Marimea la hainutze

Marimea la hainutze | Autor: Jasmine

Link direct la acest mesaj

As avea o propunere : la hainutze sa scrie mai clar marimea pt ca "6-12 luni " e mult prea vag,mie nu-mi spune mare lucru.Chiar si "marimea 22" e o informatie destul de neclara,pt ca aceste marimi difera mult de la un producator la altul.

Cred ca ar fi util sa apara scris clar " salopeta lungimea 70 cm","pantalonasi lungimea 40 cm",etc

Ne-ar fi mai usor cand alegem o hainutza,fara sa tot trimitem mail-uri prin care cerem aceste detalii,sau sa nu mai trimitem mail-uri si pe urma sa ne trezim ca o hainutza e prea mare sau prea mica pt bebe.

Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

si eu cam am aceeasi problema. am vazut hainutze frumusele la categoria 0-12 luni. pai de unde stiu care e masura potrivita?

mami & gemeneii

bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

am si eu aceeasi rugaminte, la fiecare articol de imbracaminte sa scrie macar nr. hainutei, dar cel mai bine ar fi inaltimea copilului. spun asta pt. ca baietelul meu are 1 an si 3 sapt., dar ii sunt bune hainutele pe care scrie 18 luni, asa ca nu am curajul sa cumpar pe nevazute. mi-au atras atentia in special salopetele cu piciorus de pe site, vreau sa comand mai multe, dar sa stiu cateva masuri concrete si, eventual, poate apar si alte culori, in afara de cea a "fildesului", care nu prea rezista la tavaleala.


Cu o anumita parte a fiintei noastre traim cu totii in afara timpului.(Milan Kundera)

Mergi la inceput