Bicicleta slabeste?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

Intreb si eu ca tampitica bicicleta e buna pentru circulatie,varice,celulita?Si cam in cat timp se vad efectele daca e folosita constant (nu la un puls de 140,ca nu pot ci dupa nr de calorii)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

quote:
Originally posted by carmita_baby

Cat timp ti-a luat Cristina ca sa sa-ti subtiezi talia? Eu merg in fiecare zi la fitness, de vreo luna, si as vrea sa stiu in cam cat timp voi vedea rezultatele.

Mello motanelul iubit








Carmita, am inceput sa pedalez regulat la citeva luni de la nastere, adica de vreun an si patru luni. Taliutza a inceput sa se vada la mine la vreo luna- o luna si jumatate. Acum este adevarat ca si alerg foarte mult dar stiu ca si bicicleta m-a ajutat.

Cristina si Lilly Elisa

http://community.webshots.com/user/crystinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Cipcipcip eu de obicei folosesc 2 aparate eliptica si bicicleta,am fost sfatuita ca la puls sa nu depasesc 155. Dar eu chiar fac intensiv si ma oftic ca nu se vede nimic.
Din cauza asta te-am intrebat si pe tine Cristina. Adica fac 50 de minute de eliptica, dupa care trec la bicicleta si mai fac vreo 30 de minute (totul intr-un ritm foarte alert), plus cateva abdomene. Si nu mananc mai mult decat mancam inainte. Poate chiar mai putin, insa parca mai mult pun pe mine, decat sa slabesc. Voi ce ziceti, este normal asa?

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

quote:
Originally posted by carmita_baby

Cipcipcip eu de obicei folosesc 2 aparate eliptica si bicicleta,am fost sfatuita ca la puls sa nu depasesc 155. Dar eu chiar fac intensiv si ma oftic ca nu se vede nimic.
Din cauza asta te-am intrebat si pe tine Cristina. Adica fac 50 de minute de eliptica, dupa care trec la bicicleta si mai fac vreo 30 de minute (totul intr-un ritm foarte alert), plus cateva abdomene. Si nu mananc mai mult decat mancam inainte. Poate chiar mai putin, insa parca mai mult pun pe mine, decat sa slabesc. Voi ce ziceti, este normal asa?

Mello motanelul iubit





La asa un program ar trebui sa consumi vreo 4-500 calorii de sedinta, ceea ce e mai mult decit destul. De cite ori faci programul asta, in fiecare zi? E un mister ca nu slabesti daca maninci la fel de mult ca inainte, dar poate ai facut ceva muschi si astia sint mai grei ca grasimea, deci s-ar putea sa nu se vada la cintar din cauza asta. Dar tot ar trebui sa-ti dai seama la talie sau dupa cum stau hainele. Oricum, eu zic sa perseverezi, poate la tine ia ceva mai mult timp sa vezi rezultate.

Cipcipcip si bebe in burta 28 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Salut Cipcipcip ai dreptate, pe aparatele folosite, insumat, imi arata ca pierd cam 600-700, uneori 500 pe sedinta .. Ca si tine si prietenele mele mi-au zis ca poate dureaza ceva mai mult pana se vor vedea rezultatele, ca depinde de la persoana la persoana.. In orice caz eu voi continua sa mentin ritmul asta si poate intr-o buna zi voi vedea si ceva rezultate. Am sa te anunt atunci


Carmen

PS Sper ca ai o sarcina usoara

Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

altii spun ca nu ajuta la slabit...varamea a luat una si a zis ca aslabit ceva, dar nah!!lenea e mare!!sotul spune ca-mi ia si mie una........ca slabeste........eu stiu???

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=15633&cid=15022

ANUNT:DORESC SCHIMB DE SOACRE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

CipCipCip apoi de-asta curg apele pe mine si slabesc mai repede cand alerg afara,sunt peste 170 puls,pe cand la bicicleta intre 140-160.

Carmita ,500,600,700 ce? Kj nu calorii.Pe care-i mai imparti la 4 si ceva ca sa-ti dea calorii.

Eu de obiocei la bicicleta fac 30 de min insemnand 12 km si 840kj energie consumata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Syd la inceput cand ti-am citit postarea nu eram sigura, insa acum sunt sigura ca nu m-am inselat. Pentru ca mie dupa vreo 30-35 de minute de bicicleta imi arata abia 200-260 de calorii, iar la eliptica consum cele mai multe calorii, pentru ca este destul de dificil as zice eu. Ieri intr-o ora de eliptica am pierdut vreo 600 de calorii


Mello motanelul iubit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Depinde cit de mult esti hotarita sa o folosesti. Eu am luat una cu mult entuziasm si m-am plictisit de ea rapid. Prefer sa merg cu bicicleta in realitate. Pe timpul verii merg si site o ora jumata sau 2 (12-15 mile) dar pe pista adevarate. E mai bine, schimbare de cor, adie vintul, in fine, eu ma plictisesc cumpit. la gym cind am mers am preferat masinile eliptica pt. ca iti actioneaza toti muschii picioarelor spre deosebire de bicilceta. daca tocmai ai nascut ti-ar trebui sa faci spot pt. partea de la buric in jos. Bicicleta NU te ajuta de loc sa slabesti acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Carmita,cam atat vine la 30 de min,200 cal.Cu aproximatie.

Eliptica n-am incercat,dar e posibil intr-o ora sa arzi atat,pt ca lucreaza tot corpul si deja dupa 20 de min incepi sa arzi grasimile si transpiri mai mult.

M-am speriat cand am citit ceva gen 5000 de cal pe sedinta.

Parca tu spuneai ca nu mai slabesti? Ei bine si eu sunt blocata.Si cu regim si cu sport nu se vede nimic.700g intr-o saptamana,mai mare rusinea E ceva ce ma blocheaza. Poate ca-i trebuie corpului un timp de acomodare de cateva saptamani,apoi incepe sa reactioneze.

Mergi la inceput