Vrancea(6)

Vrancea(6) | Autor: flori76

Link direct la acest mesaj

Vrancea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37760" target="_blank">1,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43611" target="_blank">2,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46675&whichpage=1" target="_blank">3,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47434" target="_blank">4,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47972&whichpage=1" target="_blank">5



VRANCENI si OASPETI

Flori76 - 21 iulie 1976
shylili - 27 martie 1978
Katalina - 15 mai 1976
Ela76 - 17 aprilie 1976
Liliann - 28 ianuarie 1976
iselin - ?
josefine - 19 mai 1983
asteryaro - ?
carmenp - ?
nasti - 14 iunie 1961
motanik - 24 noiembrie 1980
Loru - 18 septembrie 1979
bruxinha - 24 august 1974
dianaelena-?
lili_ang-25 februarie 1976
Prixi-16 august 1973
lorena.n-14 august 1964
bubutzu-08.10.1974



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Fetele,sunt prin zona,dar nu am nici un chef .

Va pupic si o sa revin curand,promit


"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Vad ca nici nu ma bagati in seama...plang...

Flori, stai ca te iau la intrebari pe YM si nu ma las pana nu te binedispun...si io sunt cam intoarsa dar daca nu mai scriem ne uita fetele...



--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Iselin sigur ma confuzi; de cand m-am casatorit si mi-am schimbat numele toata lumea ma intreaba :"esti ruda cu.....?" raspunsul meu depinde de cat de grabita sunt, adica :1."nu..., coincidenta de nume!" sau 2."doar daca C.H. are rude in Doaga "(de acolo e tatal sotului meu)-pana acum nu mi-a confirmat nimeni acest lucru...si nici eu nu am facut sapaturi; oricum m-as simti onorata sa fiu ruda cu el;iar in cazul in care vorbim de lucruri diferite (sau persoana)conidera ca eu ; de fapt sunt lesinata de foame...ai dreptate o sa tin cont de ce ai spus in legatura cu regimul;
Cristina

C.H. nu are rude in Doaga, iar sotia sa se numeste M. Deci am gresit numele sotului tau. Dar stau si ma gandesc... E complicat de povestit... Vorba ta: in functie de cat sunt de grabita. Si nu ai de ce sa fii onorata sa fii ruda cu....... Iti spun eu alta data de ce. Ramai cu onoare cine si ceea ce esti.
Si intr-adevar s-ar putea sa-ti fie foooooooooooame
Uite: pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Sunt si eu pe aici! Imi cer scuze ca nu am mai intrat decat sa va citesc, dar promit sa intru maine si sa va scriu mai multe!

Pupici la fete!

P.S. Andra, ti-am citit jurnalul de calatorie, am vazut si pozele de la Criss...super frumoase! Mai schimbam impresii maine! Te pup ca sa nu mai zici ca nu te baga nimeni in seama!

Flori, ce s-a intamplat de nu ai mai intrat atatea zile? Nu ti-a raspuns Kata la e-mail? Pupici!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Roxi, mai am si eu vreo 200 poze dar nu am avut cand se le urc pe net...zilele astea urmeaza.

Cu Flori am vb, e putin suparata dar e ok. De Kata insa nu stiu nik nici eu,am sa ii scriu pe YM.

Pupici.

--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Buna seara la toata lumea!

Stiu ca am promis ca intru maine, dar maine sotul meu are nevoie de laptop si imi ramane doar un harb de calculator, care crashuie cand ti-e lumea mai draga! Asa ca maine daca reusesc sa va citesc, pot sa zic ca am noroc!

Lorena, eu am mai povestit aici la fete cate ceva despre mine, dar imi face placere sa repet! Eu sunt de aproape 5 ani in Belgia, am ajuns aici cu viza de "sotie", care nu imi dadea la timpul respectiv drept de munca si asa ca m-am orientat spre studiu , ca trebuia sa fac ceva ca sa imi umplu timpul si, in plus, trebuia sa ii tin companie sotului, care atunci isi facea doctoratul la VUB, adica o universitate flamanda din Bruxelles. Am terminat amandoi, el lucreaza la aceeasi universitate, iar eu imi caut cu drag si spor un job in domeniul financiar! Sunt constienta ca voi incepe de jos, dar asta nu ma sperie!
Iar in legatura cu cealalta intrebare a ta si anume cand venim acasa, in vara asta nu vom sta ca de obicei toata luna august acasa si asta ca se insoara cumnatul meu in septembrie si deci vom veni spre sfarsitul lunii august si vom pleca inapoi pe 18 septembrie! Am cumparat si biletele de avion, totul e stabilit! Culmea ar fi sa imi gasesc un job taman acum, ca va trebui sa renunt la biletul meu, dar nu imi va parea rau, iti dai seama!
Cunosc si eu Diegem-ul, e la iesirea din Bruxelles, si e tare dragut! Dar asa sunt toate oraselele de aici...ti-e mai mare dragul cand vezi numai casute cochete pline de flori! E o diferenta intre flamanzi, care sunt mai reci, dar foarte corecti, si valoni, care sunt asa ca noi: plini de viata si zambitori! Sotul meu lucreaza numai cu flamanzi si nu are nimic sa le reproseze, atat doar ca sunt foarte nationalisti si daca nu le stii limba nu ai nici o sansa sa promovezi! Cam atat...va mai povestesc eu si alta data despre Belgia!

A...Iselin, exact la fel e si aici in privinta tinutei vestimentare! Pe de o parte ma bucura pentru ca ma simt mult mai comod in tinute sport, dar, pe de alta parte, regret si eu taioarele pe care le purtam cand am lucrat acasa! Oricum, dupa un an nu imi mai veneau, ca "m-am mai implinit", dar se si demodasera, si le-am dat pe toate!

Cristina, succes in continuare cu regimul tau, dar, in acelasi timp, si multa atentie!

Andra, o zi mai buna maine! Pupici si te asteptam cu poze!

Flori, sper ca totul este bine! la fata sa nu mai fie necajita!

Mai vorbim si maine fetelor! Noapte buna!


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:

PRIXI ,am ramas si eu cu aceeasi impresie despre Belgia,o tara cocheta si plina de gradini fascinante.
Viata mi/a oferit multe surprize placute,dar una din ceLE mai frumoase ,a fost cand intr/o seara plmbandu/ma prin acel orasel belgian numit DIEGEM ,un tanar domn ne/a salutat f politicos ,parca aratandu/ne ca se poate si altfel.Sincer m/am simtit alt om .Descoperisem ce inseamna sa fii degajat cu adevarat.
ISELIN ,in ceea ce priveste imbracamintea sport din Canada ,ma gandesc ca in acest domeniu as fi luat premiu la interviu ,ptr ca numai asa imi cam place sa ma imbrac aici in Romania.
Am citit intr/o postare a ta despre Mihaela Dragu ,ce mica e lumea si de cate ori nu ne/om fi intalnit pe acolo,e o prietena draga a mea ,pe care o stimez si o admir ptr ce a realizat
FLORI ,ai aflat ceva de Kata?E un adevarat mister .
DANA,oricand gasesti tel deschis poti suna ,iar pe fix acum cand e ora aproape 3 dimineata nu ma deranjezi .Deci suna oricand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Neatza fetelor!

Azi e o zi frumoasa, soare, cald...sper sa o tina tot asa..am de gand sa profit de vremea asta buna sa mai iesim si noi in weekenduri sa mai vedem imprejurimile..

Flori, esti mai bine azi? Pupic Te pregatesti de plecare? Pe cat iunie? Ramane cum am stabilit...treceti sa ne luati!

Lorena, ce mai faci?

Kata, ti-am scris offline pe YM, sper ca nu s-a intamplat nik si ca esti doar foarte ocupata si nu ai mai avut timp de forum...

Danutza, abia astept sa te vad mireasa (in poze) Ai emotii? |Ai rochita deja? ce culoare e? Hai povesteste-ne mai multe..

Roxi, cum merge cautarea pt job? Nu ai gasit nik?
Ce mai gatim bun? Am scos o reteta de un chec, toata lumea scrie de el ca e cel mai fin si pufos chec...incercam?? (si usor de facut)

Cristina (bubutzu)...mai tii regim? Ca te invit eu la un Cadbury Trifle...

Iselin, ce faci bebe?

Va pupa fata, haideti la cafelutze.

--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by motanik

Neatza fetelor!

Danutza, abia astept sa te vad mireasa (in poze) Ai emotii? |Ai rochita deja? ce culoare e? Hai povesteste-ne mai multe..

Va pupa fata, haideti la cafelutze.

--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC






Buna!Am intradevar foarte multe emotii,poate prea multe.
Uite ,poze cu rochita mea:
www.eddyk.hu/menu2_eddyk09_709_a.html
www.eddyk.hu/menu2_eddyk09_709_b.html
www.eddyk.hu/menu2_eddyk09_709_c.html
Nu mai ma intreba despre nunta, ca nu mai ma voi opri...




www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila
www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari si de aici!

Andra, nu am nici o veste cu jobul, dar am totusi niste sperante! Vad ca de cateva zile tot ma suna de la o agentie ca sa ma intrebe daca sunt de acord sa imi trimita CV la cate o societate! Din partea mea pot sa il trimita la toata lumea, numai sa incep sa fac si eu ceva!

Vezi ca am gasit si eu o prajitura la bucatarie, am facut-o aseara si mi-a iesit foarte buna! De fapt seamana cu Brownie si se face foarte usor! Am postat si acolo ca sa le multumesc fetelor pentru idee!

Aoleu Flori chiar plecati acum in iunie? Pe noi cui ne lasi? Cine ne mai deschide noua subiectul? Speram oricum sa mai intri si de acasa si sa ne spui cum va distrati!

Pup si restul fetelor si mai vorbim!

Roxana

Mergi la inceput