cel mai frumos loc:encore sau definitiv clasat?

cel mai frumos loc:encore sau definitiv clasat? | Autor: andapanda

Link direct la acest mesaj

A propos de subiectul lansat de Iris "cel mai frumos loc de pe pamint"...am si eu o intrebare. Voi cind descoperiti un loc din asta care va merge la suflet faceti in asa fel incit sa-l revizitati (sa spunem cind decideti o vacanta) sau incercati locuri noi??? Pentru mine atractia explorarii e intotdeauna mai puternica si pentru vacante aleg intotdeauna destinatii noi.(Am mai dat-o si-n bara cu strategia asta). Dar voi? Care ar fi "pro"-urile si care contrele? (me refer, desigur, la situatia in care alegem sa mergem undeva si nu la cea in care ne nimerim pe-acolo, intr-un business trip, de pilda). Ca tot se apropie vremea buna...si vacantele...
pentru voi toti !! anpanda

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

In fiecare vacanta am 2 prioritati: sa revad un loc drag si sa vad unul nou!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

si eu cred ca ma sa profit c stam relativ aproape de locurile cu lalele si am sa merg in fiecare primavara; cit despre locurile din romania, am sa le vad sigur in vacantele din ro, iar despre valea loirei zau as mai merge ....dar e mai complicat, astept sa creasca gigilicile, sa le duc si pe ele la castele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

Marturisesc ca si eu optez pt ceva nou decit pt un loc unde am mai fost (oricit de mult mi-ar fi placut). Nu ii pot intelege pe unii oamnei care isi fac concediul in fiecare an in acelasi loc. Viata este asa de scurta si pe pamintul asta sint atitea si atitea minunatii...
Asta e parerea mea! Ehhe, daca as avea multi bani numa intr-o calatorie as tine-o! Voi nu?
Va pupez!


Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Noi suntem un grup de familii care ne strangem la Busteni. Avem o casuta numai pentru noi, in gospodaria unei familii de acolo. Acolo ne planuim traseele si cand suntem obositi sau nu avem chef, stam prin Busteni si petrecem timpul impreuna.
Apoi mai mergem la Valcea, de unde am muntele aproape, Ocnele Sibiului, Horezu, Manastirea dintr-un lemn (am fost de Paste).
Ce sa zic, e superb si asa ne incarcam bateriile.
In muntii Apuseni am fost cu cercetasii in timpul facultatii si visez sa mai revin acolo intr-o zi.
Nu stiu daca sunt cele mai frumoase, dar aceste locuri sunt pentru mine.
A, am uitat sa spun despre gradina bunicilor mei, unde facem gratar intreaga familie, cu catel si purcel. E foarte aproape de Bucuresti, la Giurgiu si mergem foarte des acolo. E locul unde am copilarit si adevarul e ca ma simt cel mai bine aici.

Mergi la inceput