Spania

Spania | Autor: alma

Link direct la acest mesaj

Luna viitoare sotul meu va pleca in Spania, Barcelona mai precis si in vara sper ca-l voi putea urma si eu. Insa nu stiu mai nimic despre traiul acolo, cum sunt priviti strainii, cum se integreaza copiii (avem o fetita de 7 ani), care sunt posibilitatile de angajare pentru o femeie.
V-as fi recunoscatoare celor care locuiti acolo sau ati vizitat Spania daca mi-ati putea da orice informatii detineti.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Eu am fost in Spania in vara, dar la plimbare. Am stat 2 zile in Barcelona. Super orasul. Iar spaniolii is "calzi", primitori.
Au un bulevard in centrul orasului, Diagonal se numeste, cu spatiu verde pe centru, cu palmieri, ficusi de o suta si ceva de ani, uriasi...si...papagali care zboara printre ramuri. Foarte frumos!! Cladiri, blocuri frumoase, cu vegetatie pe acoperis, arhitectura frumoasa. Au si orasul vechi, centru' istoric, aproape de port.
Cum este sa traiesti acolo, nu stiu. Dar de vizitat este minunat!!
Bafta!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireland spune:

Si eu as vrea sa aflu mai multe despre Spania. Cat de scumpa este viata acolo, posibilitati de angajare, cat de mari sunt chiriile la locuinte. Daca stie cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Eu la curs am avut 5 colegi spanioli. Tare simpatici, vorbeau intruna si tot timpul erau veseli. Nu am ajuns inca, din pacate doar atata stiu, dar iti urez multa bafta! Cred ca o sa va acomodati repede, spaniola nu e o limba grea (uita-te la telenovele:)))) iar ei sunt cam ca noi asa: vorbareti, petrecareti si mai usor cu munca :)))

Un an nou fericit!
Cristina

Mergi la inceput