Bebelusi de iulie-august 2004 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mey, da` io tin amu` Scarsdale si sunt abia la ziua no.3 ciuciu dulciuri si alea-alea

Este cozonacu`unguresc da` nu stiu cum i se scrie corect numele, spre rusinea mea

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii
http://community.webshots.com/album/344241600OyMeCn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Daria-iti zic pretul pers/noapte sa nu te sochezi prea rau...1.600.000 cazare doar cu mic dejun!!! Ce aberatii de preturi am vazut ....de la anul reluam bunul obicei de a face vacantele pe afara ca se pare ca in Ro nu ne permitem...
Cred ca ar trebui sa ma duc cu Radu la doctor. Nu a plans niciodata cu lacrimi (doar de cateva ori cand a plans mai zdravan i s-au umezit ochisorii).
Intre timp am mai primit vo doo oferte pt H. Comandor, Orfeu si Dorna asa ca am la ce ma gandii diseara... asta cand iau o pauza de apartament (ca nu se mai termina actiunea amenajare mai frateeee).

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fac apel la lumea care merge la MARE: unde va cazati si pretu`, da`mi iau pastile sa nu fac infarct :)

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii
http://community.webshots.com/album/344241600OyMeCn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Mey dar eu lucrez la ag de turism si pot sa va dau ceea ce vreti voi cazare la mare.Doar sa-mi spuneti unde vreti si eu va dau pret.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kamy: pret rezonabil , cazare aproape de mare - nu ma intere statiunea, perioada aprox. sf. lui august, mami+tati+Giulia , ma intere si vilele !

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii
http://community.webshots.com/album/344241600OyMeCn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Buna dimineata mamicutelor...
Azi noapte am hotarit sa incercam fara Fenobarbital si am reusit...s-a culcat la 8 , prima trezire la 4...cind i-am dat BabyDrink (mi-am adus aminte ca aveam din Ro) ca sa nu-l invat cu lapte....si dupa 10 minute s-a culcat ..fara luat in brate ..fara luat la noi in pat.....S-a trezit definitiv la 8...Sa fii scapat de calvar??
Simona R eu te inteleg cred cel mai bine....mie inca mi-e groaza sa vina noaptea....asta dupa ce scapasem de problema....
Felicia si tu esti mama in gasca cu nedormitelor?
Daria, Luca doarme in timpul zilei 1 ora....doar atit...Si ce-ti venii mama cu prajiturile alea??? Eu inca-s la cura pina vineri...si dupa am sa pun citeva poze....nu-s inca ca-n liceu dar pe aproape...(asta era tinta ..ca-n liceu!).
Monica dute la dr....si nu mai astepta...o sa-ti recomande mai mult ca sigur un unguent oftalmmic cu antibiotic...Imi pare rau ca nu te-ai obisnuit inca cu noul apt....
Mitzule nu merge inca la dr....dureaza si 2 saptamini..nu te impacienta ci continua tratamentul.
Ma duc sa mai citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cristalina..ce haioasa esti!Dar tu chiar esti dependenta de dulce..si eu credeam ca doar io! Fenobarbitalul in doza sedativa nu da dependenta....si dupa 1 an se poate folosi Romerganul...eu va doresc sa nu aveti nevoie....
Roxi...asa zii mama.....ca suedezul nu are dintisori (poate ai mai spus si eu am uitat sau am citi printre rinduri:)......de aia este cel mai cumintel noaptea...caci cred ca-i singurul care nu a avut probleme...sau ma insel? Stai sa vezi cum o sa fie cind apar dintisorii....hi,hi...good luck!
Felicia ...Carmen este graviduta...daca nu ma insel a aparut la noi in gasca nu de mult...dar vad ca de cind i-am raspuns..a disparut....chiar mai stiti ceva de ea?
Laurici mama ....te declar eroia grupei....hi,hi/....mi-a placut faza cu inghetata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daca as putea mi-as injecta prajiturile in vena...bine ca nu se poate...:)

Oricum, m-au facut Roxana si Daria sa termin borcanul de dulceata...hehehe...Noroc ca am camara plina, mama sa traiasca. Toate sortimentele, cirese albe, cirese amare, zmeura, capsuni...:)))
Inainte imi permiteam juma' de borcan pe zi, ca nu ma ingrasam deloc...acu' mananc cate o lingurita si ma apuca jalea...:)))

Oricum, trebe sa mai slabesc un picutz ca peste doua saptamani ma duc la receptie la ambasada Germaniei...Am fost invitata si anu' trecut dar ma batea doctorul daca ma duceam...:)))
Anul asta nu mai ratez ca nu se stie daca ma mai cheama...:)))

Carmenutza nu avea timp sa intre pentru ca jumate din saptamana (parca) spunea ca e singurica cu bebe...

O seara linistita sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Mei, ia uite ce foiala pe aici! Care mai de care!

Daria, sa stii ca dupa ce ti-am vazut prajiturile m-am dus la cofetarie si mi-am cumparat si eu ca mi-ai facut o pohtaaaaaaaaaa......Noroc ca io is asa cum eram si inainte, adica pot sa mananc oricat ca nu ma ingras. Ma rog, nu chiar oricat, ca se vede la burta, da in fine...

Va invit la Sibiu, ca de maine incepe Festivalul International de Teatru (sunt curioasa daca apuc sa merg la vreun spectacol pana la sfarsit).

Am cumparat Ambroxol, 0,75%, pe prospect zice numa de la doi ani in sus e voie. Voi de asta ati dat la pitici? Cat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ambroxol i-am dat cate 5 picaturi de 3 ori pe zi...vreo saptamana (sau 10 zile..?!) i-am dat...
Sanatate maxima si o noapte linistita!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput