Prietenii omului (10)

Prietenii omului (10) | Autor: louisea

Link direct la acest mesaj

annie-xtreme - catelusul Jazz

aysha - papagalul Guevara, 1 an

louisea - motanul Bandit

viorela-hoff - catelusa Smolita

conchita - catelul Kengi

Ramonika - doua minuni de pisici : Vladutz Tigrutz si Alina Bubulina si pisica Maritza

Sanca - pisicile Mishu si Sasha (<1 an) si catelul Oreo

Ciuf - catelul Cezar

Victoria - 3 pisici si 3 catei

Motanik - catelul Pufi si papagalii

missiday - motanelul Benny

maruta - motanul Arristotel Zamisars, catelusa Dolly si papagalul Perusita

orchid - www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Rocco&mid=12622&cid=12991" target="_blank">papagalul Rocco

Danna - www.mioriticromanesc.home.ro/" target="_blank">catelusa Azara, fetitza Ambra si mamica ei Mura

lilanda - catelul Ilie

anamariame - motanelul Sticky, 6 luni

laureta - motanul Pufi

papadie - pisica wilde Marina

scarmanus - pisicile: Suzi si Lili

blue13 - pisica Tzuka si motanul Cookie


flori76 - catelusa Lisa

corneliaa - www.kroko.dan-cornelia.com/" target="_blank">pisoiul Kroko

energy - catelusa Sonia si motanul Oliver


cinta - pisicuta Zuze

firicel - motanelul Tzetze

cafelutza - pisica Tzutzulica


loredanap - motanul Tantza

ionella3003 - pisica Gambuta si motanelul Capone

Jazz - pisoiul Sighi, un beagle - Chomsky, un elkound norvegian - Angel si un Brittney Spaniel - Bently

Giana - chow-chow Sam

Simonitza - motanelul Piki

tumpi - motanul D'artagnian si pisicuta Negruta

Daisy - catelusa Thea - printesa, catelul Pury - Giga - Conte de Savoya si testoasa Mamuc

slakje - catelul corcitura de maltez cu yorkshire terrier Tom

roxy79ro - catelul Nero

carmita_baby - motanelul Mello

gazella - catelul Puffo si feciorul Felix

sinzi_ana - Cora o dalmatianca nebuna

liana30 - catelusa Hera

adusca - catelusa lup alsacian Negruta

------------------------
Banditin actiune

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Hai sa ma bag eu prima in seama sa mai anunt o data, sa sara la toti in oki... despre expozitia de pisici de la Bucuresti de pe 8 mai 2005 la Sala Palatului.fetele cu matze... mergeti si luati premiile... asteptam pozici...


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

,
pentru cei interesati de conditiile de transport pentru animale, puteti gasi cate ceva aici http://www.animale.ro/forum/viewtopic.php?t=2442
Ma gandesc ca asa cum si eu am avut nevoie de informatii si am tot cautat e bine sa dau mai departe ce am mai gasit...



http://site.neogen.ro/argosargos/


"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

si io, si io, si io ma inscriu cu Negruta de un an care ie lup alsacian cu toate ca pe carnetul ei scrie ciobanesc german, da' ie flocoasa rau, are un par de 10 cm pe dansa plus ca talia este mult mai mare decat a cobanestilor germani, vi-i haleste pe toti ai vostri daca ma suparati cu ceva
Plus ca a mea ie educata, a stat doo luni la scoli inalte, are si diploma, asa ca mareeee grijaaaaaaaaaa.

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

quote:
Originally posted by adusca

si io, si io, si io ma inscriu cu Negruta de un an care ie lup alsacian cu toate ca pe carnetul ei scrie ciobanesc german, da' ie flocoasa rau, are un par de 10 cm pe dansa plus ca talia este mult mai mare decat a cobanestilor germani, vi-i haleste pe toti ai vostri daca ma suparati cu ceva
Plus ca a mea ie educata, a stat doo luni la scoli inalte, are si diploma, asa ca mareeee grijaaaaaaaaaa.

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...



Auscooooooooooooooo, soroooooooooooooooo hai sa te tzuc pe amundoi obrajii cu dragoste, iintru pe subject si cem-i vaz ochilor? Adusca cu lupu alsacian mancala-r mama .Uelcom Adusco!

Fetelor multam de aprecieri, Maruta unde vezi ca-s slaba? Imi vezi numa un chicior , stai sa vezi ce cur si tzate am, sa nu mai vorbesc de celulita(la cat am fost de silfida, balerina).

V-am pupat,
Alina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna spune:

Adusca, ciobanescul german este cunoscut si sub numele de ciobanesc alsacian sau caine lup.

www.mioriticromanesc.home.ro" target="_blank">Azara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Danna stii multe despre caini, esti medic veterinar sau ceva de genul asta?
Multumesc de aprecieri la adrea lui tom , si eu il pup si-l smotocesc, si asa frumos miroase, imi vine sa-l mananc!

Maruta ti-am mai trimis poze, nu am avut mult timp ieri, noi suntem in renovare cu casa acum, pereti, schimbat plafoane, tot tot, ce mai, de speriat pe aici.
Am primit pozele cu matzu, abia astept sa i le arat lui Michael, e SUPER simpatic, eu am unul exact la fel desenat pe galeata in care tin mancarea lui Tom.Dar IDENTIC!

Pupici,
Alina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Uitasem sa va zic ca unul dintre canarii mei(am 2 canari albi, unul e acasa in bucatarie, celalalt((femela)) l-am pasat la socru-meu ca se bateau pe-aici de numai, el are un mascul si i-am dat femela) dupa o "activitate sexuala " de vreo luna, care ar fii facut gelos pe oricine, a "depus" in sfanta zi de Pasti(catolic) un ou albastru...hahahaaaaaaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by Danna

Adusca, ciobanescul german este cunoscut si sub numele de ciobanesc alsacian sau caine lup.




Danna este diferita de cainii lup obisnuiti, sai ma rog, cainii politisti de exemplu. Cand era pui era un ghemotoc negru, paros si cret, dar cret tare, numai zulufi avea. Taica-su era de o statura impresionanta...ce mai, cat un vitel, toata piata s-au adunat in jurul lor. Ciobanesti germani erau multi, dar ei erau diferiti. Avea parul exact ca o oaie, cam de 10 cm (si Negruta il are la fel) si labele foarte groase...fata de cei obisnuiti cel putin dublu. Eu una nu am vazut asemenea lupi pana acum.

Pentru iubirea mea slakje care nu mi-o cetit primul mesaj de pe pagina 10, reauaaaaa

quote:
Originally posted by adusca

slakje , te-am gasit si aici iepuras , da' sa stii ca n-am intrat aiurea, am intrat sa ma dau mareeeee, ca am si eo un lup alsacian, de fapt e lupa, Negruta si are un an. Am dat-o la dresaj si mi-au tinut-o la scoli doo luni (adica ie cu carte, nu oricum), nu au folosit absolut de loc bataia, ca metode de stimulare ii dadeau un premiu cand facea o anumita chestie iar pt constrangere foloseau zgarda si un dispozitiv care genera o tensiune mica, nepericuloasa, dar tare neplacuta pt ea.
Cand am luat-o stia 40 de comenzi (am dresat-o pt paza), acu' a mai uitat din ele pt ca nu prea ne-am ocupat de dansa, dar oricum un dresor ne viziteaza la cerere acasa pt a-i reimprospata cunostintele. Trebuie musai sa-l aduc. Pt ca in primul rand ma tem pt siguranta ei, casa e intr-un loc un pic izolat si ar putea sa-i arunce ceva otravit daca cineva ar avea intentii neortodoxe.
Imediat dupa dresaj nu manca nimic de jos, doar din vasul ei. I-a dat sotul de mancare seara si a plecat, ea fiind flamanda a varsat oala, si pana am reusit sa ajungem a doua zi seara a rabdat de foame cu mancarea sub botul ei.
Acum a inceput sa manance si doar dresorul o poate determina sa-i sara acesta idee din cap, cu acel dispozitiv.
Ramoniko, Bubulina ta mananca soareci, sau ie sclifosita de apartament?



slakje, ai lav iu veri maci, si pe tine si pe Tom (ne incuscrim?)

Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

adusco, mie nu mi-ai mai scris...
o iubesti numa pe slakje... m-am suparat....


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

io shunt tare suparata

sa va spui povestea mea de ieri ...

vin la serviciu si la poarta firmei ... o catea ciobanesc german ... am mangaiat-o (cum fac de obicei), i-am adus de mancare (pachetul meu - cum naiba de-oi fi ?) ... si din vorba in vorba cu paznicii imi spun povestea ei ... cica de vreo saptamana umblau prin zona 3 ciobanesti germani; unul a fost luat, altul a fost calcat de masina si fata noastra din "poveste" a stat si l-a jelit pana cand l-a luat cineva de acolo ... si de atunci nu s-a mai miscat din fata firmei noastre ...

m-am tot gandit cum sa fac s-o ajut ... si am hotarat cu ai mei s-o ducem la tara ... i-am luat zgarda si lesa ... dar cand sa plec de la serviciu mai ia'o de unde nu'i ! a plecat cateaua tocmai la sfarsitul programului (ca nu a vrut cu nici un chip sa intre in curte) ... i-am rugat pe paznici sa-mi dea de veste daca vine inapoi ca sa vin s-o iau!

pe seara primesc telefonul mult asteptat si merg s-o iau ... cuminte, f cuminte ... n-am vazut un caine mai cuminte si mai suferind ... mi se rupea inima; am facut o oprire la dr, ne-a spus ca s-ar putea sa aiba 4-5 ani, a curatat-o in urechi, a vidat-o, a deparazitat-o intern si hai acasa sa-i facem baita ...

am frecat la ea ... vai nu mi-am putut imagina ca exista atata murdarie pe un caine ... a mancat .... Ariss a scuipat-o si cred ca a si articulat-o ... atunci am hotarat sa-i separam ...

toate bune si frumoase (am uitat sa mentionez ca nu vrea sa mearga - dar poate f bine ... adica noi ca s-o transportam a trebuit s-o luam in brate .... si are vreo 40 kg) pana azi dimineata, dupa ce noi am plecat la serviciu socra'miu a scos'o afara, cateaua s-a smucit si a fugit

acu nu stiu ce sa fac ... macar e spalata si poate s-o indura cineva de ea s-o ia in casa ... ca de gasit nu stiu sa mai avem sanse

asa ca sunt tare suparata ... abia astept sa merg diseara acasa ... offf

o botezasem Tina

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Mergi la inceput