Copilasi de mai 2003 (33)

Copilasi de mai 2003 (33) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46121&whichpage=1" target="_blank">Copilasilor de mai 2003 (32)


Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

La multi ani Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

LA MULTI ANI ELENA SI MARIA !!!!

Am fost azi la ziua gemenelor si a fost SUPER!!! Fetele s-au inteles perfect , s-au jucat cu niste baloane imense , au cintat , dansat si pupat! Nu mai zic ca au imprastiat toata casa jucarele , mincare si au turnat pe ele sucuri , sampanie ..))) Ramin amintiri superbe!


LA MULTI ANI ANAIS CLARA !!! Distractie placuta la ziua ta ! Pentru Emma multe pupicuri!

LA MULTI ANI VLADIMIR!!!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

LA MULTI ANI Anais si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

La multi ani! Anais si Vladimir.Multumesc fetelor pentru urari, nici nu stiu cind au trecut .....2 ani.
Oricum avem copii MARI.

Va pupam.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor!
Iaca mai arunc si eu cate un ochi pe la voi sa vad ce mai faceti si ce mai fac strumfii de mai! Sunt terminata de oboseala cand ajung acasa, ma tot gandesc cum mai rezist sa le fac pe toate...cand ajung acasa ala mik mai ia de noua si dai si joaca-te cu el mai fa si mancare si curat si cumparaturi noroc ca cel mare i-a vacanta si cel putin cu lectiile am terminat!Ma culc obosita si ma trezesc tot asa...cred ca asta o sa fie starea mea fiziologica de azi incolo.
Mircea creste si e tare cumintel, daca il pun pe olita face nu protesteaza insa el din proprie initiativa nu cere oala...asa ca mai asteptam si perseveram.
Abia astept concediul in august poate tragem o fuga la mare ca nu am mai vazut-o de 4 ani.
Aalina cum e cu comprimarea timpului?...macar tu ai pe cineva sa te ajute....ai mei nici vorba sa se mute la Mures...nu le place zona
Parpalak multa sanatate ....se pare ca v-ati distrat grozav in ciuda sanatatii precare!
Lumy, Francesca e o adevarata domnisoara si cred ca e o mancacioasa fara pereche...ce-i dai fata, de creste asa mare si frumoasa?
Adita cum te mai descurci cu copilasii? Cred ca cel mik e mare de acum si el.
Korinna mama te-ai dat si tu la fund rau de tot! Ce mai face Stefu? Cum pregatiti ziua lui? Mi se pare ca el incheie lista sarbatoritilor! Petrecere frumoasa celor care urmeaza sa-si serbeze ziua de nastere si multa sanatate...binenteles si multe cadouri frumoase!

Alycia si cei doi flacaiasi!
daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Alycia, noi suntem bine. intr-adevar si asta mic s-a facut mare, are aproape 5 luni si e un grasan. Elena e o domnisoara, vorbeste din ce in ce mai bine. e o smechera, ieri se dadea Antim in leagan si vroia si ea, asa ca ii zice: Antim, gata ca obosesti. cu olita stam din ce in ce mai bine, a inteles ce are de facut si imi cere s-o pun la "beceu" aproape de fiecare data cand ii vine sa faca pipi sau caca.are deja un ritual. imi zice mami, fac caca a beceu.mergem la baie si zice cacapu(sa-i pun capacelul pe wc) pe urma zice inchide usa, asa ca plec si o las in pace, ma anunta ea cand e gata. daca face la olita, rastoarna continutul in wc(uneori si putin pe langa)si pune olita in chiuveta s-o spal. mai avem accidente cand incearca sa se duca singura dar pana sa se dezbrace face pe ea.

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

LA MULTI ANI COPILASI DRAGI SARBATORITI!!LA MULTI ANI MARIA, ELENA SI KIKI!!!

cum a fost we?la noi taaare placut.am stat acasa numa cat am dormit!

vreau sa va povestesc de chefu Theiutei.l-am tinut intr-un apartament special amenajat si a fost chiar reusit, picii s-au distrat de minune, organizare buna la "Casuta cu jucarii" , au avut si animatori, s-au ocupat de aranjat.au fost 11 copii si vreo 22 de adulti dar ne-a placut!singura parte mai proasta a fost ca Theodora s-a speriat rau de unul din baieti pictati in clovni, a plans zdravan, nu l-a mai suportat in preajma nici dupa ce bietu s-o spalat si in final obosita in patut dupa petrecere mi-a comunicat"mami nu pace la Thea nenea".dupa care inainte sa adoarma si-a mai cantat odata "muuuti ani!".

maine fetitza mea face 2 anisori!sunt fericita si emotionata, multumesc in fiecare zi ca o am si o iubesc total, sentiment pe care il cunoasteti si voi.vreau sa-i spun in fiecare clipa ca e viata mea si ca-i doresc multa fericire, noroc si sanatate!!!.
sunt pe zi ce trece mai fericita ca sunt mamica, ma mandra de ea...

va pupa



cristiana si gagalicea Theodora Alexia(aproape 2 anisori)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Buna mamici!
La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat si le urez si eu macar acum toate cele buna si sa creasca mari si sanatosi.
La multi ani Anais, Vladimir,Thea, si Stefu, si asteptam detalii despre petreceri.

Noi tocmai ne-am intors de la mare. Am facut un tur de litoral de doua zile si tare ne-a placut chiar daca a fost cam obositor. Am vrut sa facem in doua zile tot ce am fi facut intr-o saptamana, asa ca ne-am si inrosit la soare ca am stat ca lacomii toata dimineata pana pe la 12 si batea un vant de nu simteam ca ne arde soarele. Copiii au facut si baie, noi astia mari nu am avut costume la noi ca nu ne asteptam la vreme asa buna. Pentru cine nu stie, la noi ploua in ultimul timp cam zilnic si in cantitate mare.
Am vizitat toate staiunile, incluziv Vama veche unde nu fusesem niciodata. Daca vrea cineva poze sau detalii despre statiuni, hoteluri, plaje... sunt informata ca o agentie turistica.
Lui Ilinca i-a placut mult marea, din timp in timp se apleca la urechea mea (cand o tineam in brate) si imi spunea "Mama, Ica patze apa maie", foarte incantata si multumita de constatare.
Sper doar sa ne intoarcem cat mai curand si sa stam mai mult.
Deocamdata avem niste examene cu Alexandra care termina clasa IV-a si da examene pentru clasa speciala de engleza.

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
Ica tunsulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Am reusit sa pun poze de la aniversarea fetelor.
http://community.webshots.com/user/ionela_si_fetele

Ionela,Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Inca o data "La multi ani !" tuturor copilasilor de mai.Din pacate eu sunt cam puturoasa cu scrisul si am cam pierdut sirul aniversarilor.
Carrie,te inteleg perfect si eu o ador pe Anca imi vine sa strig in gura mare cat de mult o iubesc.Ma bucur de fiecare clipa petrecuta impreuna si regret momentele in care suntem departe.
Off,cum trece timpul,ce copii mari avem!Nici nu-mi vine sa cred ca deja ma inteleg cu Anca si ca ea reuseste din ce in ce mai bine sa se exprime.
Dana,ce pofta imi faci de mare.Plecam si noi pe 19 iunie la Eforie Nord,la hotelul"Vraja Marii",amplasat direct pe plaja.Am fost si anul trecut tot acolo si ne-a placut foarte mult.Anca este fascinata de apa.Deja am inceput pregatirile,in sensul ca in week-end am tinut-o in pielea goala in curte,ca sa se bronzeze si totodata pentru a o dezvata de pampers.Treaba a functionat foarte bine.A facut de cateva ori la oala,s-a mai scapat si pe ea,dar oricum,este un inceput.

Pe curand

Mergi la inceput