Bebelusi de iulie-august 2004 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Buna dimineata


Kim am vazut pe Luca,frumos foc;imi place poza ai cu cosul cu ou,e superba.

Vrabiuta ,pana la urma ce aparat ai,ca sunt superbe pozele ,nu mai zic de fotomodel?
Liliana multa sanatate,
Roberta vazut si scumpelu tau,pe obrajioari.
Pako drum bun acasa,chiar ca iti faci de cap cu atatea drumuri acasa intr-un an de zile...am glumit.

De noi ce sa va spunem,ieri nu a vrut sa manance nimic,numai lapte,grea zi a mai fost ,mi-a pus toti nervi la incercare.Cand nu vrea ceva arunca cu acel obiect prin casa si plange si da din picioare,de zici ca cine stie ce a patit,ai vostri au acest comportament?
Mai scrisem un mesaj,dar cred ca nu ati apucat sa il cititi,va spuneam ca domnisoara s-a schimbat peste noapte,vrea numai cu mine si numai afara,au fost zile cand am stat si 8 ore.Avem si noi cateva noi de la sfarsitu luni trecute,cei care nu a-ti apucat sa le vedeti va invitam la vizionare,zilele astea nu am apucat sa face nici o poza

De Pasti nimic interesant,am fost invitati la masa la o prietena,dar cu Naomi nu mi-a ars de nimic,a vrut numai in brate si numai la mine.

o zi(seara)buna va doresc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumim de aprecieri Anca, voi nu ati facut pozici de Pasti?
Lasa ca trece si faza asta...si Luca acum vreo saptamina nu mai vroia lapte si acum iar si-a revenit...stiu ei ce si cit le trebuie...Este normal sa vrea numai cu tine..pentru ca stati impreuna 24/24.....Luca ar pleca cu oricine :)...eu am fost asa...
Roberta vazut pe bebelacul cel scumpic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Buna dimineata! Am pus si noi pozicile de Pasti pe yahoo. Enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna dimineata,
Am revenit si noi dupa o minivacanta in care kupilu a fost plimbat si rasfatat iar parintii au mancat si-au dormit din greu.
Acum am reintrat in ritmul normal.
Intrebare: Daca pana acum nu i-am dat niciodata fructe/piureuri la borcan, trebuie s-o iau cu 1 lingurita, doua samd sau pot sa-i dau din prima un borcanas??
Multumesc anticipat pt raspuns.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza si Christos a inviat!
ce faceti dragutzelor? ati pertrectu bine, mincat/baut/dormit, jucat?
noi.....cam asa ceva, fara nimik deosebit. Patrick a mincat cu noi duminica si luni drob, zeama de la ciorba de miel, pasca, cozonca...a fost super incantat. in rest...in parc, dat in leagane...si dormit.
Anca, stai linistita cu nemincatul. nu o forta sa manince si da-i doar ce vrea, cand cvrea. o sa ii treaca. ii mai iese vreun dintisor cumva?
hehehe Danule asa deci, Vic a facut cunostinta cu gradina zoologica? ce pacat ca nu ai niste pozeee!!!!!
Cori, bafta la invatat!
Ina, daca borcanasul respectiv contine alimente neincercate pina acum da, incepi cu cate o lingurita - doua. daca sunt alimente cunoscute ii poti da linistita.
Felicia, drum bun si sa ajungeti cu bine!
va dorim tuturor o zi frumoasa...si senina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
Rox nu stiam pe unde te ascunzi. Pupam Patrick mancaciosul Si eu am constatat ca Eva nu mai mananca mancarea bebeluseasca pe care i-o faceam eu. Adica cu toate fierte si fara gust. Mananca bine borcanele care au condimente si de toate sau mancare de-a noastra. Asa ca am scapat de fiert morcovi si cartofi
Andreea, uau ce de dinti are Matei!! E un dragut si tot fetisoara de copil mare are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Cori, merci :-) Are sapte dintisori si se pare ca vine si nr. 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Salutare si de la noi!

Incercam sa ne revenim dupa chefuri si sarbatori. Duminica a facut Tudor 10 luni, ieri am implinit eu 31 de ani (sotu zice ca 29, ca incepand cu 30 se numara inapoi ), asa ca am tinut-o tot intr-o sarbatoare....

Despre noi ce sa va spunem, suntem tot asa, umbla copilu asta peste tot, se catara intr-una, recunoaste o gramada de chestii prin casa daca il intrebi unde sunt, stie sa-i faca cu mana la baietelul din oglinda, sa-i dea pusi, imi alearga matza prin casa, noroc ca nu o poate prinde, la meniu am ramas cam la fel, piure de legume, carnita, ciorbitze, fructe, iaurt si cam atat. Avem 8 dinti...suntem dintosi , si vrea si el sa mearga numai in picioare. A, si nu mai exista colt de casa neexplorat, ca are o viteza la mers in 4 labe....
Ma ingrijoreaza ca merge pe varfuri, stiu ca apare chestia asta la copii, dar calca chiar pe degete, nici nu stiu cum poate. Iar premergatorul a cam devenit istorie la noi, pentru ca s-a si inaltat el, si se vede clar ca nu il mai ajuta la mers, ci dimpotriva, il incomodeaza. L-am folosit 2 luni.
hai ca incerc sa pun si niste poze si sa le vad si pe ale voastre, daca mai doarme umpic....
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna ziua !
Am nevoie de ajutorul vostru: Giulia nu vrea sa faca pasi, iar in premergator sta in sezut, ca are cracii lungi. Parca nu o ajuta cu nimic. CE sa mai fac cu ea sa invete sa paseasca tinuta de axile ???

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Hristos a inviat!
Am intrat sa va salutam si sa va spunem ca suntem bine,ca ni s-a suit democratia la cap cat am stat la bunica si vrem numai in brate...dar nu se poate.
De cateva zile e tare marait,probabil ca dintii pe care ii astept de atat vreme sa mai creasca fac vreo incercare ceva,ca nu-mi dau seama ce are.
Oare este normal sa transpire atat mai ales la cap? Cateodata se trezeste ud tot pe cap,se uda si perna,ce sa fie? Voi patiti asa ceva?
Stiu ca la un moment dau cineva vorbea ca a aparut o iritatie pe manute la bebe,de la cot in jos,parca e batut cu urzicile asa arata,sa fie de la niste capsuni pe care i le-am dat (dar bubitele au aparut la vreo 2-3 zile de la capsuni),nu stiu ce ar putea fi,nu pare sa-l deranjeze,in rest nu are nimic.
Am observat ca la urechea stanga ii curge multa ceara,il sterg in fiecare seara dar betisoarele ies la fel de galbene (scuze de detalii...),oare sa aiba ceva la ureche? Are momente cand isi cam freaca capul de perna,mai ales la somn,oare il doare? Cum se manifesta otita? Ce sa-i fac,se pun picaturi?
Zilele astea ne-am plimbat,a stat afara cu orele,cel putin luni a stat vreo 8 ore afara (am fost la padure si la niste prieteni la curte),a dormit dus sub cerul liber,s-a bronzat. Sambata si duminca am bantuit parcurile Bucurestiului. Bineinteles ca am uitat aparatul foto acasa...neuronu'.
Deoarece ma voi muta miercurea viitoare,am amanat inca o saptamana inceperea serviciului,ca am destula treaba cu mutarea,asa ca mai stau putin cu puiul meu . In rest ignor persoanele rau voitoare,nu mai vreau sa ma enervez si sa sufar inutil,am discutat si cu viitorul ex-sot si am stabilit de comun acord sa tinem lumea rea in lesa si cu botnita ca altfel o luam razna amandoi.
Va rog sa-mi raspundeti si mie la intrebari ca nu stiu ce sa-i fac.
Pupici

Mergi la inceput