Din Republica Moldova cine mai e?(partea a 5-a)

Din Republica Moldova cine mai e?(partea a 5-a) | Autor: alinkav

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1 br / " target="_blank">partea 2 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43561&whichpage=1" target="_blank">partea 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45033&whichpage=1" target="_blank">partea 4


LISTUTA MOLDOVENCELOR

1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate (Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Bucuresti,Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM (graviduta) - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI(postuniversitare) (Amelia - 26.09.2004) - Bucuresti, Berceni, Oltenitei
4. Ticka
(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra - 5 ani) - Bucuresti, Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia - 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna - 9.09.2004) - SUA
9. Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Dubasari, UB, Litere (Vlad - 22.06.2004) - Bucuresti, Drumul Taberei
10. Violetik (Violeta)- 15.07.1983,CalarasI,studenta UTM,proaspat casatorita- Chisinau
11. Lilienne (Lilia)- 19.11.1976, Moldova, Causeni,Litere(Sibiu) (Roma-9 ani si Giulia Cristiana-6 luni) - Sibiu



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Hello fetelor!!!

HRISTOS A INVIAT!!!

Ce mai faceti si ce e cu linistea asta pe aici???
Inca sarbatoriti????
Noi am facut Pastele acasa, "ne-am odihnit" si am fost si la iarba verde!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, fetelor dragi si HRISTOS A INVIAT!

In sfirsit apar si eu. Calcul nostru a fost virusat, sotul a tot incercat sa rezolve, dar pina la urma am salvat ce s-a putut si am reinstalat totul. Ce sa va mai zic de dependenta....
Si noi am petrecut frumos. Programul stas: parinti si iar parinti. Si mincare din belsug.
Dar vad ca nu ati fost prea active, ma asteptam la vreo 3 capitole si cind colo...

Fuguta toti la apel



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

HRISTOS A INVIAT!!! si cu ADEVARAT A INVIAT!!!
Cum a fost Pastele? Bine? Si la mine, drept rezultat: citeva kg in plus si iaka asa am tinut eu diete o luna intreaga ca sa pun in citeva zile totul la loc...si ce ma fac eu cu garderoba nou? Bine inca ca 1-a zi de Paste ( dimineata) m-au incaput hainutele noi si aratam bine
Haide scrie-ti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Vio, nu pui si tu ceva poze, sa te vedem la chip si hainutele noi, ca mie asa mult imi plac hainutele..... De-as putea toti bani as da pe hainute. DAR, nu-mi plac hainele scumpe, care nu merita banii.



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna!

Vorbind de haine, tocmai m-am intors si eu cu o pereche de blugi noi. Sunt foarte multumita de ei, ce drept au fost cam scumpi, dar eu zic ca a meritat. Mi-am mai luat si un luciu de buze, ca s-a terminat ala vechi. M-am intors multumita!

Azi am fost in parc si Natalia ne-a facut niste poze, am sa le pun mai tarziu, sa-mi vedeti puiutul.

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Hristos a inviat !
Aici nu se sarbatoreste Pastele asa ca la noi a fost o zi obisnuita .Anul trecut am fost mai harnica, am copt cozonaci si am vopsit oua dar anul asta m-am lenevit +ca Deanna a avut diaree nu stiu de la ce citeva zile .
Si eu am fost la cumparaturi si mi-am luat o crema de fata ,ruj,oje
si niste cadouri pentru parinti .
Rodica si eu am patit-o de 2 ori cu virusii ,si acum sunt mai precauta ,nu mai surfez ca inainte
Anankav sa-ti porti sanatoasa blugii.De la cumparaturi si eu vin mereu satisfacuta si cu dispozitie buna(face bine ..)
Vio -lasa remuscarile si dute la o plimbare ca asa se vor arde un pic caloriile .
Numai bine .




Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Sorry ca ti-am scris gresit nick-ul Alinkav,abia acum am vazut.

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Bna dimineata!
Alina, sa porti sanatoasa blugii si sa stii ca o pereche de blugi buni costa scump.
Davina, sper ca Deanna e mai bine si urez multa sanatate. I-a iesit dintele, ca la noi cum era stirba Paula, cred ca va fi pina pe la vreun an... Stiu ca intrebai de lipsa calciului. Si eu imi cam fac griji din aceasta cauza, deoarece un var de-al sotului (care e micut, e in clasa 4 parca) are mari probleme cu lipsa calciului, nu are practic osul de la o minuta si i-au pus ceva schele. Dar, cred eu ca pina la un an, cind beau ei formula sau lapte de la mami (cazul meu), nu ar trebui sa ne facem INCA griji. Dupa un an va trebui sa insistam cu laptele si produsele lactate. Voi intreba insa si medicul la urmatoare consultare.
La noi e cald si bine, mai bate vintul, ca altfel nu se poate. Dar imi fac griji cum va fi timpul in WE, ca vom pleca cu Paula la tara, la strabunicii ei.

Va si o zi frumoasa!!!



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna!Ce e cu lipsa asta de activitate???
Cum v-am promis am pus niste poze noi cu Alex!!!

Eu lui Alex i-am dat Ca, 3 luni la rand(iarna), si cred ca i-a priit foarte bine. Pe langa asta, el mananca foarte multe lactate.

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetele .
Eu am scapat de diarea Deannei .Acum se simte mult mai bine.Din pacate Rodica inca nu iau iesit dintisorii...mi se pare ca aia de jos i-au iesit din greseala asa de devreme .Iti uram drum bun si sper sa aveti o vreme frumoasa .Dupa ce am citit mesajele la mamici de sept.-oct. ca multe dau Ca la bebei ,m-a pus pe ginduri ca noua nu ne-a zis nimic la doctor (nici de Fe ,sau vit.D ).Dupa un an o sa o indop cu lactate dar la moment nu stiam ce sa-i dau .
La noi duminica e ziua mamei asa ca astept sa vedem ce surpriza ne face tati.Eu mai inainte i-am zic ca vreau un Braun Silk Epil dar nu stiu daca mai tine minte :-)...pina la urma si un restaurant bun ,si flori e ok
Pe unde mai este Lucia stie cineva ?
Va doresc un We placut la toate .

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput