Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Buna fetele,

N-am mai intrat pe net ca am cam fost bolnava,am stat toata ziua cu otet pe piept,sare,frectii si alte asemenea placeri!!!
Va multumesc pt primirea facuta si tare mi-as dori sa va cunosc personal!!!
Rodica-ti-am vazut pozele cu puiutul si este SUPERB,daca este sa fie baiat al meu ghemotoc tare as vrea sa fie asa frumos ca al tau!!!
Eu nu stiu ce este pt ca nu a sata intr-o pozitie favorabiala pt a putea vedea sexul...si tare dezamagita am fost!!!!Pana acum am facut 3 echo si mai vreau sa fac una in sapt. 32.
Voi la cine ati facut echo si la ce varsta s-a vazut sexul????
DPN meu este 14/15 august- dar acum...cine stie cand o vrea el sa iasa!!!
Smmiha-Ti-am vazut si tie comoara si este adorabil!!!!Sa fie sanatos si mancacios!!!
Imi plac tare mult si numele pe care le-ai ales pt. el,mai ales ca si noi am zis ca daca va fi baietel il va chema David Alexandru.
Corneliaa-merci pt informatii.Sa-ti traiasca bebelina si sa fie sanatoasa si voioasa!!!

Pupici de la Anda si buburuza din burtica 26+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/album?.dir=2275&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Miha, raman online de multe ori dar nu sunt pe langa calculator...scuze. Bulina face extrem de bine azi: a zis primul "mama" clar , ce-i drept scancind de foame si si-a tinut singurica biberonul aproape tot timpul.Azi sunt o mamica fericita. Voi? Ce faceti?

Rodica trimit acum pozele in email, scuze de intarziere. Cand ne vedem sa-ti dau cd-ul?

Anda, eu am fost la Panmed pe calea Buc.la Dr. Tudorache (excelenta doctorita) si de la 15 sapt. pana la 32 de sapt. , pentru ca eram "unfriendly" , adica nu se vedea clar la eco, bb a fost baiat. La 32 de sapt. s-a transformat in fata si fata a si fost. La fel a patit si Doris. A fost baiat toata sarcina si s-a nascut fata!


Aviz amatoarelor: am toate cd-urile cu Cutiuta muzicala! Daca le vrea cineva sa tipe !!!

Pupicei pentru restul fetelor.

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Fetelor, azi am dat kilometrajul peste cap, ce sa mai zic de Darius, doarme bustean, sper sa-l tina cat mai mult. Dimineata am fost in Parcul Poporului, ne-am hotarat asa, repede si gata. L-am dus prima data la leagane, din pacate in zona noastra nu avem asa ceva, si i-a placut la nebunie, asa ca suntem hotarati sa repetam experienta cat de curand. O sa pun si niste poze maine, sa ne vedeti ce mandri suntem.

Anda, bine ai venit, abia asteptam sa aflam ce bebic ai in burtic, sincer, am avea nevoie de o fetita, ca prea sunt multi baietei pe-aici, le sufoca pe Alexandra si Irina! (la Oti nu ne dam deocamdata, e cam maricica, da' mai tatziu nu promitem ca suntem la fel de cuminti!)
Eu am nascut la nr 1, cu dna dr. Goga si am fost ffff multumita. La ecograf am mers la Dsoara dr Enachescu, un medic extraordinar. Am fost prima data la 4 luni la recomandarea ginecologului, care credea ca am gemeni, asa burtoi aveam. Atunci nu s-a vazut. Am revenit la 7 luni si atunci statea intr-o pozitie indecenta..., incat n-a mai fost nici o indoiala.
Mai povesteste-ne despre tine. Tu la ce dr. mergi? Daca va fi fetita, cum o va chema?

Cornelia, felicitari micii vorbarete! He he, ce mandra eram si eu, ca si Darius zicea pe la 3 luni mamaaaaa, cu o jale!!! Nu vreau sa te sperii, dar pe la 4 luni i-a trecut, a mai zis pe la 10 luni de 3 ori f clar, si de-atunci nimic Inca asteptam pozele de la botez!

Doris, ce rau imi pare ca nu te prind pe YM, imi lipsesc discutiile cu tine. Ce mai face mititica ta? Dar Oti? Cum se comporta in calitate de surioara mai mare? Cred ca-i tare tantosa si patrunsa de importanta functiei! (asa mi-o imaginez eu) si pt voi

Mihaela, ce mare e bble tau! Wow! sa creasca si mai mare si sa fie mereu sanatos, sa n-ai probleme cu el. Il alaptezi, nu? Sper din tot sufletul sa ne intalnim cand vii in Craiova, din pacate singura olteanca pe care o cunosc e Rodica.

Va pupam!
Pa!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina1 spune:

Salut !
Ma bucur ca nu sunt singura olteanca de pe aici !
Sunt din Slatina , jud.Olt dar locuiesc in Bucuresti pentru ca sunt studenta.
Si stiti care e faza cea mai dura ?
Ca ma marit cu un...moldovean !
Apropo , stiti ca oltenilor, undeva mai jos de Slatina l li se spune "praz". Iar moldovenilor li se spune "sarma" sau "lita ".
Acuma...stiti voi ce iese dintre un moldovean si o olteanca (sa viceversa) ? Un praz bobinat !!!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Bine ai venit, Cristina! Asteptam sa ne povestesti despre tine.

Fetelor, gata, am pus pozele, puteti sa le vedeti!


Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina1 spune:

Daca vreti sa stiti mai multe despre mine , am sa va povestesc : sunt studenta in anul IV iar anul urmator am licenta , si , sincera sa fiu , am cateva emotii de pe-acuma...
Sunt o tipa sociabila si imi place sa-mi fac multi prieteni.Lucrurile care le urasc cel mai tare si pe care nu o sa le accept niciodata sunt minciuna si prefacatoria.
La fel nu pot sa accept nici faptul ca intre noi romanii , olreni , ardeleni , moldoveni , etc. s-au creat pareri proaste. De exemplu modovenii , unii dintre ei (ca mai sunt si exceptii ) si-au facut pareri gresite despre olteni. Si viceversa. Si nu inteleg de ce...La urma urmei suntem toti romani si avem aceleasi drepturi !
Cu totii suntem OAMENI !
Si revenind la mine , imi place foarte mult ideea de a comunica cu ceilalti. Imi place sa cant , sa dansez , sa ma joc cu copilasii. Am doi nepotei pe care ii ador si sper ca dupa nunta (care va avea loc la anul) sa am si eu un BB dulce si scump.
Ca tot se vorbeste foarte mult despre soacre , eu ma inteleg foarte bine cu viitoarea...Si cred ca asta se datoreaza faptului ca nevedem de maxim 4 ori pe an. Sper sa ii tina Dumnezeu obiceiul si sa nu se bage in viata mea prea mult !...
Asta sunt eu...nu accept ca viata mea particulara sa devinaun "domeniu comun". Cred ca asa e cel mai bine pentru toti !
Gata cu mine...
Mai "vorbiti" si voi ca nu vreau sa par o olteanca cu "gura mare" !
Pupici la toti !

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina1 spune:

Bertha , ai un BB tare dragalas ! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos !
La fel si parintii lui !!!
Pupici.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anghelada spune:

Buna dragi oltence,
Cristina, la mine totul e viceversa. Eu sunt dun Iasi si m-am casatorit cu un oltean. M-am adaptat foarte bine situatiei, de 2 ani stau aici si nu am de ce ma plange.
Rodica multumesc ca m-ai "pescuit" cum zicea cineva de pe aici. Nu am avut timp sa caut pe forum si nu stiam de intalnirea oltencelor. Mai vb pe YM.
Vad ca aproape toate sunteti mamici fericite, eu inca nu am bebe, dar imi doresc. Imi plac copii. Poate intr-un an vine si bebe-ul.
Cand am timp ma mai uit pe aici, daca nu mai vb si pe YM.
M-am bucurat foarte mult Rodica sa vb. Nu m-am gandit ca sunt atatea oltence pe DC. Ai avut super idee sa ma contactezi. Sper ca te-ai distrat bine sambata.
Va pup, papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Bine ai venit Anghelada! Se inmultesc oltencele rau, ce bine-mi pare! Are Rodica un noroc la pescuit!

Cristina, ai perfecta dreptate cu romanii! Dar cu soacrele, depinde. Eu stau in bloc cu socrii si ne intelegem f bine. La ce esti studenta?

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina1 spune:

La Administratie Publica-Fac. de Drept din Bucuresti.
si referitor la socrii , si eu ma inteleg foarte bine cu ei numai ca sper sa nu se schimbe situatia dupa nunta.Stii ca se mai intamla si de-astea..

Cristina

Mergi la inceput