Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca ai chef sa faci economie de timp si nervi incearca. Pentru 90% din cazuri cred ca e OK. Nu stiu cum stau la capitolul exceptii. Eu cred ca merita. L-am folosit si acest an.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Fetelor, Marius, va rog salvati-ma!

Ce pot sa fac daca la o firma mi-au adus bilantul pe 2004 si este gresit?
Cum corectez suma din descoperirea de cont, sa fie conform extrasului? Se pare ca anul trecut nu au inregistrat niste extrase, dar nu stiu care. Acum soldul arata o datorie mai mare decit este de fapt.

Si ce-o fi bagat fosta contabila in 5186 de am sold debitor? E posibil sa fie tot in legatura cu descoperirea de cont?



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Salutare!!
V ati inscris careva la examenul de expert sau contabil autorizat in sesiunea din noiembrie?
Daca da, ajunge pentru examen doar cartea cu testele grila???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Chiar nimeni nu s a inscris la examen? sa inteleg ca toti aveti examenul luat??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

imi permit sa reactivez subiectul cu rugamintea mare mare de a va uita si pe linkul asta:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84108

Multumesc anticipat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Salutare tuturor contabililor, de profesie sau in devenire!
Sper ca mai citeste cineva acest subiect. Sunt si eu o aspiranta la aceasta functie, anul IV, ISE Iasi, studii la distanta iar rugamintea mea e urmatoarea: am nevoie de planul de conturi al institutiilor bancare.
Va rog din suflet, sau poate eventual stiti un site cu astfel de informatii!
MULTUMESC ANTICIPAT

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

si eu tot contabila...si nu-mi place deloc, drept urmare renunt cat de curand. sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Ma inscriu si eu la acest subiect desi vad ca nu prea e activitate in ultima perioada.Vechime 8 ani, dar acum sunt in vacanta de bebe.......

Mamica de bebe Andrei (16 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Ada nici mie nu mi-a placut la inceput, m-am dus de gura mamei dar a inceput sa-mi placa si acu' nu ma las io de ea
O seara frumoasa!

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

si eu ma-nscriu pe lista . Da, mie-mi place tare mult meseria asta. Ma cam enerveaza astia ca schimba legile ca pe ciorapi si mi-e teama ca n-apuc sa ma informez la timp. In rest... numai de bine. In liceu aveam o profesoara de contabilitate excelenta. De la ia mi s-a tras iubirea asta mare. Dansa zicea ca e ca un medicament contabilitatea. Trebuie sa-l iei putin cate putin, si sa nu treci mai departe pana nu intelegi.

Mergi la inceput