Clipe de fericire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Eu sunt fericita cand vine primavara, cand simt aerul acela caldut, proaspat si cu miros de cine stie ce flori.
Eu sunt fericita cand il privesc pe Rares cand doarme, cum sta cu boticul si cum plescaie din guritza, cand striga prin casa "mamiiiiiiii" desi eu sunt la doi metri de el.
Eu sunt fericita cand Ioana rade(are un zambet placut) si-mi povesteste din micul(sau marele) ei univers.
Eu sunt fericita cand sotul meu e binedispus si face glume pe seama mea...

Deci sunt fericita cand micul(sau marele) meu univers e...implinit.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Lena..







http://community.webshots.com/user/zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by Tiara

quote:
Originally posted by carmita_baby

Cand il vad pe sotul meu ca zambeste sunt cea mai fericita fiinta de pe fata pamantului!!! Desigur si alte lucruri mici ma fac fericita, ca de exemplu sa joc fotbal(cand vad o minge innebunesc daca nu o ating cu piciorul, cred ca trebuia sa ma faca mama baiat ca fotbalist ma faceam), dar nimic nu se compara cu zambetul sotului meu

Mello motanelul iubit

Inca mai esti indragostita?






Lidia ,Tiara si David D.



Da Tiara, nu numai ca inca mai sunt indragostita, dar il iubesc pe sotul meu in fiecare zi mai mult.. Si cateodata ma intreb cum de se poate asa ceva?? Dar uite ca se poate


Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

quote:
Da Tiara, nu numai ca inca mai sunt indragostita, dar il iubesc pe sotul meu in fiecare zi mai mult.. Si cateodata ma intreb cum de se poate asa ceva?? Dar uite ca se poate


ferice de tine si de el , oricum , cred ca-i un sot foarte afabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by sora2001

quote:
Da Tiara, nu numai ca inca mai sunt indragostita, dar il iubesc pe sotul meu in fiecare zi mai mult.. Si cateodata ma intreb cum de se poate asa ceva?? Dar uite ca se poate


ferice de tine si de el , oricum , cred ca-i un sot foarte afabil.




Sora ai dreptate
Crede-ma ca ii zic de nenumarate ori pe zi cat de norocoasa sunt ca este sotul meu

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpi spune:

Pe mine ma fac fericita multe, multe lucruri: cand fac dus si ma simt
fresh, cand ma imbrac cu ceva si imi sta bine, lucruri legate de comoditate si de existenta. Dar ceea ce ma face extrem de fericita este ganguritul unui bebelus, mirosul naturii primavara si nu numai, sentimentul de a face pe cineva fericit etc.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

clipa mea de fericire a fost cind cineva mi-a spus :" iubeste-ma asa cum sint , si iarta-ma pentru ceea ce nu pot fi , dar voi incerca sa fiu cit mai bun si sa te iubesc mult mai mult , doar pentru ca esti TU "

later edit: omul ca sa fie fericit are nevoie de aceste lucruri : nadejdea , succesul , credinta si dragostea , dar cea mai mare dintre ele este dragostea .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Frumos spus Sora , insa ai sarit ceva extrem de important cred eu: respectul.

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sora2001 spune:

quote:
Originally posted by carmita_baby

Frumos spus Sora , insa ai sarit ceva extrem de important cred eu: respectul.

Mello motanelul iubit







acolo unde exista dragoste adevarata e si respect , si fericire , iar tu ,tocmai de aceea esti fericita ptr. ca le ai pe toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

quote:
Originally posted by sora2001

quote:
Originally posted by carmita_baby

Frumos spus Sora , insa ai sarit ceva extrem de important cred eu: respectul.

Mello motanelul iubit







acolo unde exista dragoste adevarata e si respect , si fericire , iar tu ,tocmai de aceea esti fericita ptr. ca le ai pe toate .

"In dragoste, comportamentul femeii contravine logicii masculine", spune Kama Sutra.




.. Dragostea adevarata implica respect, desigur Asa e draga mea

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput