Testele nationale pentru clasa IV

Testele nationale pentru clasa IV | Autor: dana d

Link direct la acest mesaj

Poate cineva sa-mi dea si mie subiectele de la testele nationale clasa IV la matematica, romana, stiinte?
Va rog frumos, ca de pe sit-ul http://portal.edu.ro/index.php/articles/c56/
nu le pot descarca, parca ar fi codate sau nu le recunoaste Word-ul meu.
Va multumesc!

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
Ica tunsulica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

Sunt fisiere cu extensia pdf si se pot vizualiza cu Adobe Acrobat Reader, nu in Word. Eu pot sa-ti trimit fisierele pe mail dar tot cu Adobe le poti vedea. Da-mi un mesaj daca le vrei pe mail.

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Multumesc! O sa incerc sa le deschid cu Adobe, daca nu ma descurc o sa-ti mai cer ajutorul.

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
Ica tunsulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Se pare ca nu am Adobe. Nu poti sa mi le trimiti transformate in Word? Asta daca nu iti este prea greu. Sau stii de unde pot instala Adobe Acrobat Reader?
Multumesc!

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
Ica tunsulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuminitaB spune:

Trimite-mi te rog adresa de e-mail ca le-am transformat in doc-uri si ti le trimit.

LuminitaB
mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Azi i-au anuntat la scoala ca maine au test national la limba romana 2 ore si joi la matematica.
Nu stiu cat este de normal sa fie anuntati cu o zi inainte si intre ele sa fie ziua de 1 iunie....Nu se pune problema de repetat materia ,cine a invatat pana acum sunt sigura ca le face fata cu succes acestor teste care o sa fie la un nivel mediu,dar modul cum sunt anuntati de catre inspectoratele scolare sau minister .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Tinem pumnii copiilor care dau teste! Bafta!

Si sa ne povestiti cum a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Cine corecteaza aceste teste? Baiatul meu are o invatatoare foarte severa si desi nivelul lui este foarte bun, are note modeste. La teste a luat: romana -B, matematica -S. Din ce mi-am dat seama, testele au fost corectate tot de invatatoarea copilului.
Ce relevanta au aceste teste, ce urmeaza?

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

La fetita mea la scoala le-au dat teste la romana si matematica.Acestea au fost adunate la un loc la cele 10 clase de a 4-a si reimpartite la invatatoarele de a 4-a pentru corectare.Punctaj de la 1-100 de puncte.
Se face o medie pe clasa pentru a se vedea nivelul claselor si apoi comunicat la inspectoratul de sector.
La clasa a 5 se formeaza o clasa de mate si una de engleza.Ce inseamna aceste clase....o ora in plus de fiecare.
La clasa fetitei mele deja se stiu profesorii din clasa 5.
Daca vreti subiectele pot sa vi le trimit.

Serbari frumoase si vacanta placuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Multumesc Marina, sunt mai confuza ca inainte. Ii alege la clasa de engleza dupa notele la mate si romana?
Oricum, nu ne intereseaza nici engleza si nici matematica la nivelul avansat asa ca m-am linistit si, astept cu nerabdare vacanta

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Buna fetele,
Nu stiu de ce au introdus si in Romania testele astea din clasa a IV-a. Eu stiu ca pe aici in clasa a IV-a copii au un test de care toti parintii se sperie. Cum a mea fata in toamna o sa fie in clasa a II-a nu ma ingrijorez inca pt ca nu am motive.

Cine nu reuseste sa treaca de testul asta, repeta clasa...Tot ma intreb daca chiar era nevoie si in Ro de preluarea modelului...dar nu sunt eu in masura sa imi dau cu parerea!!

Aici ii inteleg pt ca sunt copii din toate tarile si nu toti parintii sunt preocupati de educatia copiilor lor. Cand Diana mea are sa aiba acest test am sa fiu mult mai informata sper.

Va doresc mult bine si mult succes in tot ceea ce v-ati propus, orhidee

Mergi la inceput