Constanta la apel !!! (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihihi brazo Sanzilici! te faci incet incet bucatareasa o sa vezi!!!!!
Oana (mygirl), inainte de nastere ti se lungeste colul si e beton....asa ca pregateste-te, oricum ar fi eu pun pariu 100% ca nasti in jur de 20 mai! (si vorba ceea, am ceva state de mama omida). faza aia cu ceaiu' de ...cozi de radacini de zmeura e apa de ploaie. asta in schimb....e de baza, asculta la mine! (si chiar nu e gluma). si plimbarile lungi (ma rog, cam cit te tin totusi picioarele)
azi e asa frumos afara.....am fost vreo 2 ore pe afara si grasunu cand ne-am intors si eu ii pregateam masa...a adormit. asa ca ......acu stau cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

bUNA ZIUA MAMICUTE SI BURTICUTE DRAGUTE!!
Astazi vin cu noutati.Am fost la ecograf...bebe Alex are 1.520 grame, este vioi, nu prea a stat la pozat, are o fatuca draguta, a ramas tot baietel, ne-a dat sa facem vreo..11 analize de rutina...ne-a dat scrisoare medicala catre dr de fam pentru concediu prenatal, i-am luat numarut de pe mobil pentru orice eventualitate si ne vom vedea pe data de 9 iunie.Astazi am fost la dr de fam.,mi-a dat trimitere pentru analize, dar eu le voi face tot cu plata.La Synevo (Medicover) dse fac programari pentru cateva luni mai tarziu si cum nu pot astepta, iar acestia lucreaza cu cabinetul dr-ei ginecolog si la ei am fost de la inceput....Mamica de Alex a ajuns la 76,5 kg, deci in ultima luna am pus 2 kg.Am primit si concediul prenatal, incepand cu data de......luni, 16.05.2005.Dar cred ca voi mai veni pe aici pe la serviciu sa va aduc vesti...
Pupici de la Alina si bb Alex din burtica de 31 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Alina, ma bucur ca ai numai vesti bune.

Oana, asculta ce zice Roxana si da-te bine pe langa ea, ca poate iti prezice vreo data mai apropiata .

Intrasem sa va zic ca tocmai am facut o mica plimbarica! E a doua oara cand il scot afara, ca zilele trecute tare urat a fost! Initial i-a placut, a facut nani, dar cred ca i s-a faqcut foame, ca s-a pus pe un urlat si ne-am intors urgent in casa.

Multumesc pt. informatiile ref. la preot. Cred ca ma duc si eu maine sa "caut" unul . Si eu am fost la botezul Mariei, nici prin cap nu imi trecea sa lipsesc.

Pupici!
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salutare!
Hihihi, Roxa, chiar ca m-ai batut!
Sinzi:
1. ar trebui sa ne mobilizam sa facem ceva atat in privinta celor care parcheaza aiurea pe trotuar (textul propus de tine este f bun, poate deschidem subiect separat pe forum si facem o campanie "nationala"!), cat si impotriva cainilor vagabonzi (mie imi este groaza de puricii si capusele ce se ascund in iarba din parcuri si nu numai!!! + ca am vazut prin cartier niste caini bolnavi, cu niste "ganglioni" tare umflati pe la picioare!);
2. nu mai stiu ce masina ziceai ca ai, dar daca ai climatizare si nu veti muri de cald in masina, eu inclin sa zic sa plecati cu masina (puteti face cate pauze vreti si cand vreti, de preferat macar la cate 100km, sa va dezmortiti, etc + ca-ti poti lua cate bagaje ai nevoie+ ca nu te streseaza prezenta necunoscutilor+ ca David va sta linistit ca nu va avea de ales- o sa oboseasca repede, cu siguranta);
3. perisoarele le poti "lega" cu ou sau cu putin faina, ies la fel de bune.
Oana (Mygirl), nu te mai stresa, stai linistita! Iti intelegem nerabdarea, dar astea sunt "ultimele" tale zile de ... liniste, caci apoi vine oboseala si vin si grijile... Asa ca profita de zilele aste si simte-te bine, fa ce iti place (in limita posibilitatilor, desigur)!
Alina (bb23), bravo, sa fiti sanatosi! Am vorbit cu sotul meu si intr-adevar este coleg de munca cu al tau! Marti ni se intorc sotii acasa!!!
Cornelia, in privinta alaptatului, fa asa cum crezi tu ca este mai bine! Noi stim ca esti o mamica buna!
Loreen, imi pare rau, nu stiu cum s-o ajuti pe Bianca! Du-o la cosmeticiana la care merg si fetele!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Buna mamici.
BB23 de ce sa platesti analizele (care costa, nu gluma) cand te poti duce la laboratoarele particulare, care lucreaza cu casa de asigurari si iti fac gratis iar gravidele au prioritate si sunt programate pronto. Eu asa am facut in timpul sarcinii si mi-am tot facut analizele...

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Loreen, ia-i clearasil Biancai. gel de spalat, folosit de 2 ori pe zi. daca nu functioneaza mergeti la un dermatolog, poate e o infectie simpla si scapati cu un tratament cu tetraciclina 7 zile. succes!
Dana, la medicopver nu aua vut niciodata prioritate gravidele (cel putin asa era anul trecut). daca s-au mai schimbat intre timp, bravo lor.
Cornelia, ce bine ca iesiti afara! precis o sa ii faca bine lui stefan aerul curat. imi aduc aminte anul trecut cand ieseam cu grasunu afara, erau 38 de grade si el in chilotzi si in tricou....oofff ce dragutz era!!! 9ca dormea tot timpul si minca)
fug ca a scos telefonul de la incarcat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Roxana la medicover stiu ca nu au prioritate pt ca sunt supra-aglomerati si isi permit sa faca nazuri. Eu am facut la Polisanta (pe Tepes Voda), la IDS (pe Mamamia, peste drum de Delfinariu) si mai sunt si altele, pe Ferdinand spre exemplu...

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Fetelor noi am inceput sa papam suc de mar si de morcovi si, cu toata babetica noastra, pe hainutele lui Cristi poti sa iti dai seama exact in ce stadiu suntem cu diversificarea. Intrebare: cu ce scot eu petele alea? Am incercat cu vanish granule, ce-i drept nu am pus pe pete, ca in reclama ci am bagat direct in masina de spalat si...nimic. Altceva?

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Neata'

Nu stiu d ece a aparut numele meu la autor ca doar n-am facut nimic, doar am scris ultimul mesaj...

Roxanaz am sa incerc cu ce spui tu, desi mi se rupe sufletul sa inceapa mititica de la 9 ani cu cosurile si punctele negre...

Eu nu mi-am facut nici prima oara si nici acum n-am de gand sa-mi fac nici o molifta sau cum io zice.Vorba lu' sotu' meu: Trebuie sa-mi dea voie popa sa nevasta!?
Eu cu popii nu sunt in relatii foarte bune, asa ca prefer sa-i evit. Credinta mea exista si fara ei, mai ales ca am avut cateva "experiente" religioase legate de diferite evenimente din viata...

Am fost si eu in TAra Piticilor prima oara...Frumos parc...dar putea si domn' primar sa puna si bancute pentru mamici langa leagane.M-am invartit o ora cu caruciorul si de oboseala am plecat, altfel as mai fi stat insa nu aveam pe ce...

Laboratorul de pe Ferdinand nu vi l-as recomanda...Au multe lacune la aparatura si s-ar putea sa aveti niste rezultate nu tocmai bune.eu am patit-o de multe ori si m-am lecuit.Incercati si la Provita...Sunt destul de ieftine analizele, daca nu sunt decontate...

Loreen, Bianca(15.10.96) si Delia 26.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Constantzence dragutze, am si eu o rugaminte : puteti sa-mi dati o adresa si un telefon pentru un medic homeopat bun din Constantza ? Multumesc si pupici.

Mergi la inceput