copiii nascuti in 1996

copiii nascuti in 1996 | Autor: flexi

Link direct la acest mesaj

Buna.
Am intrat intamplator pe acest site si am rmas surprinsa. Placut, binenteles. Atatea mamici adunate la un loc n-am mai vazut niciodata. Sunt si eu o mamica, cu un baielel minunat nascut intr-o zi de 20 aprilie 1996. Il asteptam demult, de 7 ani, si totusi minunea s-a intamplat. Cu toate ca vroiam fata, nu l-as da pentru toate fetele din lume. Este cel mai frumos si minunat copil. Ca toti copii de altfel. Toti spunem ca avem cel mai minunat copil de pe pamant. Si este adevarat. Aceste mici fiinte ne umplu viata cu fiecare privire, zambet, iar pupicul lor este cel mai dulce de pe lume.Sufletul ni se umple de bucurie si mandrie atunci cand spunem:fiul meu sau fiica mea. Pana nu esti parinte nu ai de unde sa stii ce inseamna durere in suflet atunci cand ceva nu este in regula cu puiul tau, dar nici nu mai este loc in suflet pentru atata bucurie atuci cand ii vezi primii pasi, primul cuvant, etc.
Parca acum, cand scriu aceste randuri, mi se face dor de acele vremuri cand il luam in brate si-l strangeam la piept si parca timpul se oprea in loc. Timpul a trecut. Parca prea repede. Acum e destul de mare, e in clasa a II-a. Alte probleme.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Flexi, bine ai venit si sa-ti traiasca comoara de baiat!
Daca te uiti cu atentie ai sa vezi ca exista deja un subiect cu copii din 1996, acolo ne adunam mamicile si povestim despre-si nu numai-copiii nostri. Am sa copiez postarea ta acolo si rog moderatorii sa inchida acest subiect.
Te asteptam cu drag! Am sa va trec pe listutza de pe prima pagina a subiectului cu copiii din '96, insa te rog sa-mi spui numele baietelului tau!

inca ceva: si eu sunt nascuta in 20 aprilie!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput