CERVICITA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Loma,multumim mult,cred ca ne prinde bine orice informatie.
Tu ar fi bine sa mergi la dr. si sa ceri sa-ti faca o colposcopie si un test PAP iar pt. virus poti face un tipaj viral.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

LORNA,eu folosesc MIPROSEPT,sunt niste supozitoare pe baza de propolis,le introduci in vagin,seara...cat despre faptul k displaziile se fac de la pastile anticonceptionale,asta stiu si eu,dar a trebuit sa trec printr-un cosmar si sa ma documentez masiv pt asta...stiam k acidul folic e pt gravidute,dat uita-te si zi-ne si noua ce spune docorul ala despre afectiunile uterului....si ar fi bine sa faci cat mai repede un papanicolau si un examen bacteriologic,pt linistea ta sufleteasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Fetelor,am si eu o intrebare mai delicata.Cat timp va recomandat dr.sa stati pe tusa?????Mie nu mi-a spus nimic si acum e plecata in concediu.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

ALINA,mie mi s-a scris pe foaia de iesire k 6 saptamani nu am voie,dupa conizatie...la cauterizare am citit undeva k e vorba de cateva luni,cam 3,dak e corect ce am citit eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

nemessis24, si eu folosesc Miprosept pt o rana pe col inca necauterizata. Si le folosesc din proprie initiativa, nu mi le-a rocomandat vreun doctor. Tu cum le folosesti? Dr. tau ce ti-a zis despre ele? Eu am aflat de Miprosept dintr-un tratament al Liviei. M-ar ajuta mult niste informatii de la tine.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Am fost in concediu 2 sapt in Apuseni si, pt acest motiv, n-am mai scris.
Vreau sa va dau o veste buna: rezultatul de la biopsie este in regula!
Am trecut cu bine si peste prima menstruatie(perioada in care o cautam cu disperare pe Alina), iar pe perioada concediului dr. mi-a recomandat sa folosesc ovule pt a suplini, intr-un fel, lipsa pansamentelor. Irigatii mi-a spus ca nu e cazul sa fac. Si pt ca intreba Alina...repaosul recomandat e de 6 sapt, numai ca eu am avut tupeu sa-i spun sotului de 8 ca sa ma asigur eu ca totul e o.k.!

Va pup si tin sa va multumesc pt ca m-ati sprijinit de-a lungul acestei perioade!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

cornelia,mie mi-a zis dr sa le folosesc vreo 20 de zile,dupa ciclu...in fiecare seara cate unul,atat,nici o instructie in mod special...sper sa te ajute...
martta,ma bucur mult pt tine,sa ai mare grija...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

fetelor,ce noutati mai aveti?...eu astept sa ma duc la analize,sa vad ce imi mai zic doctorii,sper sa fie bine...voi ce mai ziceti?va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Buna fetelor. Abia am venit din concediu si am intrat direct aici.
Am trecut cu bine de cele 6 saptamani si cred ca totul e in regula.Miercuri o sa merg la un nou control,sa vad ce-mi mai spune dr. mea.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nemessis, fetelor va promisesem ca va scriu o schema de tratament recomandata de un doctor f. bun, despre cum sa te vindeci de displazii cervicale si cervicite, scuze ca o scriu asa de tarziu nu mai stiam unde am salvat-o pe computer si astazi am gasit-o.

1.Folisiti un gel de dus aleo vera sau un acidophilus, inainte de culcare;
Zilnic:
2. Acid folic 400 mcg,
3. Vit. B6 25-50 mg,
4. Vit. B12 800-1200 mcg,
5. Vit. A 10,000 UI, luata pe cale orala SAU/SI picurat cu pipeta cateva picaturi pe cervix (insa sa fie numai vit. A pura)
6. Vit. E 400 UI

In timpul tratamentului se evita contactele sexuale, dar si anticonceptionalele, de asemenea si spalarea vaginala folosind geluri comerciale.

A tratamentul dureaza 2 luni.

Sanatate tuturor

Loma



Mergi la inceput