare!
Pe mine ma supara o masea de cateva zile...papa bebe calciu. O sa ma duc la dentist si o sa fie o placere sa ma sfredeleleasca fara anestezie, dar ma gandesc ca e o repetitie pt. durerile nasterii. O fi buna comparatia?
Andy, nici eu nu mai am cu ce ma imbraca, dar maine dimineata ma duc prin magazine sa-mi cumpar o rochie, ceva subtire de vara.

Zina si bb Matei 30 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Dar ce liniste a fost astazi, neobisnuit de tacut forumul...

Bebelusha mea are chef de zbantzuiala la ora asta, iar eu vreau la nani!!!! Ma bag in pat, poate o conving sa faca si ea putin nani ... pana maine dimineatza...

Noapte buna burtici cu minunici ,

Irina si bebe 29 sapt.



http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona79 spune:

Buna la toate burticile!
Eu sunt Simona79 si sunt mai noua pe aici.
M-am tot uitat si eu la pozele voastre si aratati super. Eu eram mai plinuta inainte sa raman insarcinata si desi am luat doar 11 kg pana acum, am facut vergeturi pe burtica. Vad ca voi aveti niste burtici f frumoase. Spun ca am luat doar 11 kg pt ca am prietene care au luat 20 si ceva pana la sf si acum am o pr care a luat 8 kg pana in sapt 14.
Iar despre dormit, mie mi-a spus nenea dr ca nu e bine sa dorm pe spate, ca e cel mai bine sa dorm pe partea stanga dar cel mai bine imi e pe spate. Chiar noaptea trecuta m-a durut rau o coasta si numai pe spate puteam dormi. Si eu ma intorc fara sa stiu pe spate ca tine Irina, ca atunci cand ma culc incerc sa-mi impun sa dorm pe stanga.
O sa incerc sa va pun si eu niste poze cu mine si burtica in curand (eu nu am asa de multe). Va invidiez pe cele care stati la mare - este boala mea ca anul asta eu nu o mai vad dar de...am lucruri mult mai imp de facut.
Acum va pup si mai vorbim - Simona 31+ si Mario din burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Salut burticile :)

AC nu stiu de Spasfon...nu cred ca se da fara reteta char daca exista. Oricum...asta e. Cand ma mai apuca asa contractiile...in general seara sau daca merg mai mult sau stau mai mult in picioare...incerc sa ma intind si se relaxeaza. Tu cum esti? Ai trecut de 34 de saptamani...bravo! M-am gandit la tine zilele astea.

Am vazut ca incepeti AMR-urile. Eu am AMR 46 zile.

Va pup si aveti grija de voi si de burtici!
, 34s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Dede frumoasa burtica

Zina acum mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de crema de la Avon.Pe ea scrie :
Foot works - Soothing cinnamon cream with moisture beads.

Nu stiu daca este la fel ca cea din Romania, pt mine functioneaza foarte bine, la fel si tinutul picioarelor mai sus decat corpul.

Sper sa o poti gasi in catalog

Adriana si Aidan 35+



http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Azi m-am simtit tare aiurea, Aidan s-a impins intr-una in coastele mele pe partea dreapta ceea ce mi-a facut ziua tare grea.Acum e mai bine dar de cate ori se intinde ma doare de nu mai pot.

Abia astept sa ajung la dr miercuri sa vad cat cantareste bebe, cred ca este mare ca dupa miscari asa pare.

Adriana si Aidan 35+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput