pt voi, dragele noastre jumatati....

pt voi, dragele noastre jumatati.... | Autor: cori

Link direct la acest mesaj

draguti sotiori,
imi doresc mult sa aflu parerile voastre..asa ca poate imi puteti raspunde in cateva cuvinte la niste intrebari...ele sunt pur imaginative...asa ca lasati-va imaginatia sa zburde..

1. vi s-a intamplat sa va fuga ochii dupa altcineva? si daca da...ce ati gandit in acel moment? ..
..ca sa fiu mai explicita..cred ca si noi femeile ne uitam destul de des la barbati, la felul in care arata, la felul in care se poarta..ne lasam imnpresionate de un scaun oferit, o usa deschisa, o floare..etc, dar cred ca f putine dintre noi se gandesc mai departe..cum ar fi daca...oare voi ce ganditi? va place o femeie..si? cum reactionati? va uitati si atat? repet ..nu ma intereseaza fapte..ma intereseaza ce ganditi..

2. daca vi se intampla sa aduceti flori..::)) si nu e ziua ei..nici macar ziua voastra...atunci? de ce ii aduceti flori? ce e in capsorul vostru atunci cand mergeti la florareasa? ceva de genul...hai sa-i cumpar ca stiu ca-i place..sau..

3. daca aveti senzatia ca sotiei ii fug ochisorii..cum reactionati? sau daca eu stiu..apare in viata voastra un tip cuceritor..si sotia voastra e vesela..ei? ce faceti? cum procedati?

4. ce credeti ca va doare mai tare, atunci cand gresiti? tacerea sotiei sau reprosurile ei?

...nu mai am alte idei, dar daca aveti timp...ar fi tare interesant sa dezvoltati un pic tema..

mercic si pupici,



bb Bia si mami Cori

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns octavia spune:

Stiu ca sunt cativa barbati pe site, nici unul nu indrazneste sa raspunda?E un subiect f. incitant si sunt atat de curioasa si de nerabdatoare sa va citesc opiniile! CURAJ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mda ...daca as raspunde nu ai avea garantia ca as spune adevarul stii ca in bancul ala ...povestesc orice dar nu uita sunt cel mai mare mincinos...si daca afirm ca sunt mincinos inseamna ca am mintit desigur, deci dimpotriva nu sunt mincinos...dar atunci inseamna ca spun adevarul deci...sunt micinos s.a.m.d.

-Da, mi s-a intamplat si mi se intampla frecvent sa imi fuga ochii dupa o femeie care arata bine. Nu vad nimic rau in asta. Daca e frumoasa cum sa nu remarc? Btw in egala masura remarc si barbatii frumosi...si tot nu vad nimic rau in asta. Bine ca arata bine...e un noroc si asta. Intrebi daca nu uitam si atat...si atat ce?
-daca ii cumpar flori unei femei, fac asta pt ca asa doresc sa fac...o fac pentru ca asa simt ...pt ca florile sunt frumoase...si imi plac florile...cum dealtfel imi plac copacii de exemplu, sau iarba verde si curata...asta nu inseamna ca trebuie repede repede sa cumpar flori cu nemiluita.
cat despe ce si cum ganditi nu stiu ce sa spun. Cred ca vroiai sa spui ca ne gandim la sex atunci cand vedem o femeie frumoasa. Ce sa spun...gandurile sunt ganduri dar de aici si pina la a concretiza o imagine in sex...e cale lunga. Nu stiu daca femeile nu se gandesc la sex la fel de usor cum probabil o fac barbatii si spun probabil deoarece cum nici femeile nu sunt una la fel ca si alta, mai mult ca sigur ca si barbatii sunt foarte diferiti unii fata de altii. Da cred ca in general statistic discutand barbatii sunt inclinati sa incerece...dar de ce te miri e o chestie natural biologica. Ia orice exmeplu din natura ai dori in afara de regnul numit om, si din punct de vedere sexual cine incearca primul, cainele sau cateaua, taurul sau vita, barbecul sau oaia, iepuroiul sau iepuroaica, motanul sau pisica s.a.m.d. deci ce nu e biologic clar pt tine? si ce ar fi nou? asa suntem predispusi de la natura ...am fi anormali dac am fi altfel

un alt subiect pe care cred ca vrei sa-l atingi tine de aventuri erotico-sexuale mai mult sau mai putin concretizate real sau doar imaginar. Sigur daca simti ca partenerul sau partenera are tendinte concretizate sau nu de a avea relatii altele decat cele cu tine te vor durea, te vor ingrijora, te vor amari. Daca nu ai simti asa probabil ca de legatura ta nu e mare lucru. Cum sa nu te doara? Cuvantul vesela nu inseamna deloc pt mine ceva de geul unei relatii. Sincer pe mine cred ca m-ar sacai un flirt asa in sensul ca m-ar zgandari(as trececfoarte usor peste asa ceva pt ca nu inseamna nimic, suntem oameni mai si glumim) insa, m-ar durea foarte tare o aventura dar m-ar distruge o relatie. Toate acestea sunt doar parerile mele.

Cel mai tare ma doare tacerea. Reprosurile ma infurie dar tacerea ma doare. Ti-am fost de folos?

Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by marius

Ia orice exmeplu din natura ai dori in afara de regnul numit om, si din punct de vedere sexual cine incearca primul, cainele sau cateaua, taurul sau vita, barbecul sau oaia, iepuroiul sau iepuroaica, motanul sau pisica s.a.m.d. deci ce nu e biologic clar pt tine?
Marius


Heheheee,Marius!De cind te-astept la cotitura..Cre'ca-i nevoie de-o gura de aer proaspat pe forumul barbatilor;nu crezi?Sunt sigura ca poti sa faci ceva in sensul asta!
Si-acu' referitor la chestia biologica cu "cine-ncearca primul" si exemplul tau din regnul animal:eu as spune ca femela e raspunzatoare !Pai cum s-ar mai da Patrocle la d-ra catea daca dumneaei n-ar fi "in calduri" si l-ar imbia cu codita ridicata si acel miros specific pe care-l degaja in perioada imperecherii?Huh?So,cine-i raspunzator pina la urma
Trecind peste asta imi place cum abordezi tot ce tine de cuplu si relatii intre sexe si apreciez ca-ti faci timp (cind iti faci!)sa ne explici ca la copii si sincer...sau nu?!?!?!
Aaa,era sa uit:si zici ca te uiti dupa barbati aratosi pe strada,ai?Si eu am prostul obicei de-a ma uita!...dupa femei...la tzitzi-n special (mi-a atras sotu' meu atentia ca-s interesata de aspect mai mult decit el!cica!!),dar intr-un mod pur estetic!Ce-i frumos si lui D-zeu ii place,ce sa mai zici de-un muritor de rind?!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmariusel spune:

1. vi s-a intamplat sa va fuga ochii dupa altcineva?

Da, mi sa intamplat sa imi fuga ochii. Asta cand eram tanar. Dupa casatorie extrem de rar. Spun extrem de rar fiindca nu imi amintesc sa fi fost odata cand am facut asta.

2. daca vi se intampla sa aduceti flori..::)) si nu e ziua ei..nici

Aici m-atzi prins. Eu sunt un nebun dupa flori. Iubesc sa am flori in jur, imi place sa le ofer shi imi place sa le shi cresc.

3. daca aveti senzatia ca sotiei ii fug ochisorii..cum reactionati?

Eventual cum ash reactziona. Probabil m-ash bosumfla de numa.

4. ce credeti ca va doare mai tare, atunci cand gresiti? tacerea sotiei sau reprosurile ei?

Din pacate pentru situatzia mea sunt decat reproshuri, mai putzin tacere.

Ash fii vrut poate sa ma prezint intai. Sunt marius shi am ajuns pe forum cautand un anumit subiect juridic dat fiind faptul ca sunt in divortz cu sotzia mea. Am fost extrem, I mean, extrem de impresionat de ceea ce am gasit aici.

Nu ma-sh fii sa gasesc informatziile shi sentimentele exprimate aici. Am fost atins in special de cele scrise de mamici shi fete in general. Aproape am lacrimat la anumite lucruri shi sunt hotarat sa parcurg arhiva site-ului cu grija. E surprinzator sa vezi ce mica comunitate este aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onu spune:

Ce te faci cind te indragostesti de altcineva si nu mai esti stapin pe propriile sentimente. Cind persoana respectiva te face sa rizi cum, poate, te facea sa rizi, la inceputurile relatiei, sotia. Ce te faci cind misterul unei ipotetice aventuri iti tulbura visele si ajungi sa ai un penibil si stresant sentiment de culpabilitate? In cel mai fericit caz, discuti cu nevasta sau astepti sa-ti treca "fluturii" si sa-ti revii la calmul si linistea care ti-o da casnicia. Sau nu... Ce credeti, stimati barbati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmariusel spune:

onu eu nu mam indragostit cat am fost casatorit de nimeni shi nici nu mia stat capul la asta. Deci de la mine PAS.

PS: De ce oare se presupune NEAPARAT ca am putea sa ne indragostim. Suntem nevinovatzi fetelor. Nu incercatzi neparat sa punetzi totzi barbatzii in aceeashi oala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

-=LoL=-

Marina6

Mergi la inceput