Mamici de ianuarie-februarie 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

fetele

Bun venit noilor burtici Eu am inceput sa ma simt rau ( aproape toata ziua ) e ca un fel de sfarseala care ma trage la pat,greturi nu mereu,deloc. De doua zile ma trezesc cu dureri de mijloc( mai are cineva asa? )dar cred ca sant de la statul prea mult in pat
Catalina noroc cu tine ca asa am aflat si eu ca azi am implinit 6 saptamani Mie mi-a dat dr. sa i-au o pastila pe zi care contine acid folic, magneziu si vitamine ( folsaure ) Cuam inceput sa ma reglezbalonata nu ma simt deloc dimineata...fetelor cand spuneti ca nu va simtiti bine ce simptome aveti ? Nu neaparat sa fie greturi nu? Eu cum v-am spus simt asa o stare de rau, ameteli....si acum sant ametita

toate fetele

6+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu nu am mai fost la de vreo 3 zile.
uite ca asta am uitat sa-mi notez in jurnalul meu.
azi sunt chiar foarte bine, nici nu zici ca sunt insarcinata.
dar miercuri imi simteam stomacul in gat.
sau mai am stari, cand efectiv nu am chef de nimic, o stare de molesala.

http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mirela stai linistita ca o sa se vada si emrionasul, este prea devreme acum...am deschis eu un subiect pe tema asta si multe mamici au spus ca s-a vazut tarziu ...deci nu iti mai face griji Cat priveste acidul folic...nici eu nu am luat pana sa aflu ca sant gravi si tine cont ca eu am facut tratament hormonal si am fost monitorizata la clinica speciala ca sa reusesc sa raman gravi...de acolo nu mi-au recomandat acid folic inainte...Plus ca am doua sarcini si nici cu ele nu luasem si au iesit copiii fara probleme slava Domnului!!! Tu esti in situatia mea ca si eu in urma cu o saptamana am fost la eco intravaginala si s-a vazut doar sacul gestational...dr. a spus ca este prea devreme ca sa se vada embrionul....tesi nu te mai stresa ca o sa fie totul bine ai sa vezi

6+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

tuturor, desi eu numai zambitoare nu prea sunt.Mi-e mult prea rau ca sa ma mai pot concentra la ceva.Orice incerc sa mananc.Nici apa nu mai pot sa beau, noaptea adorm greu si mi-e rau, iar dimineata si ce n-am mancat.cu e catastrofal, probabil si fiindca nu tin mancarea in mine. Asa ca sper din suflet sa nu ajungeti in situatia mea.Mai am mai putin de o luna si pa cu primul trimestru. O sa fie mai bine, nu?
Asa ca aveti grija de voi si pentru cei mici din burtici.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Maraki si eu sunt ametita de miercuri si am o stare de greata tot de atunci...inca nu am , dar cred ca se apropie si zielele alea....bildibidcul pe dreapta il simt si acum...nu ma doare burta, dar parca alearga cineva si se da pe tobogan...Mirela 10 stai linistita ca o sa vezi si mormolocul drag...sunt sigura, nu te stresa...fetelor eu pap fructe si parca imi vin asa inapoi....sper sa nu incep sa dau afara...uff...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta
5 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

al meu la 6 sapt. si 4 zile s-a vazut. avea 5 mm, sacul gestional 17 mm. dar s-a chinuit putin dr. sa vad bine, mai ales ca am vrut sa aud si bataile inimii.
eco era transvaginal. la cel normal nu a vazut nimic.

asta cu acidul folic am inteles ca este o noua moda in Romania.
imi zicea o prietena din Franta, ca acolo medicii nu recomanda deloc.
noi ne-am luat dupa americani.

deseara la 10 pe National Geographic este o emisiune: bebe in burtica, sau ceva asemanator.
sper sa mai fiu treaza la ora aia sa o vad.


http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova emisiunea se intituleaza "In pintecul mamei"..tine 2 oare...a fost difuzata si ieri si duminica si este minunata....eu am inregistrat-o dar nu am apucat sa vad decit prima parte...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta
5 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

maraki si catalina,va multumesc din suflet de sfaturi,m-ati mai linistit.sigur o sa fie totul bine,iar eu imi fac tot felul de griji ca toanta.nici eu nu pot defini prea bine starea de rau care o am ,dar e ceva asemanator cu maraki-o senzatie de sfarseala care ma trage la pat.insa cum nu pot sta in pat si tre sa plec la munca, va dati seama ca umblu ca o gaina beata si fac tot felul de prostii.sper sa nu ,,omor,,vreun batranel bolnav.fetelor care va plangeti depai ce vreti sa scoateti cand nu mancati mai nimic?nu e cazul tuturor.dar eu cand tineam cura de slabit si traiam cu aeraveam scaun o data la 3zile si asta cu laxante.
beea si denisa,va pup si bine ati venit,sper ca nu am mai scapat vreo nou venita.daca da ,sa ma ierte,ca eu cu numele sunt cam ametita.
maraki si pe mine ma doare mijlocul dar eu pun asta pe seama efortului si a faptului ca am lumbago.ieri m-a durut toata ziua in dreapta,dar cred ca au fost gaze,si de vreo 2zile am pofta de mancare.sa dea Domnul sa fie bine pt toate burticutzele.va pupic si plec la munca.
mirelutza 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

inca o intrebare.voi nu mai beti cafea de loc?ca eu beau cam una pe zi,ca dac nu suntametita rau .si mai iau inca tratament cu laptisor de matca,propolis si alte minuni-pt energie.credeti ca e rau pt bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mirela eu beau cafea Dimineata beau latte machiato ( este un deget de espresso si restul lapte cat tine paharul) iar de la pranz incolo tin o cana de cafea pana searaDe propolis si ce mai iei tu nu stiu ce sa iti spun...mai bine intrebi medicul daca trebuie sa continui cu ele..


6+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput