Cu dragoste,din IASI (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

Buna!

va rog frumos daca ma puteti ajuta cu o informatie :-). Acum cativa ani era un coafor (privat) in sediul hotelului Continental. Coafeza era insasi patroana, o doamna draguta si cu o mana de aur. Din pacate am pierdut cartea de vizita si nu stiu cum se chiama.
Ati auzit de acest coafor? Mai exista?

Va multumesc!



www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor,
Multumim din suflet pentru urari. Am luat si DVD-ul cu inregistrarea de la petrecere si s-au distrat copilasii.
La Teba Industries am fost si ieri, au tot felul de hainute, asezate pe grupe de varsta si separat ptbaieti si fete. Au chiar si salopete, si hainute pt mamici cu burtica. Gasesti de toate, de la bavetele, pana la chilotei, pantaloni scurti, tricouri, pantaloni, blugi maieuri, body, tot ce poate fi de imbracat pt copilasi. Au de la 0 la 12 ani cred...si sunt foarte bune calitativ. Nu sunt papucei si jucarioare de cumparat.
Mai exact este prima statie dupa Tesatura cum mergi spre Baza 3. Cristina, poti trage o fuga cu tramvaiul din Copou, iei tramvaiul 1 si e a doua statie din Podu Ros (multi zic ca ar fi fosta Tomiris), iesenii stiu cel mai bine.Se vede din tramvai, pe partea dreapta, scrie deasupra "MAGAZINUL MAMICILOR, PT CONFORTUL COPIIILOR". E deschis de la 9 la 18 si au si sambata program pana la 14.
Pupici,
gabriela si baietii

PS. Fetelor bine ati venit printre noi.
Carmen abia astept sa-mi povestesti despre calatorie.Astept mail.
Cristina felicitari pt calc de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

am scris mesajul de mai jos la capitolul 12; cum eu am facut shortcut (nu mai deschid "prieteni dintotdeauna" ca sa ajung la forum), e a doua oara cand nu-mi dau seama ca ati deschis capitol nou - si chiar ma intrebam cum de nu mai scrie nimeni...

reiau mesajul de luni:


buna ziua si o saptamana frumoasa!

am din nou o intrebare: a fost cineva la cabinetul de vaccinologie? am inteles (de la dr. de familie) ca este pe undeva pe langa liceul de arta; ca ma pot duce cu copilul la prof. Gotea (pt. a-l consulta) si apoi la prof. Azoicai (pt. a-i recomanda vaccinurile optionale)...
eu i-as face, de exemplu, pt. pneumococ si meningococ...

si mai am o nelamurire - am mai discutat-o si pe alte forumuri, dar nu m-am lamurit: eu i-am facut vaccin PentActHib, deci cu antipolio injectabil; dr. de familie a intrebat la Sanepid si i-au spus ca trebuie sa-i dau si o doza antipolio oral, ca sa-si faca anticorpi si la nivelul mucoasei stomacale si nu numai; dar nu are deja anticorpi??

am fost si ieri in gradina botanica; nu aveai loc sa arunci un ac! pe unde va mai plimbati??? ca mie imi place sa fie mai pustiu...


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Simbata si duminica in Copou si in Botanica e groaznic de aglomerat.
In schimb in cursul saptaminii e raiul pe pamint..liniste,se aud doar pasarelele.
Referitor la vaccinuri cred ca le poti face si la medicul de familie sau la pediatrul unde este inscris Vladutz.
Pentru pneoumococ e ACtHib?
Cred ca la intrebarea ta cu antipolio oral,cel mai in masura sa te lamureasca este un medic
!

CristinaDumbo Jumbo si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

A venit,a venit iarna....
Ce vreme,in loc sa se incalzeasca,ninsoarea a pus stapinire pe Iasi!
Sa speram ca nu va tine prea mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Cica vine , da` pot jura ca-i ...
Herra, nu te pot ajuta, sunt pe dinafara, dar vorba Cristinei, un medic mai degraba te-ar putea ajuta.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by palmyrah2002

Cred ca la intrebarea ta cu antipolio oral,cel mai in masura sa te lamureasca este un medic!

CristinaDumbo Jumbo si Mihnea



pai tocmai asta e problema: medicul pediatru mi-a spus ca nu este cazul sa-i mai dau si picaturi; dar asta de familie insista, ca a vorbit el cu cineva de la Sanepid...MA ENERVEAZA...


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Numarul de telefon al dr.Gotia Stela este 264266,probabil este numarul de la Spitalul de copii Sf.Maria(fiindca il vad trecut la mai multi medici).
Poate te ajuta ea cu un sfat competent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

va multumesc! o sa iau legatura cu dna doctor Gotia, dar dupa Sarbatori, cred...de fapt dupa 15 mai, ca plec la Constanta si am de gand sa stau mai mult - sa astept soarele!!!


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor,
Help me!!!
Am nevoie de o croitoreasa care sa-mi faca un costum de iepuras, dar pt adulti. in principiu eu vad iepurele cu o salopeta si imi mai trebuie niste urechi si codita. Croitoreasa mea e ocupata pana peste cap, asa ca sunteti singura mea speranta. si e urgent, caci miercuri e spectacolul.
Si inca o rugaminte, am nevoie de spatiu pt un birou. Nu stiti la strada un spatiu, sau un apartament la parter sau la et 1? Ideea e sa fie usor de gasit. Sau poate aveti vreo pila pe la primarie sa iau de la ei un spatiu. Ideea e ca nu pot da mai mult de 100 euro, pt ca nu-mi permit.
Va multumesc din suflet si va urez un WK placut si calduros,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput