Bebelusi de iulie-august 2004 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicia felicitari pentru iepuras...noi am ramas doar la 1 dintisor...
Eli cu culcatul ce sa-ti spun...culcat devreme 8-8.30 si lasat sa plinga . Incearca ...dupa 4-5 zile ar trebui sa vezi deja rezultate..succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Multumim pentru urari . nici nu imi vine sa cred ca au trecut deja 9 luni .
Noi suntem bine dupa cazatura de ieri .

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salut fetelor dragelor. Ehehei dragele moshului. Mi-a fost dor de voi. V-am mai citit din cand in cand insa nu am avut timp sa scriu. Va scriu acum putintel de noi, dar mai inainte simt nevoia sa o felicit pe Roxana (alias roxanaz) pentru cat de bine arata. Nemaipomenit. De pitic ce sa mai zic, cuvintele sunt de prisos. Dealtfel toti piticii pe care i-am "vizionat" sunt adorabili. Ah, Roxy, avem scaunele de masa identice!!!
Sa va zic si eu de Serban...
Inca nu i-au iesit alti dinti in afara de cei 2 de jos cu care roade marginea patutului. Si Serban se ridica singurel in picioare cam de o saptamana. El a inceput mai tarziu din cauza ca e cam grasun. Are deja 12 kg, dar si 80 de cm inaltime. Doamne cum cresc...
Se da cu premergatorul toata ziua prin casa iar daca-l las in jump play o ora, o ora sare incontinuu si chiraie de mama foscului.
Ieri l-a prins o furtuna grozava in parc, era cu coana mare bunicasa si cand a dat praful peste ei, a inceput sa urle, bietul de el. Cred ca i-a intrat praf in oki, mult fiindca azi la baie avea okii rosii si tzipa, sper ca n-a facut conjunctivita. Daca da, habar nu am ce sa-i fac! A fost prima data cand a tzipat la baie, tot timpul si apoi si la imbracat si cand isi mai amintea ca a plans iar o lua de la capat....
In rest n-avem prea multe noutati. Am crezut ca o sa am concediu placut anul asta insa am 4 nunti obligatorii. Cine da mai mult?

Va pup si noapte buna,
Roxana

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Buna seara si de la noi!Cu intarizere uram La Multi Anisori sarbatoritilor zilei si rugam mamicile sa nu se supere ca nu v-am urat sau ca uitam dar cu vremea asta de afara zici ca sunt
Monica nu stiu care sunt campionii la cazaturi ca si Alex a luat azi inca o tranta(asta dupa ce ziceam eu ca uite ca n-a mai cazut din pat) si culmea culmilor ca era langa mine si nu l-am putut prinde...doamne e copilul asta ca Speedy Gonzales...a urlat 2 minute si cand a intrat tac-su in camera a inceput sa rada...si eu eram toata transpirata si plangeam oadata cu el ca nu l-am prins
In rest bantuie in toata casa,mai nou inchide usa dupa el si se duce direct la aspirator si il bate,cand e pe jos si nu functioneaza are curaj ca atunci cand e in priza e jale mare mareeeeeeee!
Vrea sa se ridice tinandu-se de pereti,de mobila,de orice,numai sa se ridice,se pupa in oglinda,se cearta cu bebe din oglinda,ma rog stiti si voi ce fac bebeii la varsta lor nu va mai plictisesc eu
Cu mancarea ma chinui mai nou,dintr-un mancacios s-a transformat intr-un mofturos,in schimb baleste din nou la greu,maraie cu degetelul in gura eu sper totusi sa fie de la dintisori nu de la altceva si sa-si revina cu mancatul ca deja mi-a scos peri albi!(bine ca nu e slabut ca atunci cred ca ma duceam la 9 ca e aproape)
Eu m-am ingrasat un kilogram...cred ca de la stresu cu nemancatu lui...da nu-i bai ca am unde pune
Papadie mai aranjezi mult casa aia?
Am vazut si poze,multe si frumoase....
Haideti ca am facut o mare amestecatura...sper sa intelegeti voi ceva ca neuronu meu a luat o pauza
Pupe la bebei si noapte buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Saluti, desi v-am citit tot timpul nu am scris nimic si asta pentru ca am asteptat sa venim cu vesti bune, nu numai sa ne plingem (acu` mi-e si frica sa spun, de teama sa n-o deoki); Ilinca si-a revenit, a inceput sa pape, chiar bine si in citeva zile poate va putem scrie si noi programul nostru, cu ceea ce papa si orele de somn. Suntem insa restante la capitolul papat cu lingurita.
La multi ani copilasilor sarbatoriti zilele astea!
Noapte buna si bebei somnorosi!!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Daria am vazut toate pozele cu giulia....toate sunt frumoase....ultima imi place cel mai mult.E dulcica foc cu bandana aia...ii scoate ochii ei frumosi in evidenta.
Olivia pupam pe Luca cel cuminte-cu un dinte
Roxana, poate ca Serban a fost doar obosit...mititelul.

Cat dureaza evolutia unui dintisor? ca eu ma uit la gingiuta ei de cateva ori bune pe zi....tot astept sa se faca vizibil mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicia la noi evolutia a fost mai lunga decit gcredeam. De cind a fost vizibil dintisorul, prin transparenta gingiei..au trecut cam 2 sapt pina sa se simta si alte 2 ca sa apara....si parca tot nu este complet ...hi,hi,hi ..ce mi-a placut Luca cel cuminte ,cu un dinte
Carmen bine ca v-ati revenit...si lasa ca recupereaza Ilinca...
Felicitari tuturor copii lor "cataratori"...noi find mai mic in gasca ..mai asteptam...stam cumintei in rind...
Papa ...chiar asa....mai aranjezi mult casa aia?
Roxana ...cam rarut...dar mai bine decit deloc...
Monica ai terminat cu mutatul...Cam scump cei drept un divort..dar bine ca va intelegeti si puteti s-o faceti si fara ajutorul avocatului. Tine-ne la curent! Pup pt BOBO...A ...i-aim dat cottage cheese....hi,hi,,....are senzatie de voma cind simte...tu cum ai reusit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat sa va spun ca Luca este ragusit...vai ce vocica are! Ce-mi place!! Stiti desenul ala animat cu o vulpita ragusita ? Exact asa ....este bestial...ce mama nebuna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare !
v-am citit toata ziua !!!!si multumim Papa ca ne-ai adus aminte .. ce vremuri ... chiar ma gandeam ca nu au mai dat raportul pe aici multe fete ...
am vazut si pozele ... numai copii frumosi pe aici !!!
mai Luca cel frumos .. de bine ce te-a laudat mami tu ai racit ?pupam dulce pe nasucul mucos !!!si sa te faci repede bine
vorbeati de concedii la mare .. eu deja l-am pregatit pe Pufulescu ..i-am luat costum si chiloti de plaja-Flower Power ..le puteti viziona in albumul a opta luna ..
mai trebuie sa-i iau papuci
si noi vom pleca la sf lui sept in Turcia pe litoral .. am mari emotii !!!
pana atunci ne antrenam la ..
mai sunt copii pe aici de 8-9 luni care nu au nici un dinte ?
pupici
mai vroiam sa va zic ceva dar nu mai stiu ...
ahaaa , Liaaaa , daca ne vezi , da-ne un semn ca esti bine !!!!


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna seara si de la noi!
Sunt franta, dar nu am rezistat sa nu vad niste poze. Giulia esti o frumoasa, mie mi-au placut blugii tai foarte mult. L-am vazut si pe Matei (Carmen) si pe Patrick. Doi cavaleri super dulci.
Felicia, dureaza destul de mult. Stefaniei i-a iesit primul dinte pe 13, acum se simte foarte bine, se aude daca o lovesc cu lingurita, dar nu prea se vede.
Carmen, ce bine ca Ilinca se simte mai bine! Multi pupici si sa devina o mancacioasa!
Roberta bine ai revenit! Pupici si lui Matei!
Nu mai stiu ca vroiam sa scriu, sunt obosita rau de tot. Asa ca va urez noapte buna!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput