Oltencele, poftiti la povesti! (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Felicitari Doris! Sa-ti traiasca scumpetea si sa fie cumintica!
Eu incep sa ma obisnuiesc cu puiutul meu, sau el cu mine, cine stie? Cert e ca e mai cumintel, desi nu i-au trecut colicii, dar parca are un program. Ce-i mai aiurea e ca aproape in fiecare seara si-a facut obiceiul sa traga o repriza de plans pe care n-o putem stopa decat facand baita. Plange ca disperatul si nu vrea sa se calmeze. Am citit ca ar fi normal, dar eu sper sa nu mai dureze mult asta.
Va pup!

Mihaela si bebe David Andrei (18.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Miha ma bucur ca v-ati acomodat unul cu celalat!

Am uitat sa va spun ca avem poze noi! Sa-l vedeti pe Stefan pupaciosul! Fetita Daria e nascuta in aceeasi zi cu el.

Astazi o sa ajung si la spital la Doris!


Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salut!

Mihaela, ce bine ca ati trecut de perioada de acomodare. O sa vezi ca acum e mult mai usor, parca ai alt curaj cand iti unosti puiul mai bine. pe burtica aia care inca va supara!

Oana, ai grija de bb, voi urmati pe lista cu oltenasi (bb tau va fi oltean, chiar daca sotul e ardelean!) Astept inca ecografia salvatoare, desi de cand cu copiii astia buclucasi care azi sunt baieti si la nastere fetite...

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Oltence dragi,

intru scurt sa va salut fiindca sunt pe picior de plecare. Abia ne-am intors din Texas si plecam (luni) la St. Louis pentru vreo 4 zile.
Apoi ne pregatim de calatoria in Ro.

Felicitari Doris, pentru mica Irina!! Refacere usoara si o bebica mancacioasa!

Vio, stiu ca acea scoala de muzica din Severin a devenit Liceul de Arta Ioan St. Paulian. Uite la linkul de mai jos informatia gasita pe internet despre el.
Daca vrei alte info imi intreb "antenele" din Severin, numai sa-mi zici.

http://www.infocompanies.com/company_ro.php?id=31310

Va pup pe toate!

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Salutari!
In sfarsiti soare, cel putin prin Petrosani ca la Craiova nu stiu cum este.
Ajung si eu acolo pe 29 mai, dar nu stau decat 2 zile ca plecam la Timisoara.Dar tare mi-ar placea sa ies si eu la intalnirile voastre.
Rodica poate treci pe la mine!Ajung in Craiova pe 29 mai pe la 5 jumate si pe 31 plec spre Tm cu Codrin.Il plimb putin cu trenul dar nu am de ales ca mai papa laptic de la mami lui si nu il pot lasa acasa.
Aici sunt poze cuCodrin:
http://community.webshots.com/user/lorellay15
Va pupic pe toate,
Lorellay si bb Codrin

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Help!
O prietena de a mea de aici de la Petrosani are 2 fetite gemene. Are o situatie materiala nu tocmai buna si are si o problema fizica (nu are un picior).Stiti pe cineva care ar vinde un carucior pentru gemeni? Va rog interesati-va pe la prieteni.
Lorellay si bb Codrin

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

lorellay, de ce nu pui anuntul la discutii generale, sa il vada mai multa lume? Din pacate eu nu te pot ajuta decit asa, nu am nici copii, nici gemeni prin familie...

Cind revine Doris?



Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Draga Nedda,
merci f. mult de informatie, acum am adresa si pot sa le trimit o scrisorica, (eu am facut prin anii '68-'76 pian la scoala de muzica se numea pe atunci si asa avea nevoie de o adeverinta in acest sens).
Ar fi interesant daca ai putea afla cu antenele tale daca mai sunt Dna Frumosu sau Dl Andreescu pe acolo, desi nu prea cred ca atrecut cam mult timp de atunci.
merci inca o data si calatorie placute in Ro, sa aveti parte de vreme frumoasa si bucuria intalnirii cu rudele si prietenii.
Pusilici

Suzi,catelus de catifea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Vio, hai ca ma interesez. Si eu am facut scoala de muzica si dl. Andreescu mi-a fost profesor de vioara 8 ani de zile. A fost si directorul scolii in perioada aceea. Eu am terminat scoala generala in 1986. (Pe unde or fi trecut anii aceia si cei de dupa ei??)
Cred ca pe vremea mea mai era in scoala si doamna Frumosu. Numele imi e cunoscut dar n-am avut-o ca profesoara.
Ma interesez si iti zic ce-am aflat.
Multumesc de urari! Abia astept sa ajung in iunie in Severin!

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Nedda, mi-au dat lacrimile cand am vazut ce ai scris!
Dl. Andreescu mi-a fost prof . de teorie si pe vremea mea era inspector scolar, mai apoi director. Dna Iarmila Frumosu, vaaai, la inceput era domnisoara cand am avut-o eu profa, dupa aia s.a casatorit. Ce amintiri!
Bine, eu am facut pian si cu Dna Foarta, Dna Popa si Dl Richard Wagner, de la care am invata lucrurile de baza. Dl Wagner emigrase in Germania iar celelalte 2 doamne cred ca nu mai traiesc, deoarece pe vremea mea erau fffffffff varstnice!
Oricum, ma bucur ca am avut aceleasi preocupari.
pusilici inca o data
Vio

Suzi,catelus de catifea

Mergi la inceput