Nunta in aer liber

Nunta in aer liber | Autor: Cordelia

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,vreau si eu sa va intreb, daca ati auzit sau chiar ati avut, ceremonia religioasa afara?! Eu sunt intr-o situatie mai delicata, deoarece viitorul sot, este de religie baptisa iar eu ortodoxa....astfel incat dupa multe discutii si probleme am convenit sa facem nunta in religia lui! Aici este problema, ca eu as vrea sa o facem undeva intr-un loc frumos , afara, in parc (bineanteles undeva unde se poate amenaja ceva). Auzisem ceva despre gradina botanica, ati auzit , stiti ceva?? Sau poate alte locuri....?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estera spune:

Cordelia eu imi fac ceremonia in aer liber. La o terasa cu piscina. Sunt sigura ca in Bucuresti ai sa gasesti o gradina undeva, o terasa, intr-un loc retras sau la un hotel. Sunt sigura ca locuri sunt, trebuie doar sa te interesezi. Din pacate la acest capitol nu te pot ajuta, pt ca eu sunt din Galati..
Si in alta ordine de idei.. pastorul ce a zis? ai vorbit cu el? e de acord?

http://photos.yahoo.com/narcesteh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Cordelia,

Si eu fac nunta (ceremonia religioasa) afara, in gradina de la Crowne PLaza. Ei au mai organizat asa (am pus cateva poze pe care le am de la ei, ca sa-ti faci o idee) si chiar arata foarte frumos. Petrecerea, fiind apoi tot la Crowne Plaza, mi se pare mult mai comod, si pentru invitati si pentru miri.

Pupici !

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Se poate si pe peluza Clubului Diplomatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Degetezel, multumesc pentru poze, este un loc intr-adevar deosebit ,dar vezi, eu deja am ales restaurantul(am dat avans) si ma gandesc ca nu se poate sa tin acolo doar ceremonia ,fara petrecere.... si aceeasi situatie si la Clubul Diplomatilor (doar ceremonia...?!)oricum este o idee si ma duc sa ma interesez. Cu pastorul inca nu am vorbit ,dar am inteles ca in principiu nu este nici o problema. Nunta va avea loc pe 4 sept, deci ar mai fi un pic de timp! Aaa (ca uitam :) ), cam la ce pret ajunge tacamul la Platza ,daca poti sa-mi spui?! va multumesc ptr raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "nunta campeneasca!"
postat de charly, 28/06/2005, 11:08:05


Buna!
Sotul meu doreste o nunta campeneasca, adica petrecerea de dupa ritualul religios sa fie undeva in aer liber, intr-o livada, spatiu verde, friptura la protap, ...Eu ma gandeam la inchirierea unui conac vechi boieresc. Dar nu stiu unde sa le caut?
Locatia ar fi Ploiesti sau pe langa Ploiesti, spre munte...si eventual chiar Bucuresti.
Stie cineva ceva?
Multam.

charly



raspuns postat de olguttza, 28/06/2005, 11:10:08

Si noi ne gandisem la asta anul trecut...dar am lasat-o balta, pentru ca lucrurile se complica. Ca si cheltuielile...



raspuns postat de leyla, 28/06/2005, 11:13:48

La Palatul Mogosoaia se poate face asa ceva. Sau mai este un palat la intrarea in Buftea dar nu mai stiu cum se cheama, Sutiu parca.



raspuns postat de Giova, 28/06/2005, 11:14:44

si eu visam la asta, nunta in aer liber, ca in filme, tot asa la un conac, castel mai vechi.
dar cum nu am gasit nimic pe langa Alba iulia am lasat-o balta.

Gio,Clau & bebe



raspuns postat de charly, 30/06/2005, 16:22:15

multam de raspunsuri!
Ma gandeam eu ca e mai complicat...
Poate voi gasi o solutie sa-mi fericesc si mirele!
O zi buna tuturor!

charly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaelam spune:

Si eu doresc sa fac cununia religioasa in aer liber si am gasit si locul. Insa vreau sa va pun si eu o intrebare, in special pt degetzel (care deja a facut cununia religioasa in aer liber si mi s-a parut extrem de frumoasa): SE POATE SI LA ORTODOCSI?In cazul in care cunoasteti acest aspect va rog mult sa imi spuneti si mie. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Din cate stiu eu se poate... si eu imi doresc cununia in aer liber dar eu fac nunta pe 30.09 si mie sa nu am probleme cu vremea...

Nunta noastra
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Si eu mi-as dori sa fac nunta in aer liber, dar la cum este vremea la noi in ultimul timp e destul de riscant.

Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mt spune:

quote:
Originally posted by Catalin

Subiect initial: "nunta campeneasca!"
postat de charly, 28/06/2005, 11:08:05


Buna!
Sotul meu doreste o nunta campeneasca, adica petrecerea de dupa ritualul religios sa fie undeva in aer liber, intr-o livada, spatiu verde, friptura la protap, ...Eu ma gandeam la inchirierea unui conac vechi boieresc. Dar nu stiu unde sa le caut?
Locatia ar fi Ploiesti sau pe langa Ploiesti, spre munte...si eventual chiar Bucuresti.
Stie cineva ceva?
Multam.

charly



raspuns postat de olguttza, 28/06/2005, 11:10:08

Si noi ne gandisem la asta anul trecut...dar am lasat-o balta, pentru ca lucrurile se complica. Ca si cheltuielile...



raspuns postat de leyla, 28/06/2005, 11:13:48

La Palatul Mogosoaia se poate face asa ceva. Sau mai este un palat la intrarea in Buftea dar nu mai stiu cum se cheama, Sutiu parca.



raspuns postat de Giova, 28/06/2005, 11:14:44

si eu visam la asta, nunta in aer liber, ca in filme, tot asa la un conac, castel mai vechi.
dar cum nu am gasit nimic pe langa Alba iulia am lasat-o balta.

Gio,Clau & bebe



raspuns postat de charly, 30/06/2005, 16:22:15

multam de raspunsuri!
Ma gandeam eu ca e mai complicat...
Poate voi gasi o solutie sa-mi fericesc si mirele!
O zi buna tuturor!

charly

Mergi la inceput