Bebelusi de iulie-august 2004 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Multumesc, si eu sper la fel!
apropos de calitate, de preturi nu mai vorbesc: un lucru chinezesc primit din usa incomparabil cu un lucru chinezesc de la noi; deja cind vorbesti de un lucru slab calitativ spui "chinezarii"

quote:
Originally posted by kim222

Buna dimineata mamicute....noi raportam un bebelus fara nici o problema de mincat maninca ce-i dai ,cit ii dai si cind ii dai...de dormit dormim de 2 ori ziua cite 30min-1 ora, peste noapte fara treziri, fara laptic, nici o raceala, febra, diaree, otita pina la 7 luni si jumatate...vesel tot timpul, nu plingem niciodata, eventual miriiala cind ne este somn....
Cu pusul diape-ului este o aventura...fetelor voi spune-ti ca este mai usor cu cel gen chilot?
Maria eu nu cunosc nici o baby sittera...stiu ca-mi spusese tata de o tipa (foarte cocheta si curata...vai cum suna curata!) care ar fii vrut sa vina la mine...Eu nu stiu daca ea vrea copil de ingrijit in Ro sau in strainatate. Daca vrei o sa-l intreb pe tata.
Roxi, nu venim anul asta in Ro. O vizita in Ro din US necesita 1 luna vacanta si multi bani. Acum 2 ani m-a costat o luna in Ro 6000$ (de cadouri la 64 de persoane...de a inebunit al meu sot!)...asa ca salvam banuti...noi vrem sa revenim de tot...asa ca lucram la chestia asta...Desi tare mult as fii vrut sa-l vada si ei pe Luca mic....
Emanuela...pata am tratat-o numai cu crema de galbenele....si a trecut , a aparut,. acum a trecut din nou...Eu sint 90% convinsa ca a fost eczema...desi cam atipica, pentru ca la bb apare pe fata ,git si trunchi....iar la articulatii numai la copii mai mari......Ti-am mai scris dar poate nu ai citit...si aici la moda este tratamentul homeopatic. Asa ca ai facut alegerea buna. Cum mai arata pielea?
Carmen ...sper din toata inima sa nu ajungeti la reanimare. O sa va spun ceva ce pe mine m-a surprins...aici la copii peste 1an ,in caz de deshidratari de diverse cauze ei recomanda urgent 7 Up sau Sprite...primul lucru care ajuta hidratarea datorita electrolitilor..
Felicia bine ca s-a rezolvat..
Monica multumesc pentru adrese si spor la mutat? Cine este ziua cea mare?
M-am uitat pe site-urile de copii...mey voi cum supravietuiti cu preturile alea? Sint mai scumpe ca-n US si pe alocuri nu atit de bune sau de aratoase.....




Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutaa spune:

fetelor, am reusit si eu sa mai pun cateva poze ale nazdravanului.
incerc sa mai intru dupa ce il culc, daca oi mai rezista si nu ma culc direct !!

http://community.webshots.com/user/carmenval


Carmenuta si Matei, 8 luni jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asa este Carmen, aici totul,ma rog 80% sint made in China...deci nu ai cum sa le eviti ...chiar si lucrurile de firma...tot china...dar nu se compara cu nimic chinezesc de pe piata romaneasca...aici sint de calitate, arata bine si sint ieftine.....De ce oare in Ro ajung numai porcariile chinezesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ca-s mai fraieri romanii, pardon!

quote:
Originally posted by kim222

Asa este Carmen, aici totul,ma rog 80% sint made in China...deci nu ai cum sa le eviti ...chiar si lucrurile de firma...tot china...dar nu se compara cu nimic chinezesc de pe piata romaneasca...aici sint de calitate, arata bine si sint ieftine.....De ce oare in Ro ajung numai porcariile chinezesti?



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ia priviti acilea ce cupil frumos am!
http://community.webshots.com/photo/320922127/321698802aQJZgM

O seara excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am vazut doi bb superbi (Matei si Maria Alexandra)..amindoi cu ochisorii aia albastrii....
Cum ai reusit s-o prinzi pe Maria asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Kimm, petele sunt aproape de culoarea pielii.Ar fi si mai bine daca nu le-ar maltrata cu scapinatul Cum il dezbrac-pac, incepe sa se scarpine, iar noaptea e de cosmar din cauza asta.In rest, rezultatul este incurajator!
Fetelor, ziceti-mi si mie, avem voie sa le facem pilaf ? Adica au voie orez ?Voi le-ati dat? Ma gandeam sa ii fac lui Codrut un pilaf cu legume (cu morcov, dovlecei), sa ii mai alternez si lui meniul. Ce ziceti?

Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Emanuela....uite aici un link cind ai timp citeste si minuneaza-te cit de putin diversificat maninca bb americani:
http://www.momcentral.com/chat/forum.asp?id=13510

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Dupa ce m-am chinuit de vreo 3 ori sa postez ceva, aflu ca a schimbat sotul meu ceva pe la securitate si de aceea nu reusesc . In rezumat

Stefi a implint 8 luni si mi-a facut si mie cadou un dintisor!!!!! Am fost si la control, avem 8,800 kg si dr. spene ca suntem sanatoasa, cuminte si frumoasa . Pentru ca eu i-am vazut prima dintele si pentru ca a implinit 8 luni i-am luat o palarioara din blugi si o bandana, nu prea m-a lasat sa o leg, i-am facut si poze, va voi anunta cand voi avea timp sa le pun pe site
Monica, spor la mutat si stevia si loboda sunt chiar foarte sanatoase, si eu vreau sa-i dau.
Carmen, multa, multa sanatate Ilincutei si sper din tot sufletul sa nu ajungeti la spital. Poti incerca sa-i dai lichide cu seringa daca nu vrea altcumva.
Adema, ce i-ai dat pentru gingii? Sau trebuie neaparat prescris de un medic homeopat?

Voi cum le dati ciorba? Numai zeama? Puneti si legume pasate sau taiate marunt? Si budinca le-ati dat? Bucatele sau pasata inca o data dupa ce e gata?
Si are si Stefi cojite in cap, iar eu nu am fost atenta cand ati vorbit despre remedii. Ma ajuta si pe mine cineva, va rog!


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Naomi, am avut si noi problema cu mancarea nedigerata, adica bucatelele mai mari, pt ca am trecut la stagiul 3 de vreo 2 zile. azi s-a repetat povestea, asa ca am sunta la medic si mi-a zis sa mai aman putin stagiul 3, pana va putea sa mestece mai bine. asa ca pt pranz am revenit la piureul din stagiul 2 si,ca desert, cateva cereale, pe care, culmea, stie sa le mestece. asta e.
sper sa-ti fie de ajutor
nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea cu patuturile pliante. oi fi invizibila...

philip&andreea

Mergi la inceput