cel mai frumos loc de pe Pamint

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Nu pot alege, am mai multe:
-rezervatia din muntii Retezat
-Delta Dunarii
-Parisul - cred ca asta e, totusi, pe primul loc

Un an nou fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andapanda spune:

eu cred ca ne indragostim si raminem atasati nu atit de frumusetea locurilor ci mai ales de amintirile pe care le luam cu noi de acolo...tocmai pentru ca frumusetea e asa de subiectiva si dependenta de starea de spirit...(are vreun sens ce spun aici?! )
pentru mine...Maramuresul si satele lui de poveste...schitul Paltinis ingropat in doi metri de zapada...insula Santorini din Grecia (o bucatica din fosta Atlantida, dupa legenda), panorama orasului San Francisco vazut din Twin Peaks la apus (incredibil de auriu podul si incredibil de albastru oceanul), plajele cu cocotieri din Asia de Sud-Est... am o lista... dar nu stiu daca v-as fi scris despre vreunul din locurile astea daca m-as fi nimerit acolo singura si nefericita sau lovita de vreo durere de dinti...
cit despre "am vazut, pot s-o cotesc linistit"...eu n-o sa fiu niciodata linistita din pricina asta...am un spirit nomad si o curiozitate de a explora necunoscutul.... VOI???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

oho, andapanda, pai sigur ca starea de spirit conteaza cind indrgaesti un locdar sint locuri unde poate sa te doara si-o masea; despre cimpurile mele de lalele pot spune ca ama juns acolo dupa o calatorie infernala cu masine; trebuia sa facem amxim 3 ore si am facut vreo 6 din cauza agglomeratiei, copiii miorlaiau cind unul cind altul, vroia s-o tin "in brate" ceea ce in masina inseamna ca eu, stind pe scaunul din fata tre s-o tin de picir, ea stind pe scaunelul ei in spate,; a plouat tot drumul, sotul m-a enervat de scoteam fum ......dar nu m-am lasat si ama juns la 4 dupa masa, se insenina si era o lumina frumoasa si mii, de lalele...tot a fost bine ca plecase grosul vizitatorilor si era mai liniste....apoi am plecat sa cautam hotel, si am cauat pprin haarlem, amsterdam si am ajuns la 50 de km de amsterdam pe autostrada, la miezul noptii, epuizati dar eu eram tot un zimbet si visam la lalelele mele....si am agsit si o camera de-a dreptul imperiala........una peste alta ziua a fost groaznica dar lalelele........o sa ziceti ca-s tri-li-li,,........am eu un fix cu lalelele.......si astept sa infloreasca cele 150 de lalele pe care le-am plantat in curte.....doaaaaaaaaamne ce m-am ami intins.......sorry!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:


- Cascada Niagara
- Quebec City
- Desert Lake (ontario/canada)
- Las Vegas
- Castelul Bran/Pelesh/Cetatea Rasnov
- Brasovul, Campina
- orasul Marburg/ Germany
- nisipul si oamenii Cubei
- orasul Cernauti, unde bunica o fost nascuta.
Si muntii Romaniei.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Cel mai frumos loc de pe pamint este in sufletele noastre. Chiar daca se afla linga noi sau la mii de km distanta el este in sufletul nostru. Pentru fiecare este este alt loc, pentru fiecare are o importanta anume. Important este ca atunci cind ne amintim de el sa ne incarcam cu energia acelui loc, sa stim ca atunci cind ne gindim la el, este acolo pentru noi si ne aduce bucurie in suflet si ne ajuta sa fim mai buni.
Pentru fiecare un loc anume a semanat bucurie si speranta in sufletele noastre, pastrati acel loc pentru voi, in suflele si orideciteori va duceti aminte de el, culegeti roadele.

Reiki

Mergi la inceput