FIV 34

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Lachi de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Foarte frumos, Moni, de acum asa sa faci sa dai raportul inainte sa pleci, ca sa nu mai intru in panica si sa te caut cu interpolul!
Sa va simtiti bine si sa fie totul OK.
Bey, de ce nu mi-ati zis si mie ca ureaplasma se face doar din secretie? M-am dus ca toanta (la ciclu) sa-mi fac analiza din sange si am aflat acolo ca se face doar din secretie. Mi-am facut insa micoplasma din sange. Oare nu-i suficient? Tre sa fac si ureaplasma din secretie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Monica Elena iti multumesc si tie de raspuns.

Fetelor, dar eu nu voi avea sa dau bani de spaga, indiferent unde am sa fac FIV. Sper sa nu fie probleme din cauza aceasta. Pana acum inca nu am dat spaga nici cand am facut IUI. Oricum am sa fac destul de greu rost de bani (adica am sa-i dau greu inapoi). Eu intotdeauna am preferat clinicile private (de fapt si laparoscopia am facut-o la privat), dar nu stiu daca la FIV imi mai permit. Am auzit de Medsana si mi-ar place sa pot face FIV-ul acolo. Trebuie sa ma gandesc bine. Lachi si Monica, voi acolo ati facut sau veti face fiv?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Da Crinuta eu la Medsana am facut cu dna dr Denisa Protopopescu care il va si aduce pe lume pe bocanila si dupa cate stiu eu si Lachi tot la Medsana va face tot cu dna dr.
Lachi sa traiti am inteles dam raportl sa nu mai intrati in palpitatii

Monica si bocanila de 31 sapt din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOI74 spune:

Moni, sa-ti traiasca bocanila din burtica; si sa-l nasti foarte usor; mai e putin si gata, vine pe lume minunea ta;

Lachione, mai ai putin si intri si tu in focuri; ce repede a trecut!

Nounou, BAFTA MULTA!!! Sa-ti dea Dzeu o minune mica. Sa ne tii la curent cu starile tale; sa speram ca o sa ai greturi cat mai curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Da Crinuta, Monica a facut la Medsana si mai are putin si naste iar eu calc pe urmele ei, incet dar sigur si, voi face primul fiv in iulie, la 35 de ani exact ca Monica si, voi reusi din prima tot exact ca Monica si, voi avea tot un baietel (bineinteles ca Monica ) si toate astea cu aceeasi doctorita Denisa Protopopescu!
Bafta tuturor.
Moni te pupicesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Da Vio iubita, intru imediat in focuri, visez noaptea numai injectii, dar parca totusi nu a trecut asa repede, eu dupa capul meu vroiam sa fac din decembrie sau cel mai tarziu ianuarie si uite ca fac in iulie! Cum o vrea Dumnezeu! Sper sa fie bine! Tu ce mai faci? Esti bine? Va fi bine si la tine intr-o zi ai sa vezi! Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

TIA, sa stii ca ma gandesc la tine aproape zilnic, chiar daca nu ti-am mai scris, am sa incep injectiile cu cele norocoase (de la tine ) am sa continui cu cele de la madam Szabo (tot norocoase) si am sa termin cu pregnylul norocos de la Moni! Asa ca tre sa iasa!
Te pup si sarcina usoara si bebel sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Crinuta Lachi si Monica ti-au raspuns deja la intrebarile tale,caci oricum ele stiu mai bine,dar eu vreau sa-ti zic ca ar trebui sa te gandesti bine pt.ca sansele de reusita sunt de 25-30% si daca te costa aproape ca la Medsana eu zic ca nu merita sa risti nici banutii si mai ales sa iti diminuezi sansele de reusita.Eu sincer nu prea am incredere in preturile astea pe care ti le-a zis el.Care este calitatea "lucrarii"?Eu cred ca toate adunate conteaza.La Medsana mi se par conditii extraordinare si fetele zic ca se lucreaza la modul cel mai profesionist posibil.Care sunt reusitele de la Cluj statistic vorbind?La dr.Protopopescu am auzit f.multe reusite.Stiu ca asta nu garanteza nimic,dar cred ca totusi macar in starea ta emotionala va conta.Oricum a ta e alegerea dar e bine sa te mai gandesti si la alte variante,eu cel putin asa am facut.Mult succes si sa te ajute Dumnezeu sa ai bebe cat mai curand indiferent unde vei face FIV.
Monica daca o sa fie si anul adta in concediu ceea ce parca am auzit inseamna ca daca nu fac pana in iulie o sa raman ca si tine pt.sept.-oct.Dar ce fac pana atunci cu analizele,oare ma pune sa le repet in septembrie iara?
Pupici multi pentru Moni,Lachi si Anemona.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Monica Elena si Lachi, acum chiar ma gandesc daca as putea ajunge la Bucuresti, la Medsana, pentru FIV. Si are dreptate si Cecilia (in privinta banilor). La mine ar mai fi o problema. Bucurestiul este departe de mine. Eu poate ca mi-as putea rezolva concedii medicale sa ajung la toate ecografiile. Dar sotul meu nu va putea lipsi atat de la lucru. De fapt acesta a fost principalul motiv ca am ales Clujul. Abia apoi a venit partea financiara. Daca se face FIV la Medsana, unde se fac ecografiile pentru monitorizarea foliculara? Tot la Medsana? Cam de cate ori se merge la aceste ecografii (daca stiti)?
Cecilia: Mie mi-a zis dr. ca sansele de reusita la Cluj sunt cam 28%. Dar nu am cum sa verific aceasta. Si intradevar ma intereseaza si conditiile. Cecilia tu ce ai auzit de Cluj in legatura cu FIV? (te intreb pentru ca am vazut ca tu esti din Cluj)
Va pup pe toate
Crinuta

Mergi la inceput