Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clinica Virtuala Desprecopii.com

CERVICITA

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30
gologanii
gologanii

277 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gologanii un Mesaj Privat
Acum am descoperit si eu subiectul si m-am regasit si eu. Acum trei ani am avut si eu o rana destul de urata pe col, am rezolvat-o cu ERAD, a fost displazie minima si moderata, cu PAPS 2.
Problema e ca acum la 6 luni dupa ce mi-am pus DIU testul PAPS a iesit 2-3.Inca n-am ajuns la dr din cauza menstruatiei, dar sunt cam stresata. Cred ca va trebui sa renunt la DIU, dar mai departe oare ce se va intampla? Oare o inflamatie cronica, sa zicem de 6 luni, ar putea determina citologia sa ajunga la 3?

sandra
Mergi la inceput
nemessis24
nemessis24

57 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinemessis24 Adauga semn de carte la raspuns Trimite nemessis24 un Mesaj Privat
bine v-am gasit iarasi,din pacate pt mine sunt numai vesti proaste.am fost de am facut conizatia si cauterizarea,la diagnosticul de CERVICITA CRONICA NESPECIFICA CU LEZIUNI DE DISPLAZIE MODERATA SI SEVERA.vineri am fost la medic sa imi iau rezultatul biopsiei de la conizatie si diagnosticul este CARCINOM MICROINVAZIV EPIDERMIAL CU DIFERENTIERE MEDIE(C2) SI INTRAEPITELIAL AL COLULUI UTERIN.adik cancer,vor sa imi faca radioterapie,sa nu mai pot face copii niciodata.sunt innebunita,de vineri nu mai sunt om,vreau sa plec la clinica de oncologie de la cluj,nu inteleg cum s-a ajuns aici,nu mai stiu ce sa cred.eu citisem k se ajunge la cancer in 7-10 ani,nu asa repede.si nu pricep cum la prima biopsie nu mi s-a spus nimic de genul asta.va rog,dati-mi un sfat,k simt k innebunesc,toata viata mi-am dorit sa am copii,iar acum ei vor sa ma nenoroceasca definitiv.si mai ales,va implor,mergeti la control,k eu din ianuarie merg mereu,si uitati la ce s-a ajuns.
Mergi la inceput
ancuta06
ancuta06

1993 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ancuta06  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ancuta06  Trimite mesaj yahoo luiancuta06 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancuta06 un Mesaj Privat
Nemessis, imi pare rau de ce citesc. Iti inteleg durerea, insa acum e momentul sa iei o decizie importanta. Parerea mea este sa lasi radioterapia si sa faci operatie, in care ti se scoate tot. Este singura modalitate sigura. Radioterapia, chimoterapia, sunt incercari pentru a nu se ajunge la operatie.

Cunosc pe cineva care la varsta de 28 ani a avut cancer la col. I-au scos uterul, i-au scos tot. Acum are 50 ani, nu a avut copiii, si-a dorit, insa important este ca traieste.

Nu uita ca exista si varianta adoptiei.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn
Mergi la inceput
dyana
dyana

1428 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui dyana Adauga semn de carte la raspuns Trimite dyana un Mesaj Privat
Imi pare sincer rau de ce am citit aici, de ce ti se intampla.
Mai presus de tot e viata ta, nu amana nimic.
Diana

Trebuie sa ne golim de prea plinul Eu, ca sa mai intre in noi un pic de Dumnezeu.

Petre Tutea
Mergi la inceput
myrrha
myrrha

768 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimyrrha Adauga semn de carte la raspuns Trimite myrrha un Mesaj Privat
Draga Nemessis,
Inainte de a incepe chimioterapia si radioterapia ia in calcul un tratament naturist si gindeste-te sa incerci sa faci un copilas acum, cit mai repede.
Ce ti s-a intimplat suna ca o sentinta pe viata, dar nu gindi asa, nu sint bolile mai tari decit noi. Curaj, viata merge inainte!
Am sa iti trimit pe PM adresa de email a unei fete intr-o situatie identica cu a ta, din Cluj, ca sa ii ceri detalii despre tratamentele naturiste.
Sintem alaturi de tine.
Mergi la inceput
delsim
delsim

2140 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidelsim Adauga semn de carte la raspuns Trimite delsim un Mesaj Privat
Nu face prostia sa incepi tratamente naturiste inainte de a face tot ce se poate prin metodele medicinii clasice.Poti pierde timp pretios si te poate costa viata. Abordeaza astfel de metode in paralel sau dupa-aia, dar nu e cazul sa risti .Este un stadiu precoce si AI TOATE SANSELE sa fie bine!
Mult curaj si succes!
Mergi la inceput
nemessis24
nemessis24

57 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinemessis24 Adauga semn de carte la raspuns Trimite nemessis24 un Mesaj Privat
va multumesc din suflet pt incurajari,dar deocamdata nu stiu nimic sigur,am mai facut o conizatie,si acum astept rezultatul biopsiei.nu stiu ce o sa fac mai departe,incotro o sa o iau,o sa vad.acum am senzatia k am scapat din gura iadului,m-a schimbat definitiv aceasta experienta,ce poti sa vezi intr-o clinica de oncologie.sa aveti grija de voi si sa va dea dumnezeu sanatate,k nu e nimic mai important.multumesc pt adresa,ii scriu acum,sa vedem ce spune.
Mergi la inceput
nemessis24
nemessis24

57 Mesaje
v-as ruga sa imi spuneti dak stiti ceva de radioterapie...mai pot avea copii dupa ce fac aceste sedinte?
Mergi la inceput
ancuta06
ancuta06

1993 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ancuta06  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ancuta06  Trimite mesaj yahoo luiancuta06 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancuta06 un Mesaj Privat
Nu cred ca radioterapia te poate impiedica sa ai copii, dup-aia. Insa daca nu trece cu radioterapia, cu siguranta nu vei putea avea copii, pt ca nu vei mai avea cu ce.

Ia-o pas cu pas. lasa gandul la copil, pentru moment. Acum concentreaza-te pe tratamentul care ti se propune, pentru a te face bine. Apoi, vei vedea mai departe.

Ancuta (DPN 11 feb. 2006) & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn
Mergi la inceput
nemessis24
nemessis24

57 Mesaje
INK NU MI-AU DAT RASPUNSUL DE LA CLUJ,SAPTAMANA ASTA ABIA...VA MULTUMESC PT SFATURI SI INCURAJARI...

NIHIL SIN DEUS
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com