Din Republica Moldova cine mai e?(partea a 5-a)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Alina ce voinic si expresiv e Alex .Sa-ti fie sanatos.Are niste ochi mama-mama ...o sa-l manince fetele ..

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)
poze http://community.webshots.com/user/davina25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna!!!

Alina multumesc de complimet ptr Alex!!!

Eu am azi o sedinta de condus si la noi ploua de nu vezi nimic!!!!!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, dragelor!
Alina din Ro, e asa dulce Alex al tau, mi-a placut mult poza in care trebuia sa mergeti acasa Si la noi ploua si e urit si se pare ca nu mai mergem la tara, e cam defectata si masina. Tie multa bafta (daca totusi va trebui sa conduci astazi).
Alina din SUA, ma bucur mult ca e mai bine printesa ta. Am vrut sa te intreb daca ii dai la Deanna lapte dupa fiecare masa sau ai inlocuit. Ca am tot citit la mamici ca au inlocuit, dar eu n-as vrea si nici medicul nu mi-a zis nimic. Cred ca daca era nevioe de un surplus de Ca, sigur iti zicea medicul. Surplusul tot nu face bine.
Chiar ieri ma gindeam la Lucia, ar fi trebuit sa revina deja din calatorii, nu?
Si Lilia cind vine? Mi-e dor de ea. Dar si de Ticka si Nati. Alina din Ro, zi la Nati sa ne scrie ceva.
Va pup si o zi faina



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

mda....si la noi s-a stricat timpul.Ma intreb cum sa ma mai duc miine la cimitir ca au zis ca o sa fie si mai frig si o sa ploua
La voi ce mai nou?
Poze nu pot sa pun acum, doar pe cele de la nunta, dar o sa le pun ceva mai tirziu, dupa ce termin teza.
Felicitari pentru cumparaturi fetelor, ma inteleg perfect cit de bine te simti dupa o sedinta de shopping

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Alina din Ro, aia din poze is blugii nou achizitionati? Sa-i porti sanatoasa!
Vio, pai nu au zis ieri la ProTv Chisinau ca azi ploua si miine - nu? Tu cind ai de predat lucrarea? Unde pleci la tara?
Noi se pare ca totusi plecam... M-am zapacit deja de cap. plecam cu socri nostri, dar sotul nu se poate decide daca e bine sa mergem sau nu Hai ca v-am zapacit si pe voi de cap



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Rodica, eu de pe net am gasit ca ploua miine si ca o sa fie 15-16 C. Sper sa fie cald. Noi tot nu ne putem decide sa plecam sau nu. El are de lucru si au cu teza tot. Nu am predat-o inca, marti o dau la un control sa aprecieze cite % din ea am realizat. Se preda la sf. mai. La tara tre' sa plecam duminica la Bravicea, Calarasi la bunelul meu, si tot in aceeasi zi in satul alaturat la ambii bunei. Luni la buneii lui la Sculeni. Tre' sa te imparti si sa te desfaci, ce mai! Si toti se supara daca nu vii. Cum am patit de pasti: la ajutor la mama mea,de Paste 1-a zi la bunica mea, luni dimineata la socri si seara la nasi. A fost asa de obositor. Numai chefuri, ca acum nu mai vreau sa ma obosesc atit.Bine ca-s doar 2 zile .
Voi unde plecati la tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Hello!
Am avut emotii ca va ploua, dar din fericire s-a uscat si a iesit chiar si soarele!!!
Rodica, aia sunt blugii mei vechi, apropos achizitiionati de la Sun Sity!

Uite ca acum s-a stricat din nou vremea!!!!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Lilia, in primul rind, bine ati revenit! Ma bucur ca ati calatorit cu bine.
Sa stii ca sintem alaturi de tine, imi pare enorm de rau ca trebuie sa treceti prin o incercare asa de grea. Singurul lucru la care te poti gindi in aceste momente grele, este ca asa e mai bine, ca se va rezolva si va fi bine. Mai bine acum, cind nu e prea tirziu. Stiu ca suna cam aiurea si oricum ceea ce simti tu e de nedescris, dar totusi incearca sa fii tare!!!
Noi sintem toate linga tine si te sustinem din toata inima.
Mii de pupuci pentru papusica ta!

Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Noi totusi plecam, asa ca miine voi lipsi, dar sa nu stati degeaba sa am io ce citi cind vin!
Plecam la Trifesti, Rezina (parca),ca eu nu ma prea stiu ce geografia MD. Ai mei parinti sint ambii din Causeni, care e destul de central amplasat, asa ca nu mi-s prea calatorita. Din pacate! Ca asa si nu am ajuns sa vad Orheiul Vechi si ce ar mai fi de vazut.
Ma tot stresez daca am luat totul, dar am sa-mi dau seama cind ajungem, sigur
Sper timpul sa fie bun
V-am pupat, pa-pa!!!



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Hai, ma, ca scriu al 3lea mesaj la rind... Nu ati chef de scris?
Noi am fost, a fost bine, parca nu am uitat nimic, Paula e bine. Timpul a fost so so, de dimineata mai innorat, dar apoi s-a incalzit, a aparut si soarele.
Astazi stam acasa si lenevim. Voi???



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput