Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Adi2003 eu deja tin contabilitatea la servici in ciel numai ca am o varianta nectualizata. Deci nu am actualizata trecerea la leul nou, nu pot face declaratiile, nu pot face salariile cu programul asta si cine stie ce noutati mai are. Eu am citeva firme la care tin contabilitatea in timpul liber, si ma gindeam ca fiind obisnuita cu programul asta nu are rost sa imi iau altul. Personal inca nu imi pot permite sa dau 400 de euro pe program.

Felis multumesc mult de pot , gata m-am prins cum sta treaba!

Stie cineva daca declaratiile pentru iunie le facem in lei noi?

Ordinele de plata tb completate cu lei noi neaparat?



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

A aparut cartea cu testele grila pentru anul acesta ?
Stiti cumva daca se organizeaza anul acesta examen si pentru audit? Anul trecut s a organizat un examen la Bucuresti( pentru audit) dar n am fost pe faza
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Mai primiti inca un contabil? Eu va tot citesc de la o vreme ca sa-mi mai fac cat de cat o idee despre ce mai e nou in domeniu, si se pare ca in 3 ani jumatate s-au schimbat destul de multe.

Felis, felicitari pentru examenul luat!
Eu nu am mai apucat sa dau examenele de expert contabil. Acum dau examene aici ca sa-mi iau autorizare.

Numai bine,

Laura
_

"We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Mercedes

A aparut cartea cu testele grila pentru anul acesta ?
Stiti cumva daca se organizeaza anul acesta examen si pentru audit? Anul trecut s a organizat un examen la Bucuresti( pentru audit) dar n am fost pe faza
Multumesc




Cartea de teste grile apare pe la sfarsitul lui iulie-inceputul lui august...
La audit stiam ca se da oadata la 2 ani... Poate totusi se schimba
Anul trecut nu am dat ca pe 5 a fost examenul si pe 6 eu nasteam, deci nu aveam cum

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Rodica P

Stie cineva daca declaratiile pentru iunie le facem in lei noi?

Ordinele de plata tb completate cu lei noi neaparat?



Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!



Ordinele de plata cu lei noi NEAPARAT... Altfel iti ia din cont cat nu ai...
Am inteles ca si declaratiile in lei noi si ca ar fi cam ciudat ca din nou rotunjesc, da inca nu am descarcat de pe min de finante programele ca sa vad eu cu ochii mei... si acu mi-e leeeeeeeeeeneeeeeeeeeeeeee....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu am inteles ca declaratiile la CAS si Somaj se depun in lei vechi, iar declaratiile la Finante, in lei noi.
Statele de salarii..banuiesc ca tot in lei vechi, ca doar in iulie depunem statele pe iunie, care sunt exprimate in moneda veche. Daca gresesc, sa-mi spuneti.
Pt. ITM se mai fac decizii colective pentru modificarea salariului lunar brut din ROL in RON de la 1 iulie 2005. Termen de depunere: 31.08.2005.
Nu uitati sa va cumparati registrul de evidenta fiscala de la Finante,pentru firmele platitoare de impozit pe profit, mai nou are regim special.
Dar tot in ORDIN nr. 870 din 21 iunie 2005 privind Registrul de evidență fiscală specifica
"Art. 12
Prin derogare de la prevederile art. 1 alin. (1), contribuabilii înregistrați ca plătitori de impozit pe profit pot ține Registrul de evidență fiscală în formă electronică."


Simina
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna ziua!
A aparut si programul de bilant pe mfinante!
O zi buna tuturor!

Diana

POZE :
http://community.webshots.com/user/dianamaria007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by dianamaria

Buna ziua!
A aparut si programul de bilant pe mfinante!
O zi buna tuturor!

Diana

POZE :
http://community.webshots.com/user/dianamaria007



Da... am vazut... Primul lucru: m-am uitat la termen de depunere... 10 aug

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Va rog sa ne anuntati si pe noi daca apare pe piata cartea cu testele grila. Ma gandesc ca va aparea prima data in Bucuresti si apoi in tara...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Buna tuturor!

Am si eu o intrebare relativ la trimisul banilor din strainatate pe card. Un amic din Germania vrea sa ne trimita 500 de euro si, ca sa nu se mai incurce cu posta, ne-a intrebat daca ni-i poate pune direct pe card (si eu si prietenul meu avem carduri de salariu Raiffeisen).

Initial am zis ca da, dar acuma prietenul meu a venit cu o intrebare la care sper sa-mi puteti da voi un raspuns: fiind card de salariu banii aia se vor considera venit? Trebuie platit din ei vreun impozit la stat?

Va multumesc pentru raspunsuri!



Smilla

Mergi la inceput