Mamici Noiembrie-Decembrie 2005 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetelor, azi am facut 28 de ani!
de dimineata zic sa ma imbrac si eu mai frumos, ca de ziua omului, ash! am plans o ora langa sifonier pana la urma mi-am pus o rochie si-un sacou in care arat strangulata peste tot. cealalta problema, mai mare decat in talie, este la sani. asta ca sa nu pot imbraca nice bluzele nici fustele (pantalonii) vechi.. of..nu se mai poate trai asa. trebuie neaparat sa investesc niste bani in haine mai mari, desi nu vroiam sa fac asta. arat ca un copil sarman cu haine mai mici decat ii trebuie, haine care ma strang, ma enerveaza si ma fac sa arat si mai plina in unele parti esentiale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Anda, sa traiesti ca esti mamica eroina in devenire.
Multa sanatate si bucurie in anul asta nou.
Nu poti sugera unora sa vina cu niste haine drept cadou?
Eu din fericire mai am hainele pe care le purtam cand aveam vreo 10 kg in plus, sper sa-mi fie de folos.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Bine ai venit Paula2003, si sa ai sarcina usoara! Se pare ca totusi si eu am tot 6 saptamani si 6 zile. Toti medicii carora le-am spus ca stiu exact cand am ramas insarcinata ori au ras de mine, ori s-au uitat la mine ca la o copila amarata, dar daca 2 aprilie a fost singura data cand nu am folosit nici un fel de mijloc de protectie cum as putea sa nu am dreptate,nu?!
Intr-o alta ordine de idei, nu am dormit deloc asta noapte, si culmea e ca nici nu mi-e somn! Iar daca nici in noaptea asta nu reusesc sa dorm probabil voi dobori ceva record, mai ales ca maine am consiliu de administratie la serviciu si seara am de mers la o nunta....Sper sa nu ajung sa vorbesc singura....
Pupici de la Ioana si Samburel 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

merci, alexandrina!
ba da, deja o prietena mi-a cumparat pantaloni masura 40. eu purtam 36 sau 38 la haine, in functie de marca. acum ma gandesc ca mai bine imi lua 42... da nu, sper ca macar pe perioada verii sa nu iau prea multe kg. poate reusesc sa ma mentin la astea 5 kg in plus pe care le-am luat deja si care sunt prea multe oricum pentru primul trimestru. de ceva timp -1 sapt.- n-am mai luat nimic deoarece ma straduiesc din rasputeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

anda77iti doresc LA MULTI ANI! sa fii sanatoasa si fericita, iar bebica sa fie cuminte,sanatos, sa vina cand trebuie si sa fie o binecuvantare! Dumnezeu sa te vegheze! Si sa sarbatoresti frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

la multi ani Anda si sa ai parte de sarcina usoara si de nastere rapida si fara dureri cu bebe sanatos.
Cit priveste talia, cu eva m-am ingradsat 12 kilograme, aveam 64 de k, acum am 55-56 de k si am 14+5, ceea ma face sa cred ca ma voi indrepta vertigimos spre.Am intele totusi ca in fiecare luna trebuie musai sa iei un k, ce e mai jos de 1 , ar fi contraindicat. dar asta nu insemna ca trei luni de greata si de vizitat des baia, te scapa de ce e indicat.
Burtica ca burtica, nu scapi de ea, in fond este casauta ideala pt, sanii au inceput sa devina prea mari si prea incomozi..si pentru mine si pt.."alti sau altele"
voi la stadiul asta cum stati?

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

multumesc fetelor, asemenea va doresc si eu voua. cu sanii, lavi, e tragedie maxima! fetele care poate nu erau multumite de dimensiunea lor, poate se bucura, dar nu e cazul meu. eu purtam cupa C, iar acum mi-am luat 2 bucati cupa D! nu e nici o binecuvantare! cantaresc foarte multe kg, ma deranjeaza, probabil se vor lasa...etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Hello fetele!

Anda..sa stii ca si mie mi se vede destul de bine burtica.Pe la 8-9 sapt era cum spune Tania..seara eram cu o burtica destul de mare iar dimineatza parca disparea..Acum insa si dimineatza e acolo,maricica,si incep sa nu mai pot purta deloc vechile haine.Singurii cu care mai pot umbla acum sunt niste blugi cu talia joasa,dar nu pentru multa vreme pentru ca deja ma incomodeaza si astia si va trebui sa-i schimb...
Cu epilatul..eu ma descurc inca cu aparatul..nu stiu pentru cata vreme dar deocamdata nu am de gand sa folosesc altceva.
Mariama bucur ca esti bine si tu si bebe..mai da-mi detalii pe mail cum a fost daca ti-a placut de ea..daca mai urmezi tratamentul sau acum esti numai pe acid folic...
Azio e ziua mea cea mai aglomerata la scarbici dar printre picaturi mai citesc si ce scrieti voi.
Anda"La multi ani!"cu sanatate si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

buna, fetelor
sunt si eu eu viitoare mamica de noiembrie - decembrie (eu chiar nu stiu daca de noiembrie sau de decembrie pentru ca la mine ovulatia e ceva total imprevizibil. ma rog, teoretic: um 10 februarie, dpn 17.11.2005.
o sa nasc la giulesti (nici nu stiu unde e spitalul, da' ma gandesc ca orice taximetrist stie
va rog sa ma treceti si pe mine pe listuta
si am o problema: credti ca mi se intampla ceva daca mananc (nu chiar in exclusivitate, dar pe-aproape)... seminte de floare (de ma simt ca pe stadion tot timpul) si mamaliga (d-asta nu suportam inainte de bb). si mai balotez ceva fructe si ... cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Anda la multi ani! ,multa sanatate si sarcina usoara .
Fetele care se plingeau ca vor sa doarma dar sint la munca ,dorm eu pentru toate ,sa-mi treaca timpul mai usor .
Multumesc pentru incurajari .O sa stau acasa dar pe Cosmin nu-l tin in permanenta cu mine pentru ca afara este frumos si eu nu pot sa-l scot la plimbare .Nu pot sa-l pedepsesc asa de rau .O sa stea si la bunici la curte ,asa ca tot singurica o sa fiu .

Mirela si Cosmin 2 ani si 8 luni
http://www.cosminalexandru.home.ro

Mergi la inceput