A mai construit cineva casa!?! (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Fetelor cand citesc prin ce treceti ma ingrozesc.Bine ca am terminat cu capitolul mesteri, cel putin la ridicat.Acum de ex stam de o saptamana dupa cel care pune faianta si gresia intr-una din bai.Maine trebuie sa-l sune sotzul sa vada daca a terminat cealalta lucrare sa poata sa vina la noi.Chestia e ca lucreaza f bine asa ca il asteptam ca prea am dat bani multi pe faianta, gresia ca sa ne permitem sa ne grabim si sa chemam unu cu 2 maini de stanga.Pana atunci vana este in mijlocul livingului, super, nu?

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

http://www.tiffanyshop.ro/kids/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Deborah, ti-am trimis nr de tel. Mai vroiam sa-ti spun ca daca nu sunteti multumiti de munca muncitorilor le poti taia din manopera. Nu stiu ce sa zic cu caramida, poti macar incerca sa le scazi ceva, macar pt linistea voastra. Noi am reusit sa le oprim 1/3 din bani si i-am obligat sa ne dea si 10 mil pt furtul lemnului. Nu acopera paguba, dar macar vor tine minte mult timp si poate la altii nu vor mai fura atata.
Ponicid, multumesc, mai avem acoperisul si am gasit o echipa, se pare ca de data asta foarte buna, dar si mai scumpa.
Maggda, tot e bine ca nu ai vana in bucatarie Asa e cu mesterii buni, stai dupa ei dar merita. Astia care vin cu bratele deschise catre tine ...sunt cei mai periculosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Ce faceti fetelor?
Si noi ne luptam de vreun an cu constructia casei.Casa are 3 dormitoare si o baie sus si living, bucatarie, toaleta si loc de luat masa jos.Plus 2 terase...
Inutil sa spun ca ne-au mancat astia zilele, au furat de n-au mai putut, au muncit cu mari pauze, am schimbat echipe peste echipe ...acum am adus-o la un stadiu intermediar.. cred ca in primavara ne mutam( Slava Domnului).
Asa ca NERVI DE OTEL...... ca se poate!
Lili
PS. Am pus poze la http://community.webshots.com/user/iosif74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Gataaaaa, are casuta geamuri!
O sa fac poze sa vedeti, dar mai tarziu, ca acum e schela in jurul casei si nu prea se vede!

Racushoarele Cristina& Alexia
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Felicitari Crixia, sa fie intr-un ceas bun! De care ai pus pana la urma? Am vazut mai in urma ca te intrebai de care sa pui. Ai ales Actual? Cat te-a costat pentru toata casa?
Asteptam pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Bravo, Crixia! La noi se monteaza Lindab-ul, peste 2 saptamani vin si geamurile. Hai ca zic eu ca am trecut de ce era mai greu. Am scapat si de constructorul cel nebun, am gasit alta echipa pt finisaje.

Inca n-am avut curaj sa fac analiza la beton....nu stiu daca vreau sa stiu adevarul :((.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Am ales profil Salamander, nu Actual! Este mahon, are 3 geamuri, 3 garnituri, iar profilul este cu 5 camere. Arata bine! Vreau sfaturi cum sa le protejez de urmatoarele lucrari(finisaje), cum sa le invelim.
Deb, bravo si voua pentru Lindab!

Racushoarele Cristina& Alexia
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Ei, e cam liniste pe aici de cateva zile. Ia sa va spun si eu niste vesti mai bune. Dupa toate cele patite cu diversele echipe de muncitori, cand nu mai speram sa vedem muncitor pe care sa nu trebuiasca sa stai cu ochii tot timpul si sa-l corectezi, i-am gasit !!! Echipa cat-de-cat-aproape-perfecta! Sunt baietii care ne fac structura acoperisului, adica totul pana la tabla. Sunt niste muncitori extraordinari,priceputi, isi cunosc meseria f bine si ies niste lucruri grozave din mainile lor. Lucreaza toata ziua pana pe la 6 seara, se opresc doar la pranz sa manance repede si atat! Si nu stau sa se scarpine in cap intrebandu-se oare lemnul ala cum se pune sau de ce e asa si nu altfel Nu le-am corectat nimic pana acum, stam si noi in sfarsit linistiti. Din pacate fiind buni, sunt si f ocupati, asa ca nu au timp sa ne puna si Lindab-ul si sa ne faca si finisarile si nici nu avem timp sa-i asteptam.
Deborah77, te rog da-mi si mie detalii despre Lindab, adica de unde l-ai luat (dealer sau direct de la reprezentanta),cu cat timp inainte ai facut comanda, ce pret si cum se da pretul, pe mp? Astept cu nerabdare, ca trebuie sa incep sa cumpar si eu. Si unde e facut Lindabul pe care l-ai luat tu, am auzit ca se face in mai multe tari. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Maurice, pana vine Deb cu raspunsul.... ma bag si eu nitel!
Am Lindab pe casa si vreau sa-ti spun ca musai trebuie pus de o echipa specializata, cel mai bine de reprezentanta!
Pretul depinde de alegerea ta: ca-i tigla mata sau lucioasa, ca sunt culori standard sau nu.... si de dealeri in primul rand.
Eu am cerut calculatie de la 2 dealeri si am ales oferta cu montajul inclus. Au lucrat repede si bine! Mai au de pus vreo 2-3 table pe margini, dar asta depinde de cel ce construieste pazia(streasina casei), sunt elemente terminale si au spus ca vin oricand sa le monteze.
Bafta multa in continuare!


Sa ma laud si io putinel! Avem si noi gard, dar doar pe o latura! Cand se termina fac poze!

Racushoarele Cristina& Alexia
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Multumesc Crixia, ne ajuta mult orice fel de informatii legate de Lindab! Azi ar trebui sa ajungem la Stefanesti la reprezentanta Lindab, dar ma tine in loc electricianul, de 4 zile il tot astept sa vina sa inceapa instalatia electrica si o da cotita. I-am zis ca ii dau pretul pe care mi l-a cerut, si tot se codeste .
Deborah77, te astept si pe tine cu info!!!Sau pe celelalte fete care s-au "lovit" recent de acoperis.
Asa ca pana ajung sa cer niste preturi, spuneti-mi si mie cum se da pretul, pe mp? Se poate negocia? Echipa minune care ne face structura acoperisului ne-a cerut 1200 eur manopera pt tot montajul.
Si Crixia, abia astept sa-ti vad gardul, succes!

Mergi la inceput