Prezervativele pro sau contra?

Prezervativele pro sau contra? | Autor: oanamarchezi

Link direct la acest mesaj

Timp de 6 ani singura metoda contraceptiva folosita de mine a fost anticonceptionalele. In februarie anul trecut am ramas insarcinata desi luam incontinuare pastile si am nascut in decembrie un baietel superb. Acum m-am hotarat sa renunt la pastile(pe care nu mai sunt atat de sigura)si sa folosesc prezervativul. Dar a aparut o mica problema deoarece dupa fiecare contact am mancarimi in interiorul vaginului care dispar in pauza dintre contacte si reapar doar in momentul in care folosim din nou prezervative. Inainte de sarcina in pauzele pe care le faceam din cand in cand (la recomandarea medicului) cu anticonceptionalele foloseam tot prezervative dar nu aveam nici o problema. Oare este posibil ca sarcina sa imi fi schimbat atat de mult organismul?Voi ati trecut prin asa ceva?Nu stiu ce sa fac si singura metoda sigura pe care o accepta si sotul este prezervativul.

OANA si bb CRISTI

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns octavia spune:

S-ar putea sa ai o alergie la materialul prezervativului.Solutii-sa schimbi marca sau, pentru ca ai nascut,ar fi util un sterilet.Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da:sa consulti si ginecologul si sa hotarasti in functie de ce iti recomanda el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Si eu am avut aceeasi problema ca si tine dupa ce am nascut. Cum am rezolvat-o? In primul rind am facut ceva spalaturi cu ceai de galbenele si coada soricelului si am schimbat prezervativele. noi incepusem sa folosim prezervative lubrifiate si le-am inlocuit cu cele nelubrifiante. iar acum totul este OK.
Sper sa rezolvi si tu problema la fel de usor.

AlinaB si Andreea

Mergi la inceput